Pravdivý príbeh: Chcela som mať super postavu, no takmer som zomrela

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Žila som si pomerne dobrým životom. Muža som mala ako med, dal by sa na chlieb natierať, práca účtovníčky v malej firme ma bavila a deti, Simona a Jakub, nás netrápili neštandardnou pubertou. Ale poznáte to. Keď je koze dobre, ide sa na ľad šmýkať. A presne to bol aj môj prípad.


Všetko to začala stretávka zo školy po dvadsiatich rokoch. Veľmi som sa na ňu tešila, boli sme celkom dobrá partia, i keď po maturite sa každý z nás vybral iným smerom. Už na strednej škole som mala nejaké to kilo navyše, nikdy mi to však nevadilo, pretože aj muž tvrdil, že správna žena ma mať poriadny zadok. Každý rok som pribrala zopár kilogramov, až moja váha presiahla cez 100 kilogramov. Keby len to. Bol zo mňa viac než poriadny kus ženy. Preto som väčšinou nosila tmavé veci, večer vyjedávala pred televízorom, a tešila som sa zo života.

Na stretávku som prišla medzi poslednými. Väčšina dievčat sa hodila do gala, z nesmelých maturantiek sa stali ženy. Mužom začalo vykúkať pivné bruško a nejednému chýbal už poriadny kus vlasov. „Čo sa to deje? Nemáme ani štyridsať,“ pomyslela som si, prekvapená z toho, ako veľmi sme sa zmenili.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Manžel ma opustil, keď som vážne ochorela


„Andrea? Preboha, to ako vyzeráš?!“ ušlo spolužiakovi, ktorý mal už v sebe zopár pohárikov. Očividne sa mu nechcelo čakať na prípitok. Začervenala som sa ako záves na okne. Viem, pribrala som. A veľa. Ale tak mi to nemusel povedať.

Chcela som zdupkať zo stretávky, no moja hrdosť mi to nedovolila. Zaťala som zuby, aby som sa nerozplakala, a počkala na slávnostnú večeru. Na ňu som však akosi nemala chuť. Mala som pocit, že každý čaká na to, kým sa začnem pchať. Po večeri, ktorej som sa takmer ani nedotkla, som prišla domov a konečne sa poriadne vyplakala.

Zaumienila som si, že všetkým ukážem, že aj ja môžem mať 50 kilogramov. Avšak svoju zmenu som zobrala z absolútne nesprávneho konca. Prestala som jesť. Som tvrdohlavá a keď sa zatnem, tak to skutočne stojí za to. Muž mi vravel, že nech nebláznim, že miluje na mne každé kilo, no ja som si nechcela dať povedať. Denne som vypila litre vody, sem-tam som si dala jablko či kúsok surovej zeleniny. Keď sa mi točila hlava, dala som si kávu. Samozrejme čiernu a silnú. Bez kvapky mlieka a bez cukru.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Kilogramy išli rapídne dole. Bola som však neustále unavená a všetok voľný čas som prespala. Keď ma muž volal na večeru, vždy som sa vyhovorila, že som jedla v práci, alebo že som sa zastavila najesť niekde cestou domov. Cítila som sa hrozne. Ako však išli týždne či mesiace, tešila som sa z toho, že si konečne môžem kupovať veci v obvyklej ženskej konfekcii. Avšak extrémny dopad chudnutia sa čoskoro podpísal na mojom zdraví.

Padali mi vlasy, kazili sa mi zuby, nemala som energiu na nikoho a na nič a neustále som bola chorá. Môjho muža som odmietala. Nechcela som ísť s ním do postele, kým neschudnem na 50 kilogramov. Uzavrel sa do seba, pretože akákoľvek diskusia na tému moje chudnutie, skončila hádkou.

Raz som v práci skolabovala. Nič si nepamätám, absolútne ma vyplo. Ako keď zhasnete svetlo. Zobudila som sa až v nemocnici, kde lekár potvrdil to, čo som už dávno vedela, no nechcela som si to priznať. Podvýživa, zlé krvné testy a príznaky dlhodobej hladovky. Po konzultácii s odborníkom ma hospitalizovali na psychiatrickom oddelení s diagnózou mentálna anorexia. Prekonala som hanbu a doslova som bojovala za svoj život. Bol to dlhý a neľahký boj. Obrovská podpora detí a manžela mi ho pomohla vyhrať.

