Pravdivý príbeh: Namiesto svadby prišiel pohreb

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Život píše tie najneuveriteľnejšie príbehy. Nie všetky sú však bohužiaľ so šťastným koncom. Príbeh rodiny môjho brata patrí medzi nich.


Veľmi som sa tešil, keď mi brat Zdeno pri vianočnej návšteve podal obálku. Neboli v nej peniaze, ale pozvánka na svadbu. Jeho najstarší syn Jakub sa konečne ide oženiť. Mal 35 rokov a na manželstvo bol už najvyšší čas.

O týždeň na to nám prišiel predstaviť svoju nastávajúcu, Zuzanu. Drobné žieňa, ktoré bolo od mladšie o 11 rokov. Zoznámili sa na Morave, kde obaja pracovali v neveľkej továrni.

Tešil som sa na svadbu, Jakub mi bol odmalička veľmi blízky. Ja som mal tri dievčatá a Jakub bol pre mňa ako vlastný syn. Mladí chceli najskôr malú, rodinnú svadbu, no na Kysuciach ešte stále veľké svadobné veselice nevyšli z módy. A to najmä v 95. roku, počas ktorého došlo k tomuto tragickému príbehu.

Svadba sa mala konať začiatkom mája. Pozvaných bolo takmer 200 hostí. Zdeno nechcel uraziť nikoho, tak pozval všetkých susedov, bratrancov aj sesternice, dokonca aj tých, ktorých sme nevideli už pekných pár rokov. V našej dedine bolo zvykom štvrtok večer pred svadbou doniesť mladým svadobné dary. Varil sa guľáš, vyjedali koláče a samozrejme sa to nezaobišlo ani bez pálenky.

S manželkou sme v štvrtok večer zaparkovali pred Zdenovým domom, ktorý bol v dedine vzdialenej od nás 20 kilometrov. Hostia, stojaci pri bránke, sa však netvárili príliš veselo. Zobral som do rúk balíček, v ktorom bol zabalený svadobný dar – súprava porcelánového riadu.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Švagriná neprišla na pohreb vlastnému bratovi – ale ten dôvod!


„Čo vám uleteli včely?“ spýtala sa manželka jedného z mužov. „A vy to neviete?!“ Sused Števo prekvapivo zdvihol obočie. Už som vedel, že je zle. „Nie, čo sa stalo?“ naprázdno som preglgol, pretože manželka sa len nechápavo pozerala na mužov.

„Zdeno umrel. Včera doobeda,“ povedal Števo. Darček sa mi vyšmykol z rúk, no posledné, čo ma zaujímalo, bol rozbitý riad. Čože? Môj brat zomrel? Ako to? Prečo mi nikto nedal vedieť? Je pravda, že to bol ešte čas pred mobilmi, no zlé správy sa šíria rýchlo. Prečo je teda dnešok výnimkou? Chlap – nechlap, úplne som sa zosypal. V mrákotách som sa dostal do vnútra. Tam som sa dozvedel, čo sa stalo.

Všetci išli do kultúrneho domu chystať stoly, poháre a výzdobu. Vraj, aby potom nebolo toľko roboty. Doma ostal iba sám Zdeno. O pár hodín ho našli ležať na diváne. Ležal tam s úsmevom na tvári, akoby iba spal. Avšak vtedy už bol dávno na druhom svete. Dostal infarkt.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Otcovu smrť najhoršie znášal Jakub. Zahodil obrúčku, že on sa teda ženiť nebude. Zuzana len sedela v kúte a fňukala. Všetky koláče a jedlo, ktoré boli nachystané na svadbu, sa nakoniec podávali na kare. Zjedlo sa však len máločo. Nikto nemal chuť hostiť sa na cudzom nešťastí.

Mladí sa nakoniec zobrali v deň karu. Večer, na tichom obrade boli prítomní len svedkovia. Ich manželstvo však nemalo dlhé trvanie. Po dvoch rokoch sa rozviedli. Jakub sa po otcovej smrti veľmi uzavrel do seba a k jeho srdcu sa nedoklopala ani láska jeho krásnej manželky.

Zdeno aj mne chýba. Bol to dobrý chlap. Len načasovanie jeho smrti bol naozaj krutý úder pod pás. Namiesto svadby pohreb? To sa skutočne nedá naplánovať.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (4)

 • Mendocino 23.07.2019, 19:10

  Za mesačného splnu zomierajú častejšie tzv. srdciari.

 • nakisha 12.07.2019, 12:54

  Dobrý deň, moje meno je Nakisha Chcem, aby ste sa všetci pripojili ku mne, aby som sa poďakoval tomuto mužovi za obnovenie môjho domova s ​​mojím bývalým manželom, ktorý ma pustil na ďalšiu ženu po dobu 5 rokov. Najprv som nikdy neveril, že DR OGUDUGU mi pomôže vrátiť sa späť moja EX HUSBAND od tejto inej ženy, ale preto, že ho stále milujem a potrebujem ho v mojom živote. Pracujem a sledujem inštrukcie DR OGUDUGU a prekvapuje ma, že po 3 Dni vrhania kúzla a práce s DR OGUDUGU, môj EX HUSBAND zavolal Žiadam, aby som odpustil a zabudol na všetko, čo mi urobil, že ma stále miluje ... teraz a ja a môj manžel sa spolu plníme a sme veľmi spokojní s naším novým životom ... všetko vďaka DR OGUDUGU veľkú prácu, ktorú pre mňa urobil. Sľubujem, že sa vždy podelím o jeho dobrú prácu s celým svetom a ak sa niekto dostane tam, kde prechádza akékoľvek vzťahové ťažkosti, kontaktujte ho prostredníctvom e-mailu: drogudugusolutionspell@gmail.com alebo WhatsApp +2349097050691 Tiež sa špecializuje na nasledujúce problémy (1) Ak chcete, aby vaša ex späť. (2) ak máte vždy zlé sny. (3) Chcete byť povýšený vo vašej kancelárii. (4) Chcete, aby po vás bežali ženy / muži. (5) Ak chcete dieťa (6) Chcete byť bohatí. (7) Chcete spojiť svojho manžela / manželku navždy tvoj. (8) Ak potrebujete finančnú pomoc. (9) Bylinná starostlivosť.  kontaktujte DR OGUDUGU prostredníctvom svojho e-mailu pre celkové riešenie drogudugusolutionspell@gmail.com

 • Oľga 23.05.2019, 13:17

  Smrť si svoj čas nevyberá. Často prichádza úplne nečakane a v tú najnevhodnejšiu chvíľu. V našej rodine sa tiež niečo podobné stalo. Otec ženícha tragicky zahynul 2 týždne pred svadbou syna. Našťastie to manželstvo trvá už viac ako 40 rokov.

 • Eva 23.05.2019, 10:32

  raz som bola na svadbe kde po polnoci kým sa išli mladí prezliecť umrel ženíchovi otec...a stále žijú spolu..tam by to krachlo tak či tak..ale inak smutný príbeh

1

Pridať komentár