Trápi vás náhle vypadávanie vlasov? Vieme, ako ho zastavíte

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Trápi vás vypadávanie vlasov?

Vlasy sú považované za korunu krásy

Vlasy sú považované za korunu krásy. Každá žena by ich chcela mať husté, lesklé a zdravé. Genetika však nepustí a človek občas svoje predstavy musí korigovať. Jedna vec je ale zmieriť sa s kvalitou vlasov, ktorá nám bola prírodou daná, a druhá riešiť akútne ťažkosti, ktoré sa objavili náhle. K takýmto problémom patrí aj vypadávanie vlasov.


Nachádzate v poslednej dobe na kefe či hrebeni celé chumáče vlasov? Ak ste nadmerným vypadávaním vlasov v minulosti netrpeli, s genetikou pravdepodobne nesúvisí. Stravovanie, nedostatok minerálov, nesprávna starostlivosť či nadmerný stres – to všetko môžu byť dôvody, prečo vám náhle začali vypadávať vlasy. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako kvalitu svojich vlasov zvýšiť a ich vypadávanie zredukovať.

Zabudnite na žehličku aj kulmu

Časté zahrievanie vlasov vedie k ich oslabeniu a môže spôsobiť vypadávanie. To sa netýka len používania žehličky a kulmy, ale aj fénu. Najlepšie urobíte, ak vlasy necháte uschnúť prirodzene. Použitie fénu vám síce ušetrí niekoľko minút drahocenného času, no odrazí sa na hustote a kondícii vašej hrivy. Ak predsa len fénujete, zvoľte sušenie studeným vzduchom, ktoré vlasy oslabuje najmenej a nezabudnite držať fén aspoň 20 centimetrov od vlasov.


Mohlo by vás zaujímať: Nadmerné padanie vlasov: Aké má príčiny a ktoré babské rady môžu zabrať?


Podporte svoju prirodzenosť

Dámy s kučerami chcú mať vlasy rovné, ženy s rovnými vlasmi túžia po kučeravých. Narovnávanie vlasov alebo trvalá predstavujú invazívne zásahy, často s použitím chemikálií, ktoré vlasy poškodzujú. Ak sa vnútro vlasu násilne mení, výsledkom môžu byť suché a lámavé vlasy. A oslabené vlasy potom vypadávajú oveľa častejšie. Podčiarknite radšej svoju prirodzenosť kvalitným strihom.

Buďte sexy v sivej

Je prirodzené, že farbením vlasov sa snažíme vek oklamať. Príliš časté farbenie však môže vlasy poškodiť. Vlasy by ste nemali farbiť skôr ako po štyroch až šiestich týždňoch. Pár mesiacov bez farbenia tiež nemusí byť takou katastrofou, ako sa na prvý pohľad zdá. Nechajte vlasy vydýchnuť. Strieborná farba je v móde a mnohé mladé ženy platia veľké peniaze za to, aby im kaderník vyčaroval šediny. Sivá je sexy, o to viac, ak sú vlasy zdravé a lesklé.


Mohlo by vás zaujímať: Vypadávanie vlasov vie vystrašiť každého: Zistite, prečo vaša koruna krásy vädne


S vlasmi zaobchádzajte ako v bavlnke

Zabudnite na šúchanie hlavy uterákom či časté prečesávanie kefou. Oboje dáva vlasom zabrať a prispieva k ich vypadávaniu. Možno ani netušíte, že negatívne pôsobí aj zopínanie vlasov do príliš tesného vrkoča. Rozmaznávajte sa a vyberajte prírodnú vlasovú kozmetiku. Parabény, sulfáty a silikóny vlasom škodia a oslabujú ich. Pokožke hlavy prospeje masáž výživným olejom – napríklad ricínovým ktorá pokožku aj vlasové folikuly prekrví, nadopuje ich vitamínmi a podporí rast.

Zvážte stravu

Staráte sa o svoje vlasy príkladne, používate kvalitnú kozmetiku a zaobchádzate s nimi šetrne, no napriek tomu vám vypadávajú? Za nadmerným vypadávaním vlasov často stojí aj nedostatok vitamínov a minerálov. Pre vlasy sú dôležité predovšetkým bielkoviny, železo, vitamín C, omega-3 mastné kyseliny a biotín. Na dosiahnutie najlepších výsledkov by ste mali do svojho jedálnička zaradiť potraviny ako grécky jogurt, špenát, lososa, ovsené vločky, sladké zemiaky, vajíčka a čerstvé ovocie a zeleninu.  