Od tejto udalosti ubehlo takmer desaťročie. Dodnes ma mátajú rôzne myšlienky. Som plnoštíhla, no zdravá. A to je dôležitejšie, než dokonale štíhla postava.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (13)

 • Veronika 03.09.2019, 15:07

  Asi vcelku šikovne vymyslené príbehy. Neraz som si všimla tie priestorovo výraznejšie dievčatá a žienky, že sa dosť pahltne prežierajú. A to doslova! Nemecký spolkový kancelár Kohl onoho času bol na istom preliečení, kde sústo jedla kým prehltol požul až 45x. Ženušky, pouvažujte o tom...

 • katka 23.08.2019, 22:44

  Aké hrozné, komentáre... tak lahko sa súdi, keď ste sa nikto neocitol v jej koži. Rozpovedala svoj príbeh a namiesto povzbudenia tolko výsmechu.

 • Podobne "chudol" Fantozzi:) 22.08.2019, 14:41

  https://www.youtube.com/watch?v=x-qzDxirkzo

 • evelina 22.08.2019, 14:14

  Súhlasím s názorom, že bláznivá ženská ! Zjavne si zamenila dojmy za pojmy, mužovi sa iste páčila aj s pár kilami navyše. Ale vyžrať sa nad 100 kilovú mangalicu a byť so sebou spokojná, nevidieť realitu, tak to je sila. A potom išla do druhého extrému... prestala jesť úplne... To mohlo skončiť ako s manželkou známeho českého herca... anorexia a .... Rozmýšľam, prečo nám o svojej hlúposti napísala, to sa chváli alebo sťažuje ??? :)))-

 • Godfather 22.08.2019, 13:34

  Rozumiem keď sa niekto cíti spokojný a zistí, že je to inak, pretože zrazu sa zmenili hodnoty. Doma kritiku nepočula a preto s tým nemala problém. Ale aby jej pár ľudí, ktorých vidí raz za 20 rokov zmenilo pohľad natoľko aby ľudí ktorých má doma ignorovala je iná káva. Byť lepším a zdravším je fajn, ale ide to pomaly a kombináciou športu a stravou. Škoda že celá tá motivácia sa použila na nezdravé riešenie, pretože bola neskutočne účinná a nemizla. Držím palce a ak je rodina a lekár spokojný, netreba to moc riešiť. A lenivosť by som vynechal úplne. Obézny človek musí z gauča vstať a ísť do chladničky, nie ako obyčajný, ktorý tam zostal sedieť :)

 • Andrea 22.08.2019, 13:06

  Palačinky s marmeládou, tvarohom a zaliate čokoládou, päť, mňam:) Za tým veľký múčnik. Potom bodka za obedom - káva zo smotanou a sladkosťou. Ďalší svetlý bod dňa - večera, zožeriem pól chladničky. A v noci ma máta, že nie je čo jesť. Z vyžratých 5 litrových fliaš muž postavil skleník. A mám aj malú čivavu, aby veľa nezedol. U nás sa níč nevyhadzuje, šicko sa misí sežrať.

 • Stano 22.08.2019, 12:13

  Mala sa na ostatných tak vysrať. Doma mala úžasného manžela, ktorý ju miloval takú aká je. Všetko dôležité mala doma, a aj tak je zle.. Žena nikdy nebude spokojná.

 • Marlenka 22.08.2019, 11:30

  Ona je ako zváračka triodyna ... má takú spotrebu, že zožerie aj trávu okolo domu.

 • Obžerstvo 22.08.2019, 11:21

  Predstavujem si ju, ako každý večer zapína Esmeraldu, usádza sa do kresla, kreslo zastoná a ona sa vyžiera do nemoty. V noci sa zobudí a hybáj do chladničky. Nechápem ako sa niekto takto dokáže vyžrať do obludných rozmerov. Brucho až po zem. Samozrejme za tým je zlá genetika, veď ja priberiem aj z vody.

 • ZdraváJakVypypanýBrav 22.08.2019, 11:10

  Lenivá ako voš a k tomu sprostá ako tágo. Mala zmeniť stravovanie, mala začať športovať. Ale nie. Miesto toho prestala jesť, odmietala muža a keď to nevyšlo, tak sa ako zmyslov zbavená opäť vrhla na sladké mlieka, sladené nápoje a kapučína. Plné tašky nosila z akcií, Pikao to istí, veď skoro zomrela! Všetko dobehla, vypapala sa do sýtosti. Ale už je konečne spokojná a hrdá. Dokázala to, prekonala sa, tlieskajte jej a za to si zaslúži dať si malú odmenu - zožrať na posedenie celú bonboniéru!

1 2 >

Pridať komentár