Zbavte sa srsti z domácich miláčikov: Pôjde to jednoducho vo vnútri i vonku

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Vlastníte domáceho miláčika?

S vypadanou srsťou vášho štvornohého miláčika si v domácnosti ľahko poradíte

Ste majiteľom chlpatého domáceho miláčika? Potom pre vás určite nebude žiadnou novinkou, že okrem radosti, ktorú vniesol do vašej domácnosti, so sebou priniesol aj čosi úplne iné - chlpy, chlpy a zas len chlpy.


Zvieracie chlpy sú jednoducho všade, na šatách, podlahe, pohovke aj na koberci. Ak sa domnievate, že kúpou krátkosrstého plemena predídete tomuto problému, mýlite sa. Chlpy z krátkosrstých domácich miláčikov síce nie sú tak badateľné, no o to väčší problém spôsobujú, nakoľko sú ťažšie odstrániteľné.

Vyčesávanie alebo kúpeľ?

Kritickým obdobím je najmä jar a jeseň, kedy sa zvieratá prispôsobujú vonkajšej teplote a menia si tak srsť. Vzhľadom na uvedené je nesmierne dôležité nezanedbávať prevenciu v podobe vyčesávania. Týmto spôsobom odstránite nepotrebnú srsť a odumreté chlpy z vášho miláčika a eliminujete tak množstvo chlpov v domácnosti.

Na trhu nie je problém zohnať kefu, alebo hrebeň, ktorý bude vyhovovať srsti vášho psa, či mačky, zbavíte tak zviera nepríjemného svrbenia a poskytnete mu príjemnú masáž.

Účinným spôsobom ako sa zbaviť odumretých chlpov je tiež kúpeľ. So sprchovaním a kúpaním domáceho miláčika však treba byť opatrný. Psa by ste mali kúpať len raz za štvrť roka. Častým kúpaním srsť stráca svoju samočistiacu funkciu a zbavuje pokožku ochranných tukov, čo môže mať za príčinu následné alergické reakcie.


Mohlo by vás zaujímať: Chcete sa zbaviť zvieracích chlpov? Stačí pár trikov a dobrá starostlivosť!


Kvalitný vysávač zachráni nábytok aj podlahy

Ďalšou nevyhnutnou súčasťou vašej domácnosti sa musí stať výkonný vysávač. Určite ste zažili ten pocit zúfalstva, keď jedno miesto povysávate viackrát, no napriek snahe vám nejaký ten chlp stále ujde. Bežné vysávače totiž nezvládnu nápor toľkej srsti a zvyknú sa upchávať. Navyše, nie sú natoľko výkonné aby dokázali vysať srsť prakticky odkiaľkoľvek.

Dôležité je preto investovať do vysokovýkonného vysávača, ktorý si poradí s akoukoľvek nečistotou bez toho, aby vás priviedol do zúfalstva. Ak ste ten typ majiteľa, ktorý dvakrát povie nie, no na tretíkrát dovolí zvieraťu, aby si priľahol k nemu na posteľ, odporúčame vám antibakteriálny vysávač. Ten si poradí nielen s chlpmi, ale aj s mikróbmi. Tieto vysávače sú vyvinuté špeciálne na zachlpatené oblasti od domácich miláčikov a disponujú viacerými nástavcami, ako na podlahy, tak aj na postele.

Čistenie nábytku vnútri aj na terase

Pokiaľ máte chlpy aj na nábytku v domácnosti, pri ich odstránení postupujte opatrne tak, aby ste nábytok nezničili. Najlepším spôsobom ako ho vyčistiť a predísť tak jeho poškodeniu je klasické použitie rukavíc, handričky a prostriedku na leštenie nábytku.

Na záver vám ponúkame rýchly tip, ako si pripraviť leštidlo doma, ak práve žiadne nemáte po ruke. Stačí vo vode zmiešať 3/4 šálky citrónovej vody, 3 lyžičky sódy bikarbóny a kvapku čajovníkového oleja.


Darí sa vám zbavovať domácnosť srsti vášho domáceho miláčika? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (1)

  • Július 23.07.2019, 08:07

    Hrôza a des tejto doby, nazvať hlúpe nesamostatné zvieratá domáci miláčikmi, ktoré si viacerí pchajú do postele. Špinia ihriská a trávniky, na ktorých sa chcú hrať deti, kúpu sa v jazerách hneď vedľa malých detí a potom sa mladé mamičky čudujú, akú pliagu ten ich drobec nachytal. Ale však na všetko dnes im dajú tabletky... Pes nemá v činžiaku čo robiť. A počúvať ich na chalupe tiež nie je pre väčšinu vôbec príjemné. Ľudia ich majú bežne bez vodítok aj na územiach, kde voľne pobehujúci pes nemá čo robiť - napríklad v lesoch - sú to predsa poľovné revíry, kde sa týmto spôsobom chránia nielen zvieratá lesa ale i rastlinstvo. Už vidím ako si niekto o 3-tej ráno upratuje po psovi...

1

Pridať komentár