Keď nefunguje tak, ako má: Udržte si erekciu i vo vyššom veku, pozrite ako na to

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Čoho ste ochotný vzdať sa pre zlepšenie erekcie?

Problémy s erekciou na sebavedomí nepridávajú

Problémy s erekciou na sebavedomí nepridávajú. Čo z toho, že ste muž pri sile a na dobrej pracovnej pozícii, keď partnerka o vás vie, že nie vo všetkých oblastiach “fungujete”, tak ako by sa malo.


Áno, poruchy erekcie sa prirodzene vyskytujú s pribúdajúcimi rokmi. Treba však kvôli tomu rezignovať a prijať to ako nemennú skutočnosť? Ak vás pravidelne zradí v tej pravej chvíli, vedzte, že príčinou môže byť aj nezdravý životný štýl, ktorý sa podpísal na celkovom zhoršení vášho zdravotného stavu. Je teda nedostatočná erekcia následkom stresu, fajčenia, alkoholu alebo nadváhy?

Spôsobili ste si to sami?

O poruchách erekcie sa hovorí vtedy, ak po dobu dlhšiu ako 6 mesiacov máte problém dosiahnuť alebo udržať erekciu, ktorá by vám umožnila zažiť uspokojivý sexuálny styk. Tretinu zlyhaní majú prekvapivo na svedomí psychogénne faktory - osobné psychické problémy, partnerské nezhody, nervozita, vysoká miera stresu, strach, depresie.

O svoje miesto sa hlási aj holdovanie závislostiam - fajčenie, pravidelné pitie alkoholu. Väčšinu však nájdete aj v skupine ťažšie odstrániteľných príčin:

 • kardiovaskulárne ochorenia, ktoré spôsobujú nesprávne alebo nedostatočné pumpovanie krvi smerom od srdca k penisu.
 • ochorenia neurologického charakteru, pri ktorých neurologická sústava neadekvátne odpovedá na sexuálne dráždenie.
 • hormonalná nerovnováha
 • nežiaduce účinky liekov
 • zápalové ochorenia genitálií
 • poškodenie svaloviny toporivého telesa

Mohlo by vás zaujímať: 5 zásad dokonalej erekcie: Dodržiavajte ich a nebudete mať žiadny problém


Čo môžete pre seba urobiť?

Hoci je náročné si to priznať, pri opakujúcich sa zlyhaniach je azda najnáročnejšie znova skúšať a pokračovať. Psychika zohráva veľkú rolu a ak máte strach, že sa opäť nebude dariť, tak sa dariť nebude.

Základom je vypracovať si správny prístup k sexuálnemu správaniu a pokračovať v posteľných aktivitách aj vtedy, ak všetko nejde tak, ako počas mladých rokov. Potrebujete nielen pochopenie od partnerky, ale aj chápanie svojich vlastných pocitov, strachu a úzkosti.

Čím viac sa budete strániť sexu, tým sa bude problém prehlbovať. Ak sa chcete cítiť lepšie, získať novú vzpruhu do života a lepšie sexuálne zdravie, skúste na sebe aplikovať niektoré z nasledujúcich bodov:

1. Skoncujte s fajčením - fajčenie je deštruktívne nielen pre srdce a pľúca, ale aj pre penis. Zdvojnásobuje upchávanie ciev, takže priamo ovplyvňuje nedostatočné zásobovanie pohlavného údu krvou. Z občasných ťažkostí dokáže tento problém prerásť až do impotencie. Pozitívne je, že ak prestanete fajčiť, váš stav sa postupne zlepší.

2. Zbavte sa kíl navyše - zamerajte sa najmä na tuk, ktorý sa posledné roky ukladá v oblasti brucha. Priamo pôsobí na blokovanie testosterónu, a preto majú obézni muži hladinu tohto dôležitého mužského hormónu na alarmujúco nízkych hodnotách. Už úbytok 10% vašej váhy sa postará o kvalitnejšiu erekciu.

3. Každý deň sa hýbte - niekedy postačí prechádzka, inokedy si dajte zabrať vo fitku alebo doma s činkami. Pri pohybe sa zvyšuje prietok krv a endotelové bunky sa stimulujú k vyššej produkcii oxidu dusnatého, ktorý je jednou z kľúčových látok potrebných pre nástup erekcie.

4. Doprajte si kvalitný spánok - hladina testosterónu je najvyššia tesne pred zobudením, minimálne po 7-hodinovom spánku, kedy mal váš organizmus dostatok času na regeneráciu a obnovenie ideálnych hormonálnych hladín.

