7 drobností, ktoré pridávajú na veku: Skoncujte s nimi a budete vyzerať mladšie

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Dopúšťate sa niektorého zo 7 prehreškov?

Vyzerať o pár rokov mladšie je snom mnohých z nás

Vyzerať o pár rokov mladšie je zdá sa snom mnohých z nás. Aby sme oklamali matku prírodu, robíme častokrát aj nemožné.


Avšak nie všetko, čo je moderné, lichotí nášmu veku či postave. To, čo pristane našej najlepšej kamarátke môže na nás vyzerať ako vrece od zemiakov. V niektorých smeroch je lepšie nájsť si svoj overený štýl a zostať mu verná. Ukážeme vám najčastejšie chyby, kvôli ktorým nám tipujú viac, než skutočne máme.

1. V skrini máme oblečenie z minulého storočia

Život je zmena. A tá by sa mala týkať aj nášho oblečenia. Každý z nás má kúsky, ku ktorým sa viažu emócie a spomienky, a preto sa ich nechceme zbaviť. Ak sa však v šatníku nachádza oblečenie ešte z čias bývalého režimu, je najvyšší čas konečne sa s ním rozlúčiť. Tie šaty vám možno sedeli pred dvadsiatimi rokmi, no dnes vám už na šarme pridať nemusia.

2. Hanbíme sa za svoje krivky

S pribúdajúcimi rokmi sa spomaľuje metabolizmus, čo sa väčšinu odzrkadlí aj na hmotnosti. Zakryť prebytočné kilá neforemnými svetrami či košeľami nemusí byť to najlepšie riešenie. Aj krivky sa dajú nosiť so štýlom a eleganciou. Dnes je našťastie na trhu množstvo farieb a strihov, ktoré podčiarknu vašu ženskosť. Vyskúšajte niektoré z nich.

3. Vyberáme nevhodnú spodnú bielizeň

Kvalitná súprava predstavuje akési intímne tajomstvo, ktoré sa ukrýva pod našim oblečením. Možno aj vy dávate prednosť čipkovanej bielizni, v ktorej sa cítite ženskejšie. Pri zvolení nesprávneho typu však môže miesto predností zvýrazniť nedostatky. Siahnite radšej po elastickej, ktorá dokáže s postavou urobiť zázraky na počkanie. V obchode so spodnou bielizňou vám personál určite poradí, skúste sa ich opýtať..


Mohlo by vás zaujímať: Chcete vyzerať mladšie? Dodržujte týchto 8 pravidiel


4. Bižutéria je náš najlepší kamarát

Vraví sa, že menej je niekedy viac. A určite to platí aj v prípade doplnkov. Staré pravidlo hovorí, že doma treba nechať aspoň jeden šperk, ktorý sme si plánovali vziať. A nielen to. Podľa stylistov nám masívne náhrdelníky, náramky a náušnice zbytočne pridávajú roky navyše. Miesto kvantity dajte prednosť kvalite. Siahnite po decentných a nadčasových doplnkoch, ktoré vám vydržia dlhšie.

5. Celú dekádu nosíme rovnaký účes

Nielen móda, ale aj účesy prechádzajú určitým vývojom. Určite si aj vy spomeniete na obdobie natupírovaných vlasov, obrovských drdolov a trvalej. Dnes sa viac nosí prirodzenosť. Kaderníci nedajú dopustiť účesy, ktoré sa ľahko udržiavajú a nepôsobia umelo. Zmena nemusí byť drastická, niekedy postačí jemný melír či ofina. Nový vzhľad môže navyše pokojne vdýchnuť nový vietor aj do vášho vzťahu.


Mohlo by vás zaujímať: Skoncujte s týmito zlozvykmi: Budete sa cítiť aj vyzerať mladšie


6. Podliehame módnym trendom

Vyzerať za každú cenu moderne a trendy môže byť rovnako krokom vedľa. Domnievame sa, že ak budeme nosiť to, čo mladí, budeme aj my vyzerať mladšie. No často dosiahneme pravý opak. Samozrejme, môžete sa inšpirovať tým, čo sa vám páči. No pamätajte na to, že priťahovať za každú cenu pozornosť sa nie vždy oplatí.

7. Doprajeme si veľa slniečka

Vekom neraz prídeme na to, že upozornenia, ktoré sme čítali v rôznych magazínoch, naozaj nie sú výmyslom. Na krásne opálenú pokožku sa síce dobre pozerá, no časom na nej môže dochádzať k rôznym degeneratívnym zmenám. A tie sa nedajú len tak ľahko zamaskovať. Okrem toho, pričasté slnenie úzko súvisí s predčasným starnutím, čo sa prejavuje stratou hydratácie a vráskami.

Vek je len číslom, ktoré je uvedené v občianskom preukaze. Oveľa dôležitejšie je to, ako sa cítite vo vnútri. Ak ste plní optimizmu a životnej energie, vek pre vás nebude zohrávať žiadnu úlohu.


Ako sa darí so starnutím bojovať vám? Napíšte ostatným čitateľom tipy do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (3)

  • Larry Fox 19.08.2019, 03:25

    Skúsili ste získať pôžičky od bánk bez úspechu? Naliehavo potrebujete peniaze, aby ste sa dostali z dlhov? Potrebujete peniaze na rozšírenie alebo založenie vlastného podnikania? Získajte pôžičku od jednej z popredných úverových spoločností vo Veľkej Británii. Ak chcete získať ďalšie informácie, kontaktujte nás na adrese Whatsapp: ​+14092051142 alebo e-mailom: larryfox2017@gmail.com

  • adamko 13.08.2019, 18:19

    Chcete vyzerať mladšie? Poriadne sa nechajte večer vyt rt kať manželom.

  • Laci 12.08.2019, 22:48

    A čo je módny trend? Kaď školáčka je každý deň doslova zrychtovaná ako "princezná", nie je schpná nič robiť rukami, iba furt v ruke držať debil ako motlitebnú knižku, otravovať furt niekoho na fásbuku odkedy to oči rozlepí? Toto je móda? Ale zženštelé "účesy" chalanov, oholené nohy, farbené vlasy už násťročných, pitie Red a iných Bullov, nechodiť spať skôr ako po druhej v noci? Alebo hádam to, že vaše detičky minú tak radi vaše korunky do posledného centu len a len na nepotrebnú a neužitočné somariny...?

1

Pridať komentár