Nedajte zlodejom šancu: Ochráňte svoj majetok, skúste tieto tipy

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Je vaše bývanie dostatočne zabezpečené?

Vykrádanie bytov a domov nie je žiadnou novinkou a preto sa nespoliehajte na to, že vám sa to stať nemôže

Vykrádanie bytov a domov nie je žiadnou novinkou a preto sa nespoliehajte na to, že vám sa to stať nemôže. Ako sa hovorí, príležitosť robí zlodeja a v dnešnej dobe sú zlodeji vo vysokej miere vynaliezaví a opatrní. Nepodceňte ochranu svojho domova najmä počas sviatkov a dovoleniek a zabezpečte si ho čo najúčinnejšie. V tomto článku poukážeme na najčastejšie chyby, ktorým sa treba vyvarovať a ponúkneme vám účinné tipy ako ochrániť svoj majetok.


Nepozornosť sa nevypláca

Začnime teda chybami, ktoré sú pre zlodejov badateľné už na prvý pohľad. Otvorené okná pre zlodejov nie sú problémom, uľahčia im prístup do objektu a vám môžu vzniknúť aj problémy v súvislosti s poistkou. Poisťovne vám v týchto prípadoch nie vždy preplatia poistnú udalosť a preto je potrebné sa vždy ubezpečiť, že okná máte uzavreté.

Ak sa vyberiete na dlhšiu dobu mimo domu, snažte sa zariadiť tak, aby čo najmenej ľudí vedelo o tom, že nie ste doma. S tým súvisia aj preplnené schránky, ktoré sú jasným znakom toho, že dom je prázdny. Dohodnite sa s blízkou osobou, aby vám schránku vyberala a kontrolovala dom.


Mohlo by vás zaujímať: Dajte zlodejom stop: Dodržujte bezpečnostné zásady a znížte riziko vykradnutia


Spomaľte zlodeja bezpečnostnými opatreniami

Pokiaľ bývate v dome, neodmysliteľnú súčasť vášho domu by mal tvoriť plot. Je už na vás aký druh si zvolíte, či pôjde o transparentné pletivo, živý krík, alebo múr. Funkciou tejto vonkajšej ochrany je sťaženie prístupu zlodejov k vášmu majetku. Častokrát plot odradí zlodejov. Dôvodom je vysoká pravdepodobnosť, že ich niekto uvidí pri preliezaní.

Ďalším ústredným bodom bezpečnosti sú dvere. Pri nich to všetko začína. Odborníci na vlámanie tvrdia, že do každej nehnuteľnosti sa dá vniknúť, rozdiel je len v tom, ako rýchlo sa do nej zlodej dostane. Práve čas, ktorý získate pri kvalitných bezpečnostných dverách vám môže pomôcť ochrániť váš majetok.

Výrobcovia dverí dnes už ponúkajú bezpečnostné dvere za rozumné ceny, aj keď odborníci sa zhodujú, že sa do nich oplatí investovať. To, čo by malo byť súčasťou zabezpečenia dverí, sú vystužené zárubne odolné proti roztiahnutiu a centrálny systém, ktorý sa uzamkne na 12 bodov.

Chráňte svoj majetok pomocou alarmu

Neodmysliteľnú súčasť ochrany v dnešnej dobe tvorí aj technológia. Alarmy sa dajú prepojiť s inteligentnými mobilnými telefónmi a so snímačmi, ktoré zachytávajú pohyb u vás doma. Ak nastane nejaká zmena, alarm okamžite vyšle správu do vášho telefónu.

Túto technológiu môžete podporiť kamerovým systémom, pri ktorom môžete taktiež sledovať dianie u vás za pomoci telefónu. Pri kamerovom systéme však musíte byť opatrní, aby priestor, ktorý snímal, patril vám a nezasahoval tak do súkromia iným osobám.


Mohlo by vás zaujímať: Bezpečný zámok, ktorý sa sám ubráni: Z tejto technológie sa zlodeji povracajú


Pozor na vlámania

Nemenej dôležité, je zabezpečenie majetku proti krádeži vlámaním. Pri tomto druhu poistenia sa treba dostatočne oboznámiť s vyžadovaným zabezpečením proti krádeži, ktoré všetky poisťovne stanovujú vo svojich podmienkach.

Preto treba klásť dôraz na vami vykonanú prevenciu a nespoliehať sa na prípadné plnenie zo strany poisťovne. Zodpovednosť za úroveň zabezpečenia totiž poisťovne prenášajú na klienta. Pri poisteniach platí, že čím vyššia je poistná suma, tým dokonalejšie zabezpečovacie prvky sú vyžadované.


Aké skúsenosti so zlodejmi máte vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (1)

  • Jaro 31.07.2019, 22:20

    Bezpečnostné dvere sú vždy vyrábané tak, aby sa niekým dali pomerne jednoducho otvoriť. A je úplne jedno, v koľkých bodoch sú zaistené... A kukláči si so sebou nosia pre istotu aj celkom slušné ťažítko a vedia kde majú ním udrieť. Takže kľudne vyhoďte za dvere aj 5000 Eur, je to k ničomu!

1

Pridať komentár