Ako sa s vypadávaním vlasov snažíte bojovať vy? Napíšte tipy ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (8)

 • Matúš 18.07.2019, 11:16

  Nejde len o dĺžku vlasov. Mnoho mužov trápia lupiny a tie majú za následok aj poškodzovanie vitality vlasu. Ženy to často preháňajú so všakovakou chémiou a farbením a teplým vzduchom. Všetko neprirodzené spôsoby. Ešte dnes sa nájdu také, čo si peroxidom odfarbujú vlasy! Sa čudujem, že ešte nejaké vôbec majú... Do grécka na jogurty nechodíme, hodia sa aj kvalitné Zvolenské či Bánovecké. Strieborná farba nikdy nebola v móde, aby pomerne mladá žena vyzerala ako starena...

 • nakisha 12.07.2019, 12:54

  Dobrý deň, moje meno je Nakisha Chcem, aby ste sa všetci pripojili ku mne, aby som sa poďakoval tomuto mužovi za obnovenie môjho domova s ​​mojím bývalým manželom, ktorý ma pustil na ďalšiu ženu po dobu 5 rokov. Najprv som nikdy neveril, že DR OGUDUGU mi pomôže vrátiť sa späť moja EX HUSBAND od tejto inej ženy, ale preto, že ho stále milujem a potrebujem ho v mojom živote. Pracujem a sledujem inštrukcie DR OGUDUGU a prekvapuje ma, že po 3 Dni vrhania kúzla a práce s DR OGUDUGU, môj EX HUSBAND zavolal Žiadam, aby som odpustil a zabudol na všetko, čo mi urobil, že ma stále miluje ... teraz a ja a môj manžel sa spolu plníme a sme veľmi spokojní s naším novým životom ... všetko vďaka DR OGUDUGU veľkú prácu, ktorú pre mňa urobil. Sľubujem, že sa vždy podelím o jeho dobrú prácu s celým svetom a ak sa niekto dostane tam, kde prechádza akékoľvek vzťahové ťažkosti, kontaktujte ho prostredníctvom e-mailu: drogudugusolutionspell@gmail.com alebo WhatsApp +2349097050691 Tiež sa špecializuje na nasledujúce problémy (1) Ak chcete, aby vaša ex späť. (2) ak máte vždy zlé sny. (3) Chcete byť povýšený vo vašej kancelárii. (4) Chcete, aby po vás bežali ženy / muži. (5) Ak chcete dieťa (6) Chcete byť bohatí. (7) Chcete spojiť svojho manžela / manželku navždy tvoj. (8) Ak potrebujete finančnú pomoc. (9) Bylinná starostlivosť.  kontaktujte DR OGUDUGU prostredníctvom svojho e-mailu pre celkové riešenie drogudugusolutionspell@gmail.com

 • Darina 25.06.2019, 09:40

  Co najbezpecnejsie zastavi padanie vlasov??? Predsa podlaha !! Najviac ma rozosmiala vlasova kozmetika s '' kasmirami ''. To vymysli asi len American pre pologramotne spoluobcianky.

 • Sisi 14.06.2019, 15:22

  vlasy ostrihat a zmenit vlasovu kozmeitku. velmi to pomože

 • Lou 05.06.2019, 22:26

  velmi dona to je velmi dobre vlasove serum od Kerastase (da sa kupit na Notino) . A hlavne vlasy ostrihat, aby boli viac regenerovane a nepadali

 • Samuela 31.05.2019, 18:01

  alebo nejake vlasove serum proti vypadavaniu vlasov. Samo od seba to len tak neprejde

 • Kiara 30.05.2019, 13:14

  čo nejaka vlasova kozmetika na prirodnej baze? Vlasy by som ostrihala, aby sa skor vyživili a regenerovala by som ich nejakou prirodnou kozmetikou, proste niečo bez chemie

 • Veronika 28.05.2019, 14:19

  Pomáha kvalitný olivový olej, namiesto všakovakej chémie do vlasov. Nepreháňajte to s česaním, ani drhnutím všakovakými saponátmi pri umývaní vlasov. a vôbec nie horúcu vodu na vlasy. Sušte prirodzene, bez fénu. A na 3 desaťročia fungujúcich klamárov typu kvatrofin radšej zabudnite.

1

Pridať komentár