Pravdivý príbeh: Manžel mal zmysel života v upratovaní, museli sme sa rozviesť

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

S manželom sme už dva roky rozdelení. Keď sa ma však známi pýtajú, prečo som sa rozviedla, vždy sa začervenám. Hanbím sa priznať skutočnú príčinu. Môj muž ma nebil, nepodvádzal, ani nemíňal peniaze na zbytočnosti. Na prvý pohľad sa fakt nemám na čo sťažovať. Príčina nášho rozvodu je na oko banálna. Prehnaná poriadkumilovnosť môjho manžela. Pre niekoho maličkosť, no je to niečo, čo sme nedokázali prekonať.


Joža som spoznala cez internet, bol to vysoký, štíhly a pekný muž, ktorý sa blížil k štyridsiatke a tvrdil mi, že jednoducho nemal šťastie na tú pravú. Ja som mala 35 a túžila som po niekom, s kým by som si založila rodinu. Biologické hodiny mi tikali príliš hlasno a ja som si veľmi dobre uvedomovala, že šanca otehotnieť sa bude u mňa každým rokom znižovať čoraz viac.

Jožo vyzeral ako ideálny kandidát na dokonalého manžela. Kamarátka ma síce upozorňovala, že v tom bude nejaký háčik, avšak ja som sa rozhodla ju nepočúvať: „Jana, má štyridsať, nikdy nemal dlhodobý vzťah, v tom niečo bude,“ húdla do mňa tak dlho, až som s ňou prerušila kontakt.

Čoskoro sme začali s Jožom tvoriť pár. Imponovalo mi, ako dokonale má uprataný dvojizbový byt. Starý mládenec sa nebál vziať do ruky vysávač či prachovku, zatiaľ čo ja som oddychovala. Ani nie po polroku sme sa vzali. Presťahovala som sa k nemu, netušiac, aké peklo zo života mi spraví jeho puntičkárstvo.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Manžel ma podvádza - a ja ho nedokážem opustiť


Akonáhle som vyšla zo sprchy, rozobral odtok a povyťahoval z neho všetky vlasy. Potom mi to vyhadzoval na oči. Vysával štyrikrát do dňa. Dokiaľ do toho nenútil aj mňa, dalo sa to zniesť. Avšak keď chcel, aby som sa sama zmenila na domáci spotrebič, začala som sa búriť.

To, čo sa mi spočiatku videlo ako milé, mi čoskoro liezlo na nervy. Keď prišla k nám návšteva, Jožo bol napnutý ako struna. Číhal na každú omrvinku, ktorá spadla na zem, pričom by ju najradšej zachytil už v okamihu letu. Mesačne sme na kúpu rôznych čistiacich prostriedkov míňali horibilné sumy. To, čo by mne vydržalo zopár mesiacov, môj milovaný manžel minul už za týždeň. V toaletnej mise bol neustále nejaký dezinfekčný roztok, z dlážky by sa dalo jesť.

Vedela som, že toto nie je život, v ktorom chcem ďalej pokračovať. Postupom času ma prešla aj chuť na dieťa. Keby náhodou narobilo po sebe neporiadok, môj manžel by to neprežil. Bála som sa prísť domov. Jozef nebol zlý, no tá jeho mánia...


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Radšej som sa túlala po obchodných centrách, alebo som sa bezcieľne prechádzala v parku. Robila som všetko preto, aby som v spoločnej domácnosti strávila čo najmenej času. Nemohla som tam oddychovať. Čakal by ma mop a vysávač, ktorý bojoval s neviditeľnou špinou.

Jozef nebol v poriadku. Viackrát som mu navrhla terapiu, no striktne odmietal priznať, že má problém. Tak som to vzdala. Na prvé výročie svadby som podala žiadosť o rozvod. Sudkyňa bola chápavá a keďže sme nemali deti, rozviedli nás na prvýkrát.

