VIDEOTIP Poctivý koláč inak: Vyskúšajte tento ovocný z kvásku a bez vajec!

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Máte radi ovocné koláče?

Väčšina z nás miluje ovocné dezerty, ktoré nám pripomínajú detstvo a prázdniny u starých rodičov

Väčšina z nás miluje dezerty, ktoré nám pripomínajú detstvo a prázdniny u starých rodičov. Často v nich nájdeme ovocie, keďže práve na to je leto štedré a bohaté.


Po sviežom ovocnom koláči s plnou chuťou siahla vo svojom videorecepte aj Naty Žúrková. A keďže ide o známu slovenskú „kváskovačku“, jej koláč nemôže byť iný, ako kváskový. Naty dbá na kvalitu, chuť, čerstvosť a pestrosť na tanieri. Pre svoje skúsenosti s cestom je vyhľadávaná aj šéfkuchármi s michellinskými hviezdami, ako Peter Duranský či Jaro Židek.

Recept na tento koláč je však jednoduchý a zvládne ho každý, kto si chce pochutiť na sladkej a osviežujúcej dobrote. Navyše je ešte aj bezvaječný. Vyskúšajte, a presvedčte sa sami. Dobrú chuť!

Zdielať na Facebooku

Diskusia (3)

  • Vincoo 22.08.2019, 18:54

    Jakýsi múdry občan... Špalda je predvoj pšenice. Takže pánko zrejme myslel bielkovinu. Jasné že med je zdravší ako hoc aj trstinový cukor. Jasné, že sa teplom znehodnocuje. Stále mi to vyjde ako prijateľnejšie riešenie ako používať mŕtve sladidlá. To HMF, teda niečo ako hydroxymetylfuraldehyd(zatiaľ to nenazvali rakváčom) je pre cukry ako také a stúpa zahrievaní cukrov. Med je spomenutý, aby si ľudia naň spomenuli. A on tam nespomenul, že ten med majú piecť...

  • Kent 13.08.2019, 15:08

    Juraj, tak si im teda poradil, ze med do pecenia. Si nastuduj nieco o mede a HMF, este ten trstinovy je to najmensie zlo. A spaldovu muku ludia nepouzivaju len z rozmaru alebo ze nevedia kam dat peniaze. Chorobou tejto doby je, ze psenica je natrepana vsade lebo je to masovka a lacna vec oproti spalde. Jedno si vsak uvedom, ze rozdiel medzi psenicou a spaldou je v proteine. Clovek co ma intoleranciu na psenicny protein a pritom o tom ani nemusi vediet zo zaciatku, bude mat nulovu reakciu na spadlovy protein, preto je dobre striedat. No aj ked len spaldu bude clovek stale jest, tak sa dopracuje k intolerancii. Rovnako je to aj s mliekom, treba rotovat druhy, nie len kravske furt.

  • Juraj 13.08.2019, 00:31

    Vajíčko tam patrí a múku si dajte kľudne hrubú či polohrubú pšeničnú. Načo míňať zbytočné peniaze za predraženú, v ničom nevynikajúcu špaldu. Už sa jej dávno vyrovnali kvalitné pšenice. 220 stupňov je na ovocie privysoká teplota. To ho radšej zjedzte surové. Urobíte oveľa lepšie! Namiesto cukru používajte med. Ani ten hnedý či škoricový nie je nejaký výnimočne zdravý.

1

Pridať komentár