Nové priateľstvá po 50-ke? Takto sa zoznámite ľahko ako za starých čias

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Spoznávanie nových ľudí a tvorba priateľstiev sú dôležitou súčasťou života každého z nás, bez ohľadu na vek či osobné skúsenosti

Spoznávanie nových ľudí a tvorba priateľstiev sú dôležitou súčasťou života každého z nás, bez ohľadu na vek či osobné skúsenosti. V prvej dekáde dospelosti máme pred sebou celý svet – rôzne pracovné pozície, cestovanie a bohatý sociálny život. Ale čo neskôr?


S postupom času sme však zasypaný novými povinnosťami a rutinami, ktoré sa točia nielen okolo nás, ale aj našej rodiny a domácnosti. Času a energie na udržiavanie priateľstiev máme stále menej. Pamätajme však na to, že človek je tvor spoločenský a potrebuje svoj svet s niekým zdieľať. Nové známosti môžu vznikať v každom období života. Prezradíme vám, ako ich nájsť.

Začleňte sa do komunity

Nielen veľké mestá, ale aj tie najmenšie dediny organizujú rôzne stretnutia skupín ľudí, ktorých spájajú podobné záujmy a koníčky. Akákoľvek vaša záľuba môže mať množstvo ďalších nadšencov vo vašom okolí. Máte radi turistiku, spev, ste zberateľom či rybárom? Spočiatku sa to nemusí zdať jednoduché, no pokúste sa zapojiť do miestnej komunity. Opýtajte sa suseda, zájdite na úrad a sledujte nástenku alebo si dohľadajte informácie na internete. A možno budete aj sami prekvapení, koľko aktivít sa vo vašom meste či obci deje.


Mohlo by vás zaujímať: Budovať priateľstvá sa oplatí: Fungujú ako prírodný morfín


Žite kultúrne, pokojne aj sólo

Do spoločnosti môžete vyraziť aj bez spoločnosti ostatných. Ľudí, ktorí navštevujú kultúrne podujatia sami, je naozaj dosť. Ak sa na toto dobrodružstvo podujmete, určite si ich všimnete. Užite si príjemný večer v divadle alebo na koncerte a využite prestávku na nadviazanie rozhovoru s niekým, kto hľadá spoločnosť rovnako ako vy. Podobne aj galérie, múzeá alebo športové podujatia vytvárajú príležitosť na nenútené zoznámenie sa. Dajte im šancu.

Premeňte internetové priateľstvá na skutočné

Hoci máme v dobách e-mailov a sociálnych sietí pocit, že sme si bližší než kedykoľvek pred tým, často zabúdame na to najdôležitejšie: kvalitne strávený spoločný čas. Spoznali ste niekoho na diskusnom fóre alebo sociálnej sieti? Dopisujete si spolu už dlhšie a zaujíma vás, aký je tento človek v skutočnosti? Navrhnite stretnutie a rozviňte vaše internetové priateľstvo do skutočnejšieho vzťahu. Hanbiť sa nemusíte, možno aj osoba na druhej strane monitoru túži po tom istom a nevie nájsť odvahu.


Mohlo by vás zaujímať: Máte málo priateľov? Poradíme vám, ako môžete získať nových


Zmeňte prostredie, aspoň na nejaký čas

Kto tvrdí, že dovolenka musí byť v zahraničí? 2 týždne strávené v inom kúte Slovenska sú pohodlnou alternatívou, ktorá šetrí peniaze a navyše vytvára množstvo príležitostí na spoznávanie nových ľudí. Nemusíte vychádzať zo svojich zvykov, stačí, ak ich budete robiť inde. Aj obyčajná prechádzka v parku alebo návšteva kaviarne v inom meste môže dopomôcť k novým priateľstvám. Navyše načerpáte množstvo pozitívnej energie.

Vyskúšajte dobrovoľníctvo

Dobrovoľnícke združenia na Slovensku neustále hľadajú nové posily, ktoré majú záujem zapojiť sa do jednoduchých pracovných projektov. Zistite, ktoré podujatia vo vašom meste potrebujú pomocnú ruku. Dobrovoľníctvu sa môžete venovať pravidelne, alebo iba raz za čas, počas voľného víkendu. Pomôžete dobrej veci, spoznáte nových ľudí a možno sa aj čo-to naučíte.