Odvtedy sa mi uľavilo. Presťahovala som sa naspäť k rodičom a ďakujem Bohu, že som neostala tehotná. Veď vychovávať dieťa s mojím exmanželom by nebola žiadna sranda.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (13)

 • 2Gaos 03.06.2019, 21:41

  Problém je, že v Nemecku je poupratované napadané lístie zo stromov v KAŽDOM lese. Takže niekde je chyba, lebo netúžia oni jazdiť na našich Škodách (čo Slováci ani nidy nedokázali vyrobiť) aly my na ich BMW, Mercedes a Audi - kde je naozaj všetko čisté, akov operačnej sále (na Slovensku zrejme posledný krát pri odchode z predajne :) Ešte aj v Albánsku - ktorým tajne opovrhujeme - je neporovnateľne čistejšie, než v susednej - slovanskej - Čiernej Hore (chcel som tam kúpiť dom pri mori - asi vieta, ako to skončilo,k lebo z tých smetí, čo sa všade váľali mi bolo na grcanie :( Vysávať 4x denne (ak k tomu nie je dôvod) je zrejme rovnako choré, ako rituálne obrady - ale ak autorka nebude čistiť odtok v sprche, tak sa jej veľmi rýchlo upchá (vyskúšané :( Tak ako je to ? Sú chorí poriadkumilovní Germáni, alebo bordelárski Slovania. Nehovoriac o tom, že parky sú čisté aj v Anglickua a Írsku, kým tu je stále bordel všade. A keď sa raz zastaví vyplácanie almužien z eurofondov - tak je skoro ísté, že o pár rokov bude Slovensko vyzerať, ako za Stalina - len tou dobou už asi bude jasné, že za to nemôže KSČ :(

 • Gaos 22.03.2019, 13:33

  Tiež som mala takých známych, že keď sme prišli na návštevu, tak ananásový kompót, čo nám ponúkli, nám domáci pán dával do úst po lyžičkách, aby sme náhodou na konferenčnom stolíku nezanechali kvapku šťavy. To by jeho manželka neprežila. S mužom sme sa na seba dívali ako vyoraní, keď s tou lyžičkou behal okolo stola. A v jednom príbehu zo súdnej siene dávali podobný prípad mánie čistoty. Záver bol taký, že počas psychiatrickej liečby, keď už bolo toho veľa a pacientka nie a nie ustúpiť zo svojej úchylky všetko udržiavať v sterilnej čistote, ju odviezol lekár do lesa a kázal jej poupratovať všetko napadané lístie zo stromov. Údajne až tam pochopila, že s ňou niečo nieje v poriadku. Hádam jej to vydržalo navždy.

 • li 22.03.2019, 10:28

  Pane boze, takyto psychopati.Bud su debili prehnane cistotni, alebo bordelari.Extrem, ako vysity.Od takychto debov, co najrychlejsie prec, ci uz ide o muza, alebo zenu.Ani sa necudujem tej zene, ze zmizla , co najrychlejsie od psychopata.Zlata stredna cesta v cistote.

 • BolToKoko* 21.03.2019, 21:38

  Ale vacsinou su to zeny - prehnane cistotne, neustale riesiace pletky a nepodstatne pachobotiny, bio - eko - chia zeny, neustale zhanat bio vajcia, bio meso, kvaskovy chleba, cukor je jed, krasne jablcka, nestriekane, bez skvrn, vyha dzovatpotraviny lebo plesen, skvrnka, mucha sa vykakala. Vsetko s mierou a hlavne mat vlastny rozum, zijeme svoj zivot.

 • Oľga 21.03.2019, 20:20

  Pisateľka to správne pomenovala: je to mánia. A mánia je duševná porucha - možno väčšia a zákernejšia ako si vieme predstaviť. A ťažko sa lieči, ak vôbec. Dobre, že sa rozviedla. Pripomenulo mi to film Noci s nepriateľom. Prehnaná poriadkumilovnosť môže byť len začiatkom horšieho pekla...

 • Louisa 21.03.2019, 20:07

  OSD - Obsedantno-kompulzívna porucha https://bbpsycholog.sk/psycholog-radi/uzkost/211-obsedantno-kompulzivna-porucha.html

 • fundovanyhejt 21.03.2019, 12:35

  To ste ešte nevideli moje auto...

 • Eva 21.03.2019, 10:52

  mám pár takých známych..komínky v skrini, nikde ani zrnko prachu, byt neosobný lebo všetko musí mať svoje miesto v skrinke, človek aby sa tam bál dať si vodu...ale mám ich rada ..lebo s nimi nemusím žiť :D

 • Stano 21.03.2019, 08:32

  Veď to nie je ani zdravé byť stále ako v bubline. Imunita veškerá žádnáááááá.... Potom sú všetci chorí.

 • jony 21.03.2019, 08:26

  fuj čistotní puntičkári sú celkom častý druh, treba si ich držať ďaleko od tela

1 2 >

Pridať komentár