5 najúspešnejších FOTORECEPTOV minulého roka: Mali ste chuť hlavne na sladké!

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Pozeráte si na internete recepty?

Lahodný koláč z lístkového cesta zachutí aj vám

Ak navštevujete našu stránku pravidelne, určite vám neunikli fotorecepty, ktoré uverejňujeme pravidelne každú sobotu. Na konci roku 2018 sme si pripravili menšiu rekapituláciu najčítanejších a najobľúbenejších receptov z tejto rubriky.


Čo z tohto výberu vychádza? Hlavne to, že vy, naši čitatelia, máte mlsný jazýček, keďže medzi 5 top receptmi bol len jeden na slané jedlo. Inak u vás jednoznačne vyhrávajú rôzne múčniky a iné sladké dobroty.

1. Pudingový koláč z lístkového cesta s ovocím

Aj keď sa sezóna malého ovocia už skončila pred pár mesiacmi, je dosť možné, že máte v mrazničke zásoby, ktoré sa oplatí postupne míňať. Černice, maliny, ríbezle, všetky tieto plody sa ideálne hodia do nášho dnešného koláču. Bude kvôli nim nielen výborne chutiť, keďže k ovociu pridáme lístkové cesto a puding, ale tiež skvele vyzerať.

Recept nájdete tu: https://plnielanu.zoznam.sk/c/6776/fotorecept-pudingovy-kolac-z-listkoveho-cesta-s-ovocim-skvele-vyzera-i-chuti

2. Orechovo-kokosové recepty

Pokiaľ máte v špajzi zvyšné orechy, neváhajte pripraviť tento ultra rýchly orechovo-kokosový koláč. Je vynikajúci a celá rodina sa bude po ňom bude zalizovať. Jeho príprava je nenáročná na čas i suroviny, výsledný efekt vás však prekvapí.

Recept nájdete tu: https://plnielanu.zoznam.sk/c/6172/fotorecept-orechovo--kokosove-rezy

3. Zdravý jahodový koláč

Na konci roka by sme nemrazené jahody hľadali asi tak márne, ako v Mrázikovi. No osviežujúci a zdravý dezert s jahodami sa stal tretím najčítanejším receptom u nás. Okrem jahôd, ktoré môžete nahradiť aj iným ovocím alebo mrazenými zásobami, sa dezert pripravuje z datlí a tvarohu, čiže si ho môžete dopriať bez výčitiek a zároveň si ustrážite štíhlu líniu.

Recept nájdete tu: https://plnielanu.zoznam.sk/c/6306/fotorecept-zdrava-dobrota-z-cerstvych-jahod-vychutnajte-si-tento-chutny-kolac

4. Ovocný koláč zo špaldovej múky

Rýchly, a kvôli použitiu špaldovej múky tiež zdravší koláč, pripravíte doslova za pár minút. Do cesta tiež ide hustý jogurt a orechy a ozdobiť ho môžete drobným ovocím, či už z kompótu alebo mrazničky. S týmto koláčom sa určite nepomýlite.

Recept nájdete tu: https://plnielanu.zoznam.sk/c/6465/fotorecept-ovocny-kolac-zo-spaldovej-muky-zdravo--rychlo-a-hlavne-chutne

5. Kuracie prsia v lístkovom ceste s nivou a špenátom

Názov tohto jedla hovorí, že sa jednoducho nemôžete pomýliť. Prvé slané jedlo v našom tohtoročnom „rebríčku“ je pripravené s nivou a špenátom a kuracie prsia, tradične celkom nudná surovina, sa tu obaľuje do lístkového cesta.

Celý recept tu: https://plnielanu.zoznam.sk/c/6171/fotorecept-skvele-kuracie-prsia-v-listkovom-ceste-plnene-su-nivou-a-spenatom


Ktoré fotorecepty najviac zaujali vás? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (1)

  • Veronika 02.05.2019, 14:17

    Špaldová múka má pre normálneho smrteľníka dokonca nižšiu nutričnú hodnotu ako tá z klasickej pšenice pestovanej vo veľkom. Takže žiadne zázraky menom špaldová múka sa nekonajú.

1

Pridať komentár