Predávate nehnuteľnosť? Zvýšte jej hodnotu aj vďaka týmto tipom

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Chystáte sa predávať nehnuteľnosť?

Ak uvažujete o predaji vašej nehnuteľnosti, je namieste, aby ste sa zamysleli nad spôsobmi, ktoré vám pomôžu za ňu zinkasovať čo najvyššiu sumu

V prípade, ak uvažujete o predaji vašej nehnuteľnosti, je namieste, aby ste sa zamysleli nad spôsobmi, ktoré vám pomôžu za ňu zinkasovať čo najvyššiu sumu. Malými, či väčšími zmenami, ktoré podstúpi vaša nehnuteľnosť tak nezvýšite len jej atraktivitu, ale môžu vám pomôcť aj pri bezproblémovom a rýchlom predaji. Je jasné, že polohu nehnuteľnosti, alebo okolitú občiansku vybavenosť neovplyvníte, preto sa zamerajte na interiérové a exteriérové zmeny.


Zvýšte počet miestností

V prípade ak vaša nehnuteľnosť disponuje väčším priestorom, pokúste sa pridať izbu, alebo inú miestnosť. Realitní makléri v tomto prípade odporúčajú, aby ste do priestoru zakomponovali malý šatník, technickú miestnosť na uskladňovanie, alebo práčovňu.

Táto zmena môže zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti až o niekoľko tisíc, nakoľko priestor bude ponúkať viac úložného priestoru.


Mohlo by vás zaujímať: Chystáte sa predávať svoj byt alebo dom? Takto zvýšite jeho cenu na maximum


Investujte do zariadenia

Účinnou metódou je zmodernizovať priestor a pridať do neho niečo nové. Skúste siahnuť po neutrálnych kúskoch, ktoré pôsobia minimalisticky a zaujmú oko prakticky každého kupujúceho.

Pretrvávajúcim módnym trendom sú najmä prírodné materiály, zemité farby a hlavne nepreplnený priestor, ktorý by mohol opticky zmenšiť miestnosti. Vôňa novoty dodá interiéru príjemnú atmosféru a neodradí kupujúcich od prehliadky nehnuteľnosti.

Kuchyňu a kúpeľňu nepodceňujte

Zainvestujte do kuchyne a kúpeľne. Ide totiž o dve najnavštevovanejšie a najvyužívanejšie miestnosti v dome alebo byte a tak netreba podceniť ich úpravu.

Nie je nevyhnutné investovať do rozsiahlych úprav, stačí sa venovať len tým malým. Tým máme na mysli výmenu opotrebovaných úchytiek, prasknutého zrkadla alebo pridanie moderných doplnkov.

V prípade, ak sa rozhodnete pre rozsiahlejšie zmeny, zvoľte výmenu kuchynskej dosky, starých spotrebičov, prípadne starého sprchového kútu. Tieto zmeny nepochybne zapôsobia dobre na ľudské oko.


Mohlo by vás zaujímať: Chystáte sa predávať byt? Zarobte na ňom čo najviac


Bezpečnosť na prvom mieste

V dnešnom svete sa ľudia radi cítia bezpečne. Preto netreba podceniť dôležitosť bezpečnostných prvkov. Bezpečnostné prvky môžu byť rozhodujúcim faktorom, pre ktorý si kupujúci zvolia práve vašu nehnuteľnosť.

Pridajte do svojej nehnuteľnosti kamery, alarm, bezpečnostné dvere, alebo zabezpečte svoju nehnuteľnosť proti požiaru. Takisto pridajte bezpečnostné prvky proti pošmyknutiu, na zástrčky a dbajte tak na ochranu malých detí. Kupujúci nadobudnú pocit, že práve vaša nehnuteľnosť ich ochráni pred prípadným nebezpečenstvom. Najmä v prípade, ak majú deti.


Aké ďalšie tipy pri predaji nehnuteľnosti by ste odporučili ostatným? Napíšte do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (1)

  • e 31.07.2019, 12:36

    Chcete predať svoju obličku? alebo hľadáte príležitosť predať svoju obličku za peniaze kvôli finančnej kríze a neviete, čo máte robiť, kontaktujte nás ešte dnes a my vám ponúkneme dobrú sumu za obličku. Moje meno je (doktor Elvis Whyte) som fenológ v našej nemocnici, špecializujem sa na chirurgiu obličiek a zaoberáme sa aj nákupom a transplantáciou obličiek so žijúcim zodpovedajúcim darcom. Kontaktný e-mail: doctorelviswhyte@gmail.com alebo Whatsapp us +2347083629144 pre viac informácií

1

Pridať komentár