FOTOPOSTUP Štýlový lampáš na balkón aj do záhrady: Výroba zaberie len pár minút!

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Praktický lampáš na terasu aj do záhrady si vyrobíte sami úplne jednoducho

Dlhé letné večery priam lákajú na príjemné posedenie pod holým nebom. Túto pokojnú atmosféru ešte viac umocnia naše lampášiky, ktoré si jednoducho vyrobíte doma. Ich výroba je skutočne nenáročná a pomerne rýchla. Poteší vás aj finančná nenáročnosť, keďže potrebujete iba pár vecí, ktoré sa v domácnostiach bežne vyskytujú. Pozrite sa, ako si túto zaujímavú a užitočnú dekoráciu vyrobiť.


Potrebujeme:

Praktický lampáš na terasu aj do záhrady si vyrobíte sami úplne jednoducho

  • zaváracie poháre s užším hrdlom (najčastejšie tie, ktoré sa uzatvárajú viečkom so závitom)
  • mäkký prírodný motúz
  • kúsok pevného, no tvarovateľného drôtu
  • nožnice
  • kahance/sviečky
  • háčik (je nápomocný, ale zvládnete to aj bez neho)

Postup:

Odstrihnite si dostatočne dlhý motúz, na ktorom urobíte očká v rozstupoch približne 2-3 cm. Prichystajte si ich taký počet, aby vystačili na celý obvod hrdla pohára. Nezaťahujte ich. Jedna strana motúza by mala zostať tak dlhá, aby ste ňou omotali hrdlo ešte 2 krát.

Mohlo by vás zaujímať: FOTOPOSTUP Takýto svietnik si môžete vyrobiť aj sami doma: Za chvíľu je hotový


Do voľných očiek navlečte ďalšie kúsky motúzov a  zafixujte ich v polovici, aby vám vznikli dva rovnako dlhé konce. Čím je zavárací pohár väčší, tým viac motúza spotrebujete. Preto nešetrite a radšej odstrihnite viac. (Na pohár o výške 7 sme použili motúzy s dĺžkou cca 45-50 cm a vznikli z nich dva konce o dĺžke cez 23 cm.)
   
Získate základ, ktorý poslúži na opletenie skleneného pohára. Hlavný motúz silne obmotajte okolo hrdla a pevne zauzlite. Jednotlivé konce zrovnajte a môžete začať s prepletaním.

Mohlo by vás zaujímať: FOTOPOSTUP Ozdobte si domov veselou jarnou výzdobou: Niečo pre šikovné ruky!
Spájate vždy dva motúziky z dvoch priľahlých hlavných očiek. Vytvorte uzlík (viď obrázok) a takto pokračujte aj v ďalších radoch.
   
Praktický lampáš na terasu aj do záhrady si vyrobíte sami úplne jednoducho Výsledkom pravidelného uzlenia po obvode je niekoľko radov vzoru, ktorým ste pohár oplietli. Prebytočné motúzy môžete zospodu zauzliť a vytvoriť chvostík.

Mohlo by vás zaujímať: FOTOPOSTUP Máte doma šálku na vyhodenie? Premeňte ju na dekoráciu plnú kvetov
Drôt opatrne prevlečte popod motúzy na hrdle (rýchlo to pôjde pomocou háčika na háčkovanie) a vytvarujte uško. Výroba jedného menšieho závesného svietnika nezaberie šikovným rukám viac ako 15 minút. Fantázii sa medze nekladú, preto môžete skúsiť aj iné spôsoby uzlenia, alebo si motúzový obal upliesť či uháčkovať.
   
Na záver stačí vložiť kahance alebo sviečky odpudzujúce komárov a užívať si relax pri mihotavých svetielkach z lampášikov.

Aké lampáše si doma vyrábate vy? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (1)

  • Ayra 10.08.2019, 18:03

    Stylove? Nic v zlom, ale toto je skor gycove nez stylove:D

1

Pridať komentár