Pravdivý príbeh: Ponížil ma pred celou rodinou, vykašľal sa na mňa pri oltári

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Moju starú mamu trápila len jedna vec: Či sa vôbec niekedy vydám a či sa dožije pravnúčat. Istým spôsobom som ju aj chápala. Pre starých rodičov je to určite nesmierna radosť.


Mala som 35 rokov a bývala som v Bratislave v malom jednoizbáku. V živote som domov nepriniesla frajera. Jednoducho som sa nikdy poriadne nezamilovala a argument, že „mám na to vek,“ nebol pre mňa dostatočný dôvod na vydaj. Všetko sa však zmenilo v priebehu pár mesiacov.

Do práce prišiel nový kolega a poriadne to medzi nami zaiskrilo. Nevadilo mi, že bol odo mňa mladší o 10 rokov, veď láska nerieši žiadne čísla. Mala som pocit, že obaja náš vzťah vnímame rovnako intenzívne, ale teraz už viem, že hormóny mi bránili v triezvom uvažovaní. Ani nie 5 mesiacov od zoznámenia sme si naplánovali svadbu. Mala sa konať v našej dedine, nech všetci vidia, že som nezostala sama. A po honosnej hostine, na ktorú sme pozvali takmer 200 ľudí, mali nasledovať medové týždne. To som však netušila, že môj vysnívaný deň sa stane živou nočnou morou.

V svadobný deň sa Michal, môj nastávajúci, správal nejako zvláštne. Od rána bol zamyslený, keď som ho chcela objať, len sa mi vymanil z náruče a vyhovoril sa, že má veľa roboty. Nechala som ho tak. Chápala som, že príprava tak obrovskej svadby, do ktorej som investovala všetky svoje úspory, je náročná vec. S rodinou sme sa vybrali do kostola. Michal mi pošepol, že ma počká pred oltárom, pretože si potrpí na staré tradície, v kostole ma však nečakal. Vo dverách postávali jeho zmätení rodičia, ktorí ani len netušili, kde sa podel ich syn. Vtedy som sa to ešte snažila brať s humorom. Možno sa potrebuje vydýchať, možno má žalúdočné problémy...


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Matka na zaplakanie – zničila vlastnej dcére svadbu


Vošla som do kostola a posadila sa na miesto nevesty. O chvíľu prišiel kňaz. Potichu som mu vysvetlila, že ženíchovi len prišlo zle. Po 10 minútach mi však začali tiecť po lícach slzy. Vedela som, že je zle. Hostia sa mu pokúšali dovolať, avšak Michal mal vypnutý telefón. Vydržala som to celú hodinu, potom som hodila kyticu o zem a vybehla z kostola. Tie trápne pohľady a slová ľútosti boli len ďalšou nepríjemnosťou, cez ktorú som musela prejsť.

Po mojom nastávajúcom sa absolútne zľahla zem. Do práce sa viac nevrátil a ja som ani nemala chuť ho ísť hľadať. Aby som nemusela čeliť súcitným pohľadom, rozhodla som sa, že na svadobnú cestu do Turecka predsa len pôjdem. Nechcela som ísť so žiadnou kamarátkou, potrebovala som byť sama. A tá dovolenka naozaj stála za to.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Robila som to, čo som chcela. Plakala som, kúpala som sa, rozprávala sa s ľuďmi, zabávala sa. Postupne som čoraz viac času trávila s Jurajom, rozvedeným štyridsiatnikom z východného Slovenska, ktorý bol prvýkrát pri mori. Tiež si liečil svoje rany. To posledné, na čo som mala chuť, bolo začínať si nejaký vzťah. Našťastie sa ani o nič nepokúšal, pretože to cítil rovnako. Skamarátili sme sa a naše priateľstvo trvalo aj po príchode na rodnú hruď.

Často sme spolu telefonovali, občas sme sa stretli, no stále sme neprekračovali hranice priateľstva. Až po dvoch rokoch sme si obaja uvedomili, že máme k sebe naozaj blízko a vzali sme sa. Bez veľkej oslavy, len s dvoma svedkami. Deti síce nemáme, no máme jeden druhého. A ja som vďačná za to, že ma Michal nechal stáť pred oltárom. Inak by som nikdy nespoznala muža, ktorý skutočne stál za to čakanie. O Michalovi neviem nič, no je to to posledné, čo by ma trápilo. Veď v pravej chvíli ukázal svoj skutočný charakter.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (11)

 • lilly 06.09.2019, 12:26

  tato blbost uz bola nejaky cas dozadu na feminity, len s pozmenenym zaciatkom. zvysok zrecyklovali.

 • evelina 06.09.2019, 09:08

  for #YouToo : tragikomické ale pobavilo ....