Mohlo by vás zaujímať: Osamelosť je novodobou epidémiou ľudstva: Porazte ju pomocou týchto tipov


Obnovte vzťahy z minulosti

Staré priateľstvá sú výbornou príležitosťou na rozšírenie vášho sociálneho okruhu. Ozvite sa bývalým kolegom, zorganizujte stretávku spolužiakov alebo obnovte vzťahy so vzdialenou rodinou. Obávate sa, že si nebudete mať po rokoch čo povedať? Spoločné spomienky vám dodajú mnohé námety na témy.

Vráťte sa do školy

Ak máte veľa voľného času, prihláste sa na školenie alebo kurz. Vyberte si niečo, čo vás baví – napríklad hodiny maľby, výroby keramiky, spevu alebo cudzieho jazyka. Vezmite aj svojho partnera či deti a spoznajte nových ľudí v nenútenej atmosfére, zatiaľ čo rozšírite svoje vedomosti. Ak máte radšej pohyb, prihláste sa na športové lekcie, ako napríklad tanec, jóga alebo pilates. Urobíte tak čosi aj pre svoje zdravie.


Darí sa vám aj po 50-tke nadväzovať nové priateľstvá? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Stanislava
 • Foto: gettyimages

Diskusia (4)

 • nakisha 12.07.2019, 12:58

  Dobrý deň, moje meno je Nakisha Chcem, aby ste sa všetci pripojili ku mne, aby som sa poďakoval tomuto mužovi za obnovenie môjho domova s ​​mojím bývalým manželom, ktorý ma pustil na ďalšiu ženu po dobu 5 rokov. Najprv som nikdy neveril, že DR OGUDUGU mi pomôže vrátiť sa späť moja EX HUSBAND od tejto inej ženy, ale preto, že ho stále milujem a potrebujem ho v mojom živote. Pracujem a sledujem inštrukcie DR OGUDUGU a prekvapuje ma, že po 3 Dni vrhania kúzla a práce s DR OGUDUGU, môj EX HUSBAND zavolal Žiadam, aby som odpustil a zabudol na všetko, čo mi urobil, že ma stále miluje ... teraz a ja a môj manžel sa spolu plníme a sme veľmi spokojní s naším novým životom ... všetko vďaka DR OGUDUGU veľkú prácu, ktorú pre mňa urobil. Sľubujem, že sa vždy podelím o jeho dobrú prácu s celým svetom a ak sa niekto dostane tam, kde prechádza akékoľvek vzťahové ťažkosti, kontaktujte ho prostredníctvom e-mailu: drogudugusolutionspell@gmail.com alebo WhatsApp +2349097050691 Tiež sa špecializuje na nasledujúce problémy (1) Ak chcete, aby vaša ex späť. (2) ak máte vždy zlé sny. (3) Chcete byť povýšený vo vašej kancelárii. (4) Chcete, aby po vás bežali ženy / muži. (5) Ak chcete dieťa (6) Chcete byť bohatí. (7) Chcete spojiť svojho manžela / manželku navždy tvoj. (8) Ak potrebujete finančnú pomoc. (9) Bylinná starostlivosť.  kontaktujte DR OGUDUGU prostredníctvom svojho e-mailu pre celkové riešenie drogudugusolutionspell@gmail.com

 • Beta 06.07.2019, 06:15

  Ze zdravy sex ako pre koho adamko ze??? Tebe je dobre a zo zeny si robis odpadkovy kos sex je jedna nechutna vec ..........

 • Lina 06.07.2019, 06:08

  Nepatrim medzi ludi ktori vyhladavaju pritomnost niekoho ineho unavuje ma to pocuvat ho preto nemam ziadne priatelky a vobec mi to nechyba nikam nechodim iba do prace a do obchodu a este zo psom aj to vyhladavam miesta kde ludia nie su a nemozem povedat zeby som bola nestastna kazdy sme iny .......

 • adamko 24.06.2019, 12:16

  Všetko pre zdravý sex.

1

Pridať komentár