FOTOPOSTUP Vianočná výzdoba vlastnými rukami: Pričarujte si domov zimnú romantiku

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Pripravujete si sami doma nejaké vianočné dekorácie?

Biela holubica v klietke vám pričaruje do domova kúsok romantickej bielej zimy

Súčasné trendy vianočnej výzdoby majú ďaleko od slovenských tradícií. Vyzerajú priam rozprávkovo. V obchodoch môžete vidieť krásne soby, škriatkov, holubice, medveďov. Ich prevedenie inklinuje k severským krajinám a nie vždy sa priamo spájajú s vianočnými sviatkami, skôr s celou zimou. Nemusíte ich teda odložiť súčasne so stromčekom. Problémom je však niekedy ich cena. Čím sú väčšie a prepracovanejšie, tým sú drahšie, a preto prekonajú aj cenu vianočného stromčeka. V tomto fotopostupe vám ukážeme, ako z jednoduchých materiálov, ktoré isto máte doma, pričarujete kúsok zimnej romantiky aj k sebe domov. Holubica symbolizuje lásku, mier a harmóniu a to v tomto potrebuje každý z nás.


Biela holubica v klietke

Budeme potrebovať:

  • Drevené špajdle
  • Kúsok polystyrénu o hrúbke cca 1 - 2 cm
  • Bielu akrylovú farbu v tube
  • Kartón a 2 veľké výkresy (A3)
  • Dekoratívnu holubicu (predáva sa ako ozdoba na stromček)
  • Prírodniny - šišky, orechy
  • Mini vianočné gule a dekorácie
  • Lepidlo, nožnice, ceruzku, pravítko, lepiacu pištoľ, štetec, jutový špagát

Mohlo by vás zaujímať: FOTOPOSTUP Prírodné vianočné ozdoby zo šišiek: Potešia oči a zahrejú na duši


Postup:

Pripravte si všetok potrebný materiál. Z polystyrénu vystrihnete dva štvorce o rozmeroch cca 15 x 15 cm.
   
Vašou prvou úlohou bude natrieť špajdle na bielo. Na takéto rozmery polystyrénu postačí 24 + 4 kusy. Rátajte však s tým, že niektoré sa pri zatláčaní do polystyrénu môžu zlomiť, preto natrite o niekoľko kusov viac (dokopy cca 30 - 32 ks). Niektoré z nich budete potrebovať aj na bidlo. Odporúčam zapichovať ich do iného polystyrénu, nie do toho, ktorý poslúži na vytvorenie klietky.

Mohlo by vás zaujímať: FOTOPOSTUP Ozdobte si Vianoce vlastnými výrobkami: Adventný veniec dvakrát inak
Z kartónu a polystyrénu vystrihnite diely, ktorými neskôr oblepíte dolnú polystyrénovú základňu a v hornej časti z nich zase vytvarujete strechu. Ak máte pekný kartón a dobrú akrylovú farbu, nemusíte používať výkres.
   
Po tom, ako špajdle zaschnú, rovnomerne ich rozmiestnite do troch strán. Začnite umiestnením do rohov, lepšie si rozvrhnete pozície. Zatláčajte ich časťou bez hrotu. Štvrtú stranu nechajte voľnú, cez ňu ešte musíte umiestniť dekorácie, bidlo a holubicu. Nezľaknite sa, ak sa budú špajdle nakláňať do strán.

Mohlo by vás zaujímať: FOTOPOSTUP Ozdobte si dvere: Veniec s ručne robenými kvetmi z filcu
Z kúskov špajdlí vytvorte bidlo, pripevnite holubicu a rovnomerne osaďte do dolného polystyrénového štvorca. Na dno umiestnite pár dekorácií a prírodnín, podľa vášho vkusu. Všetko pevne prilepte lepiacou pištoľou.
   
Aby sa špajdle prestali nakláňať, je treba ich spevniť a aj v hornej časti nastaviť pevné medzery. Na to vám dobre poslúžia 4 vodorovné špajdľe. Tento moment prípavy vyžaduje asi najviac zručnosti. Následne môžete otočiť “klietku” hore dnom a úplne jednoducho zapichnúť všetky špajdle naraz do horného polystyrénu.

Mohlo by vás zaujímať: Vianoce sú tu a s nimi aj vtipná výzdoba: FOTO tých najzvláštnejších sviatočných dekorácií

Polystyrén je treba zo všetkých vonkajších strán oblepiť kartónom. Postupujte pomaly a sústredene. Ak niečo presahuje hrany, odstrihnite to. Mierne nezrovnalosti však dobre zamaskuje biela farba aj dekorácie.
   
Na záver som ozdobila strechu a podstavu jutovým špagátom, pridala 3 ozdoby a za dve hodiny vznikla milá dekorácia o rozmeroch 15 x 15 x 35 cm (plus trochu neporiadku). Fantázii sa medze nekladú, preto, ak vás tento cenovo nenáročný postup oslovil, farebnú kombináciu môžete zvoliť ľubovoľnú.

Aké vianočné dekorácie si sami doma vyrábate vy? Napíšte ostatným čitateľom tipy v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (0)

Žiadne komentáre


Pridať komentár