 • #YouToo 05.09.2019, 22:36

  Pekná pohádka, ale pravdou je, že dokonalý človek je bezpohlavný. Pohlavie je daňou za zachovanie druhu a druh namiesto nesmrteľného jedinca je zrejme potrebný z dôvodov adpatácie a inovácie (Darvin :) Z uvedených dôvodov na každého príde chvíľa, keď sa mu zatemní rozum a rozmnoží sa. Čiže ten príbeh nemusí byť vymyslený "volanie divočiny" prichádza na baby po 30-ke úplne prirodzene a dokonca opakovane. No a na chlapov zhruba od 10 rokov až po zhruba 10 rokov po smrti :) Pravdou je aj to, že cca 3 roky bývajú krásne, no potom sa väčšinou postupne menia pre zúčastnených na peklo na Zemi. Lebo muž aj žena sú samostatné jedince a ak majú bezkonfliktne vydržať spolu, vyžaduje to minimálne z jedenj strany obrovskú obetu. Staré spoločenské systémy to požadovali od ženy, za to jej však dávali ochranu. Dnes dávajú ženám ochranu moderné spoločenské systémy, lenže muž je naprogramovaný tak, že chce dávať ochranu, ale aj vlastniť - a tak sa stáva nesystémovým. Keďže na oplodňovanie dnes už vlastne ani nie je potrebný (vďaka genetickému inžinierstvu, ktoré vymyslel) tak sa mení na trúda - čo vidno na bezdomovcoch, alkohlikoch, Matovičovi, percentu zamestnancov v bankovom sektore, ale aj horšom školskom prospechu chlapcov oproti dievčatám. Dobrá správa pre mužov však je, že Číňania začínajú vyrábať čoraz dokonalejšie robotické bábiky, ktoré sú už dnes schopné nahradiť priemernú manželku. A tak prestáva problém obstarať si ich aj desiatky a splniť si tak biologickú povinnosť obšťastniť čo najviacej partneriek (s využitím čo najviacej otvorov :) aj napriek dobe zúrivej inkvizície #MeToo. Napriek tomu však zrejme vyhynie, lebo reálne nemôže súťažiť so svojim konkurentom disponujúcim ďaleko vytrvalejším hladkým svalstvom, ktorý je minimálne opotrebený, lebo bol projektovaný na najmenej 16 detí ...

 • Ayra 05.09.2019, 21:51

  Takto dopadnu vsetky truby, ktore sa hned po 5 mesiacoch chcu vydavat. Nic ine v hlave ani nemala, ako dotlacit nejakeho chlapa do svadby, lebo jej rodina ocakavala, ze neostane na ocot:D. Nastastie ten chlap mal rozum, a zdrhol kym sa dalo. A tiez si myslim, ze dotycna si tento pribeh vyrozpravala a upravila podla seba, aby nevyzerala ako vydajachtiva chudinka. Tou chudinkou vsak naozaj je. Uz aj kvoli tomu 40tnikovi z dovolenky:DDd

 • evelina 05.09.2019, 21:06

  Myslím si, že tento príbeh nie je vymyslený, iba trochu pozmenený skutočný príbeh o neskutočne hlúpej a naivnej žene. Zrejme jej začali pracovať hormóny a biologické hodiny, že sa zavesila na krk prvému, ktorý prišiel. A po 5 mesiacoch zorganizovala obrovskú svadbu, nech dedinčania vidia :) ženích nemal asi šancu niečo zmeniť, tak jej utiekol od oltára. Inak nevesta ani na dedine nezvykne chodiť do kostola sama, ale ju vodí k oltáru otec.... Musela padnúť na hubu, aby pochopila, že život aj manželstvo je o niečom inom, ako sa predvádzať. A to, že minula na svadbu všetky svoje úspory, to len potvrdzuje... je mi ľúto , hlupaňa ...

 • jaa 05.09.2019, 19:45

  Po 5 mesiacoch si naplánovali svadbu. No zrejme ho ona dotlačila do svadby a mladý sa zľakol a ušiel.

 • trader 05.09.2019, 18:38

  rozmyslel si to na poslednu chvilu,zistil ze je pre neho uz stara

 • Oľga 05.09.2019, 17:38

  Ak minie 35-ročná žena na svadbu všetky svoje doterajšie úspory, tak jej možno išlo viac o tú svadbu, ako o skutočné spolužitie s mužom. Byť na mieste Michala, tak ujdem pred tou okázalou ceremóniou tiež! Zrejme niečo podobné prežíval aj Marek zo Spišskej Novej Vsi, ktorý pred 2 rokmi v predvečer svadby pobodal svoju snúbenicu Sašku a jej telo sa pokúsil spáliť. Niektoré ženy pre vidinu bielych svadobných šiat a závoja nechcú vedieť, čo si o tom všetkom myslí a čo cíti ich ženích. Tak im treba!

 • Veleskuseny 05.09.2019, 12:32

  Husička z dediny chcela v hlavnom meste urobiť šťastie.

 • eva 05.09.2019, 09:31

  život píše neskutočné príbehy....

1 2 >

Pridať komentár