5. Neprehliadajte srdcovo-cievne ochorenia - platí jednoduchá úmera, pri ktorej netreba chodiť okolo horúcej kaše: Čím tvrdšie sú vaše cievy, tým mäkší je penis. Problémy s vysokým krvným tlakom môžu neskôr vyústiť do kôrnatenia ciev - aterosklerózy. Ide o najčastejšie ochorenia Slovákov, ktorých liečba by sa nemala ignorovať.

6. Zásobujte sa antioxidantami - je v nich ukrytá sila, ktorá dokáže bojovať proti voľným radikálom. Tie spôsobujú predčasné starnutie organizmu. Antioxidanty prispievajú k lepšiemu fungovaniu srdcovo-cievnej sústavy a udržujú stav vašich ciev (aj tých vedúcich k penisu) v dobrom stave. Bohaté zdroje nájdete v bobuľovinách, citrusoch, paradajkách, listovej zelenine.

7. Nestresujte sa - stres pôsobí aj na sexuálny život. Nedokážete sa uvoľniť, nedýchate zhlboka a ste v očakávaní najhoršieho. Nájdite si pár minút denne na sústredené hlboké dýchanie, oživte v myšlienkach sexuálne predstavy a nájdite potlačenú chuť na milovanie.


Mohlo by vás zaujímať: Vyhnite sa ťažkostiam s erekciou: 6 tipov, ktoré môžu pomôcť aj vám


Nečakajte, konajte

Pri dlhodobých ťažkostiach nie je pre mužov vôbec jednoduché vyjsť z ulity. Navštíviť lekára a dať si predpísať niektorý z registrovaných liekov znamená prekonať veľký pocit hanby. Je to jednoducho jedna z tých veci, o ktorých sa v našej spoločnosti nehovorí, a preto aj štatistiky môžu mať omnoho výraznejšie čísla, avšak horším smerom.

V susednom Česku prebehol pod záštitou Sexuologického ústavu prieskum, podľa ktorého trpí problémami so stoporením penisu v rôznej miere viac ako polovica opýtaných mužov vo veku 35 - 65 rokov.

Predpokladá sa však, že toto číslo je v skutočnosti ešte vyššie, pretože časť sa nechcela priznať. Iba 10 - 15 % mužov však vyhľadá pomoc u odborníkov. Je to na škodu, pretože zbytočne narastá skupina tých mužov, ktorých problém je ešte stále riešiteľný.


Máte problémy s erekciou? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (16)

 • Zuzana 31.08.2019, 10:53

  Jediny sposob ako sa navratit k zdravemu milostnemu zivotu ako bol pred tym, je pre vasho muza overena modra tabletka. Teraz sa da kupit aj bez receptu s vyhodnou zlavou na www.vmarket.sk

 • Mendocino 23.07.2019, 19:00

  Klárka, nad psychikou a nad tým, prečo ju má najčastejšie chlap pošramotenú...

 • Klára 22.07.2019, 20:27

  Táto doba, zposob života ničí nielen kvalitný sex ale i vťahy... keď nieje zdravotný problém tak sa chce zamyslieť nad kvalitou života

 • Iva 14.07.2019, 22:48

  problem s erekciou nesuvisi iba s vekom . Ovšem v dnešnej dobe su rozne metody a pripravky ako ho postavit. Stači iba chciet

 • nakisha 12.07.2019, 13:02

  Dobrý deň, moje meno je Nakisha Chcem, aby ste sa všetci pripojili ku mne, aby som sa poďakoval tomuto mužovi za obnovenie môjho domova s ​​mojím bývalým manželom, ktorý ma pustil na ďalšiu ženu po dobu 5 rokov. Najprv som nikdy neveril, že DR OGUDUGU mi pomôže vrátiť sa späť moja EX HUSBAND od tejto inej ženy, ale preto, že ho stále milujem a potrebujem ho v mojom živote. Pracujem a sledujem inštrukcie DR OGUDUGU a prekvapuje ma, že po 3 Dni vrhania kúzla a práce s DR OGUDUGU, môj EX HUSBAND zavolal Žiadam, aby som odpustil a zabudol na všetko, čo mi urobil, že ma stále miluje ... teraz a ja a môj manžel sa spolu plníme a sme veľmi spokojní s naším novým životom ... všetko vďaka DR OGUDUGU veľkú prácu, ktorú pre mňa urobil. Sľubujem, že sa vždy podelím o jeho dobrú prácu s celým svetom a ak sa niekto dostane tam, kde prechádza akékoľvek vzťahové ťažkosti, kontaktujte ho prostredníctvom e-mailu: drogudugusolutionspell@gmail.com alebo WhatsApp +2349097050691 Tiež sa špecializuje na nasledujúce problémy (1) Ak chcete, aby vaša ex späť. (2) ak máte vždy zlé sny. (3) Chcete byť povýšený vo vašej kancelárii. (4) Chcete, aby po vás bežali ženy / muži. (5) Ak chcete dieťa (6) Chcete byť bohatí. (7) Chcete spojiť svojho manžela / manželku navždy tvoj. (8) Ak potrebujete finančnú pomoc. (9) Bylinná starostlivosť.  kontaktujte DR OGUDUGU prostredníctvom svojho e-mailu pre celkové riešenie drogudugusolutionspell@gmail.com

