Sexuálne zmeny začínajú u mužov oveľa skôr: Čo sa s vami deje po tridsiatke?

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Pozorujete na svojom partnerovi, že sa vekom necíti vo svojej koži?

Pod vplyvom stresu a únavy klesá frekvencia intímnych chvíľ s partnerkou na minimum

Kedysi to boli predovšetkým lovci a živitelia rodiny, dnes sa na nich kladú oveľa vyššie nároky. Od súčasného muža spoločnosť vyžaduje, aby bol nielen úspešný v práci, ale tiež starostlivý k žene a deťom, aby podporoval partnerku v kariére, dokázal sa vcítiť do jej nálad, a navyše by mal byť ešte sympatický, vyšportovaný a dostatočne výkonný v posteli.


Mužnosť chlapov je však v dnešnej dobe ohrozená množstvom rizikových faktorov, a tých vekom pribúda. O tejto téme neradi hovoria, máloktorý sa otvorene prizná kamarátom, že má v intímnej oblasti problémy. Ak by ale nikto problémy s erekciou nemal, farmaceutická firma, ktorá vynašla legendárnu modrú pilulku, by sa len ťažko stala jednou z najbohatších spoločností na svete. Čo na problém najviac vplýva?


Mohlo by vás zaujať: Sexuálne tipy pre mužov po 50: Aby v spálni ďalej išlo všetko ako po masle


Tridsiatka - počiatkom je stres

V osemnástke sa mnohí radi chvália tým, koľkokrát za sebou „to“ dokážu. Medzi dvadsiatkou a tridsiatkou prídu na rad chvály o počte a druhu vystriedaných partneriek. A potom zrazu zostane ticho. Príroda to vymyslela tak, že vo veku od 18 do 26 rokov je ideálny čas na splodenie potomstva. V tomto veku sú ženy aj muži maximálne vitálni a sexuálne príťažliví, na vrchole svojich síl. Rodičovstvo však v posledných desaťročiach odkladáme. Okolo tridsiatky nám začne život komplikovať stres, čo sa prejaví aj na mužnosti.

Najmä tí, ktorí túžia po kariére a majú vysoké ambície, trávia väčšinu času v kancelárii. Šialené pracovné tempo, množstvo povinností, málo energie a odpočinku - to sú časté faktory, ktoré ovplyvňujú sexuálnu aktivitu. Hrozbou je aj závislosť od mobilných prístrojov a internetu. Pod vplyvom stresu a únavy klesá frekvencia intímnych chvíľ s partnerkou na minimum, a pridružuje sa aj strach zo zlyhania.

Štyridsiatka - pokles testosterónu

Už po tridsiatke sa produkcia mužského hormónu testosterónu postupne znižuje, po štyridsiatke môže jeho hladina klesnúť veľmi rýchlo a citeľne. Zdá sa totiž, že evolúcia nerátala s vysokým vekom – v štyridsiatke by sa už naše potomstvo malo pomaly začať stavať na vlastné nohy, a funkcie dôležité pre udržanie druhu mali byť v tomto veku nepotrebné. Muži sa však v stredných rokoch stále cítia dobre a chcú si užívať slasti života, vrátane dobrého, kvalitného a častého sexu. Problémy s potenciou či predčasnou ejakuláciou ich preto frustrujú a prestávajú sa cítiť plnohodnotnými.


Náš tip na zaujímavé podujatie: Marco Rajt & Band


Päťdesiatka - riziková rakovina prostaty

Akoby tých negatívnych faktorov, s ktorými sa musia vyrovnávať, nebolo dosť, v päťdesiatke sa k nim pridá ešte aj riziko rakoviny prostaty. Ročne na Slovensku toto ochorenie postihne viac ako 2 300 mužov. Karcinóm je považovaný za obávaného strašiaka, u mužov totiž patrí medzi najviac rozšírené nádorové ochorenia zhubného charakteru a u nás ide dokonca o druhú najčastejšiu príčinu úmrtia mužov.

Našťastie, vyhliadky na liečbu sa za posledné roky veľmi výrazne zlepšili. Môžu za to nielen nové a experimentálne typy a spôsoby riešenia, ale čoraz širšie povedomie o probléme. Pozitívom je, že počet mužov v strednom a vyššom veku, ktorí sa podrobujú pravidelným prehliadkam, stúpa. Skorá diagnostika totiž umožňuje výrazne zvýšiť šancu na úspešnú liečbu.

Ďalšie faktory

Je dôležité spomenúť, že negatívny vplyv má aj:

 • sedavý spôsob života
 • nedostatok pohybu a spánku
 • prejedanie sa
 • dlhodobý stres

Dnešní chlapi nemusia využívať svoj testosterón a adrenalín v boji o potravu či o ženu, teda celkovo v boji o prežitie. Aby sa však vo všetkých vekových kategóriách naplno cítili vo svojej koži, je potrebné minimalizovať nepriaznivé faktory, ktoré ich mužnosť ovplyvňujú.


