Trápia vás kŕčové žily? Poradíme vám, ako sa ich zbaviť

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Máte kŕčové žily?

nohy

Vzniku kŕčových žíl nemožno vždy zabrániť. Častokrát sa jedná o genetický problém. Kŕčové žily, alebo odborne varixy, sú opuchnuté žily, ktoré sú zvyčajne ľahko rozoznateľné pod povrchom kože a nielen ženám, ale aj mužom strpčujú život. V mnohých prípadoch už prevencia nepomôže a vyžaduje sa operačný zákrok, no ak ešte nie ste v tomto štádiu, snažte sa ich zbaviť vďaka týmto tipom.


Čo sú kŕčové žily?

Na našich nohách sa nachádzajú dva žilné systémy - hlboký, ktorý nevidno a povrchový, ktorý býva ohrozený touto chorobou. Povrchový systém sa nachádza pod kožou a odvádza z nôh prevažnú väčšinu krvi. Keď si túto funkciu neplní na sto percent, stúpa v žilách tlak a to vedie ku vzniku kŕčových žíl. Na ich vznik má vplyv aj dedičnosť, takže ak sa v rodine vyskytuje toto ochorenie, mali by ste venovať pozornosť prevencii. Okrem toho sa môžu objaviť ruka v ruke s:

 • nadváhou
 • zraneniami
 • tehotenstvom
 • sedavým zamestnaním
 • dlhým státím
 • ale aj fajčením a pričastým nosením vysokých opätkov

Mohlo by vás zaujímať: Zdravé žily až do konca života: Stavte na prevenciu a tieto jednoduché cviky!


Najlepšia prevencia

Najlepšou prevenciou proti vzniku kŕčových žíl je však zdravý životný štýl, dostatok pohybu, bicyklovanie, dostatok tekutín a pri sedavom povolaní najmä spôsob, akým sedíte. Nepodceňte preto vznik kŕčových žíl a dbajte o starostlivosť vašich nôh.

Existuje však viac potravín, ktoré sú odporúčané na kŕčové žily. Tie môžu pomôcť tento problém zmierniť.

Ricínový olej

Prečo práve ricínový olej? Tento olej zlepšuje krvný obeh a prispieva k znižovaniu zrážanlivosti krvi. Týmto spôsobom tak znižuje opuchy a zmierňuje bolesť. Ak si budete nohy masírovať ricínovým olejom každý deň pocítite úľavu od bolesti a žily začnú ustupovať.

Čučoriedky

Odborníci na kŕčové žily sa zhodujú v tom, že konzumácia čučoriedkového extraktu napomáha liečiť kŕčové žily, pretože posilňuje kapilárne steny. Taktiež zlepšuje účinok vitamínu C pri posilňovaní ciev. Odporúčaná dávka je 20 až 40 mg extraktu trikrát denne.


Mohlo by vás zaujímať: Krásne nohy bez kŕčových žíl? Doprajte si týchto 7 potravín


Jablčný ocot

Jablčný ocot je prírodný čistiaci prostriedok pre naše telo, čím zabezpečuje zlepšovanie krvného prietoku a krvného obehu. Ako ricínový olej, tak aj jablčný ocot naneste na kožu, kde sa nachádzajú kŕčové žily a jemne ho celý vmasírujte do pokožky.

Tento proces opakujte každý deň ráno a večer pred spaním. Ak vám však tento spôsob nevyhovuje zmiešajte si dve čajové lyžičky octu do pohára vody a túto zmes pite dvakrát denne po dobu jedného mesiaca. Výsledky vás prekvapia!

Semená pagaštanu

Semená pagaštanu nie sú v liečbe kŕčových žíl žiadnym nováčikom a používajú sa už po stáročia. Tieto semená majú protizápalové vlastnosti, ktoré znižujú výskyt kŕčových žíl. Ich extrakt obsahuje zlúčeninu zvanú aescín, ktorý zlepšuje pružnú silu žíl a zabraňuje uvoľňovaniu enzýmov, ktoré poškodzujú kapilárne steny. Gél so semenami pagaštanu je voľnopredajný a nanáša sa externe dvakrát denne na postihnutú oblasť.


Čo v boji s kŕčovými žilami najviac pomáha vám? Napíšte ostatným čitateľom tipy do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (5)

 • Veronika 01.07.2019, 11:05

  A dokonca si tie nohy môžete vyložiť aj na cudzieho manžela, či hocikomu na plecia.

 • Mene Amber 30.06.2019, 11:10

  Ahoj všichni! I, m zde prozkoumat blogy a fórum o nádherné a nejbezpečnější lék na (Herpes Virus). Byl jsem pozitivní na smrtící virus zvaný herpes a já jsem ztratil naději, protože jsem byl ven vrhal a odmítl dokonce i mé přátele skříně. Hledal jsem on-line, abych věděl a vyptával se na lék na Herpes a já jsem četl někoho svědectví o tom, jak byl vyléčen z Herpes, tak jsem se rozhodl kontaktovat stejného bylinkáře, protože vím, že příroda má moc léčit všechno. kontaktoval jsem ho, abych věděl, jak mi může pomoci a on mi řekl, že se nebudu bát, že mě uzdraví přírodními bylinami od Boha! po dvou dnech, kdy ho kontaktoval, mi řekl, že lék je připraven a poslal mi ho přes DHL a po 3 dnech se mi dostal! Použil jsem med, když mě instruoval (Ráno a VEČER) a byl jsem vyléčen! jeho opravdu jako sen, ale jsem tak šťastný! to je důvod, proč jsem se rozhodl také přidat další komentář k Němu tak, že více může být zachráněno stejně jako já! a pokud potřebujete jeho pomoc, můžete mu poslat e-mail na adresu purenaturalhealer@gmail.com nebo whatsapp +2348105150446

 • Katrin 09.06.2019, 19:58

  Ja ich uz nemam a mala som ich strasne. Zabrala dieta zelenina, ovocie, ryby. Trvalo to zhruba dva roky kym zmizli. Operacia bola nevyhnutna, len som sa nevedela dostavit kvoli zdravotnemu stavu. A hla ... uz netreba.

 • Robert 25.05.2019, 23:54

  Milenka, ale kde si ja tie nohy mám vyložiť?

 • Milena 02.04.2019, 20:22

  Ja aby som zabránila vzniku kŕčových žíl počas súlože si vykladám nôžky na plecia manžela. Čo vám budem hovoríť. Starý si to pochvaľuje a ja tiež o nič neprídem. Radím vyskúšajte to ženy.

1

Pridať komentár