 • Mene Amber 30.06.2019, 11:07

  Ahoj všichni! I, m zde prozkoumat blogy a fórum o nádherné a nejbezpečnější lék na (Herpes Virus). Byl jsem pozitivní na smrtící virus zvaný herpes a já jsem ztratil naději, protože jsem byl ven vrhal a odmítl dokonce i mé přátele skříně. Hledal jsem on-line, abych věděl a vyptával se na lék na Herpes a já jsem četl někoho svědectví o tom, jak byl vyléčen z Herpes, tak jsem se rozhodl kontaktovat stejného bylinkáře, protože vím, že příroda má moc léčit všechno. kontaktoval jsem ho, abych věděl, jak mi může pomoci a on mi řekl, že se nebudu bát, že mě uzdraví přírodními bylinami od Boha! po dvou dnech, kdy ho kontaktoval, mi řekl, že lék je připraven a poslal mi ho přes DHL a po 3 dnech se mi dostal! Použil jsem med, když mě instruoval (Ráno a VEČER) a byl jsem vyléčen! jeho opravdu jako sen, ale jsem tak šťastný! to je důvod, proč jsem se rozhodl také přidat další komentář k Němu tak, že více může být zachráněno stejně jako já! a pokud potřebujete jeho pomoc, můžete mu poslat e-mail na adresu purenaturalhealer@gmail.com nebo whatsapp +2348105150446

 • lena 23.06.2019, 22:20

  Pokiaľ nieje zdravotný problém tak je veľa zposobov ako si ho postaviť. Hlavne žiadny stereotyp...dnes je streda a pod. Veď je toľko možností. Rozne hračky, pomocky, sexy oblečky..len z toho nerobiť tragédiu

 • Veronika 20.06.2019, 14:45

  Psychiku treba u mnohých mužov dať jednoznačne na prvé miesto. To nie je na počudovanie(ako žiaľ v článku) ale holý fakt. Sebavedomie muža totálne kosí tá istá partnerka. Ak mu len na zlomok sekundy blysne mysľou že zlyhá, tak aj zlyhá. A väčšina žien nevie čo má robiť. Buď sú drevo, buď kašlú na chlapa, alebo vyčítajú mužovi, prípadne mlčky hľadia ako na najväčšieho neschopáka, alebo jednoducho sa pokúšajú "znásilňovať situáciu. Žena je tá, ktorá vie z muža urobiť buď normálneho muža, alebo utiahnutého impotenta. No a potom je tu fenomén ľahko dostupného porna, napríklad v okamihu dostupného na Internete. A je aj erekcia a aj bez námahy. A tak načo je starosť o ženy, ktoré muži vôbec, ale vôbec netrápia? Radšej si nájdu iného, ako kúsok zabojovať! Všakovaké tabletky majú dosť čudné vedľajšie účinky a keď partnerka ani "brvou" nepohne, je zbytočné ich jesť. Viagra napríklad znemožňuje spermiám oplodnenie. A to je ešte ten z tých kvalitnejších prípravkov.

 • Luji 27.05.2019, 10:55

  čo skusit nejaky gel, strej. V dnešnej dobe je vela sposobov ako ho tzv. postavit...niekedy k tomu stačí aj krasne pradlo a šikovný gel, pusa :)

 • Janka 24.05.2019, 10:57

  my sme na lepšiu erekciu vyskušali sprej . Učinkoval ihned a vydrž tiež velmi dobrá. Jeho učinky som si chvalila nielen ja, ale i manžel :)

1 2 >

Pridať komentár