Ako na sebe vnímate sexuálne zmeny s pribúdajúcimi rokmi vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (8)

 • Mato 07.10.2019, 00:45

  Stačí vhodná partnerka aj bez géliku. A nepozerať furt porno na Internete, to kazí toho najviac...

 • Saja 30.09.2019, 14:29

  v dnešnej sttresovej dobe su problemy s erekciou a nechut na sex uplne bežne, lenže iuž aj to sa da riešit. Niekedy na to stači obyčajne gely, parfemy, a pod. My si tieto a dalšie veci nakupujeme na *****

 • Fabianna 26.09.2019, 10:35

  v poslednom čase sa dost stretavam s tym, že už muži vo veku 30+ maju problem s erekciou. Nie je to žiadna veda, vyrieši to aj gel na erekciu a tiež pomaha zbavit sa stresu

 • Stepa 24.09.2019, 14:41

  hlavne erekcia. Problemy s nou ma vačšina mužov. Vačšina sa tvari, že je to OK, niektory sa za to hanbia, niektory sa k tomu stavaju chlapsky a riešia to, aby si ešte mohli uživat intimnosti s partnerkou. Niekedy k vyriešeniu stači obyč. gelik na podporu erekcie

 • Veron 16.09.2019, 13:56

  Pani menom "evelina" sa isto nechcela navážať do mužskej populácie. Dnes je všade v prírode a teda aj v potravinách kopu chémie, ženských hormónov, pozostatkov liekov, antibiotík a podobne. Chlapcom rastú prsia, lebo jedia kuracie mäso, toto je inak choré!!! A naviac všetci najmä mladí majú furt k dispozícií toľko porna, o akom sa vám ani v žiadnom sne ani len neprisnije! A bez námahy... Nemusíte počúvať tie nahlúple reči, dôvody prečo a ako nie, neochotné sebecké partnerky neprichádzajú do úvahy. Modrá tabletka spôsobuje len množstvo úmrtí a neplodnosť. A už dávno nie je len modrá. Všakovaké veľmi zlé vedľajšie účinky a katastrofálne následky mnohých intímnych kontaktov na psychiku muža...

 • etrealista 10.09.2019, 21:20

  No neviem, ja aj v 57 rokoch potrebujem sex aspoň trikrát do týždňa, inak som nervózny :D A stou rakovinou, je to predsa zápalové ochorenie a preto naň hlavne vplýva sedavé zamestnanie, zima na nohy a následné prechladnutie ktoré sa vo vyššom veku presúva práve na močové cesty a ostáva na prostate. Takže je tu pár rád na dobrý sex a prevenciu :D Cviky na panvu, najlepšia je jóga... ergo rozťahovanie a posilovanie svalstva v oblasti sedacích svalov a prostaty. Drepy, skákanie cez švihadlo, cviky na brucho. Ak chlap prechladne, je dôležité mať nohy v teple a pokúsiť sa prekrviť nohy až tak, aby nebol problém spať na boso aj v zime. Dá sa to aj vibračnými plochami, kedy sa vibrujú chodidlá a pasívne sa tak prekrvujú spodné končatiny, čo priaznivo pôsobí na prostatu. Druhá nemenej dôležitá vec je, naozaj konzumovať brusnice, či už v sušenom stave, alebo v čerstvom. Piť aj brusnicový čaj. Pokiaľ by však problém so zápalom bol, je dôležité zápal liečiť. Na to je vhodný jablkový ocot. A to trikrát denne dve lyžičky octu rozpustené v 1 dcl vody a vypiť to minimálne pol hodinu pred jedlom. Jablkový ocot je vynikajúci aj pre )ženyx, pretože hubý chlamídie a lieči všetky zápaly močových ciest.

 • adamko 10.09.2019, 18:12

  &evelina: Čítam a vychádza mi z toho, že Ťa ešte poriadne nevyt r tkal zrelý chlap vo veku 65 rokov.

 • evelina 10.09.2019, 15:09

  Nedávno tu TITAN444 napísal ... "Samé sprostosti. Po 50-tke môže sa môže žena postaviť na mihalnice aj tak už z nej nič nie je." ....a tu zrazu tento článok o mužoch hovorí, že "Sexuálne zmeny začínajú u mužov oveľa skôr: Čo sa s vami deje po tridsiatke? " Ak by žiadny muž problémy s erekciou nemal, farmaceutická firma, ktorá vynašla legendárnu modrú pilulku, by sa len ťažko stala jednou z najbohatších spoločností na svete. .....V osemnástke sa mnohí radi chvália tým, koľkokrát za sebou „to“ dokážu. Medzi dvadsiatkou a tridsiatkou prídu na rad chvály o počte a druhu vystriedaných partneriek. A potom zrazu zostane ticho.... príroda je spravodlivá tak ku ženám ako aj k mužom... lenže to si niektorí chválenkári nie a nie uvedomiť ! super článok :)

1

Pridať komentár