Chystá sa k vám návšteva? Tieto pochúťky potešia každého!

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ochutnali ste už krabí šalát?

Chystá sa k vám návšteva, ktorú by ste chceli prekvapiť rýchlymi, no originálnymi chuťovkami? Poradíme vám, ako si s ňou môžete poradiť už za malú chvíľu a pripraviť im niečo netradičné, čo určite pochvália.


Krabí šalát

Potrebujeme:

2 vajcia

200 gr. krabích tyčiniek

1 malú cibuľu

olivy

majonézu, alebo syrokrém

morskú soľ

1 malú konzervu tuniaka

Postup: Krabie tyčinky pokrájame na kúsky a vajcia necháme uvariť natvrdo. Vajcia pokrájame na drobné kúsky a olivy na kolieska. Nakrájame aj cibuľu. Všetky suroviny, čiže vajcia, krabie tyčinky, cibuľu, olivy, majonézu, alebo syrokrém a tuniaka spolu zmiešame a podľa potreby posolíme.


Mohlo by vás zaujímať: Letné zeleninové šaláty pre krajšiu líniu: Ktorý ochutnáte ako prvý?


Naplnené vajíčka

Potrebujeme:

6 vajec

1 lyžica majonézy

1 lyžica syrokrému

olivy

červenú papriku

bylinky

Postup: Vajíčka uvaríme natvrdo a vyberieme z nich žĺtka, ktoré v miske roztlačíme. Ku žĺtkam pridáme majonézu a syr. Pridáme nadrobno nakrájanú červenú papriku, olivy a bylinky. Zmesou naplníme bielky a poukladáme na misu. Môžeme ozdobiť zeleninou a bylinkami.


Mohlo by vás zaujímať: Jednoduché kuracie prsia trikrát inak: Ktorý recept vyskúšate vy?


Syrové slimáčiky

Potrebujeme:

200 gr. plátkového syra

200 gr. šunky

1 syrokrém

3 vajcia

olivy

cibuľovú vňať, alebo bylinky

Postup: Na plech dáme papier na pečenie, na ktorý poukladáme syr tak, aby sa jeho kraje prekrývali. Dáme do rúry na minútku zapiecť, len aby sa syr spojil. Necháme vychladnúť a na syr naukladáme šunku. Zo syrokrému, natvrdo uvarených vajec a olív a byliniek urobíme zmes, ktorú potom natrieme na šunku a zrolujeme. Necháme odstáť v chladničke a pred podávaním pokrájame rolku na kolieska.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (5)

 • Magda 18.06.2014, 07:43

  Nikto Vas nenuti aby ste si davali co Vam nieje pochuti

 • dobreazdravo.sk 01.07.2012, 10:42

  "majonézu, alebo syrokrém" Čo vám tá návšteva urobila, že ju chcete zabiť? Majonéza voľakedy mala 66% oleja a 33% vajíčka/žĺtka. Dnes má 60% oleja a 3% žĺtka. ČO je asi to ostatné? A syrokrém, tavený syr? Myslíte si, že je "tavený" teplom? Kdeže. Fosfátovými taviacimi soľami. Chemicky je upravený tak, aby sa v ňom udržala voda a bol ľahko roztierateľný. Prečo myslíte, že v posledným desaťročiach sa tak rozšírili "civilizačné" choroby? Čo myslíte, čo sa stane s tou chémiou v tele? http://dobreazdravo.sk/majoneza-ci-co-to-vlastne-jeme/

 • Pepe 30.06.2012, 20:57

  Dam si.. A ty si daj rezeň, pivo, majonézu a jebne ťa v 40-ke ;)

 • jaxi 30.06.2012, 14:32

  loll ti davam, daj si seno

 • Pepe 30.06.2012, 09:46

  No za mňa môžem povedať že by ma nepotešilo nič :D 1. Krabí šalát - Tie "krabie tyčinky" čo tam predpokladám že idú, okolo kraba ani nešli... 2. Naplnené vajíčka - Majonéza? Syrokrém? Ďakujem neprosím. 3. Syrové slimáčiky - Opäť syrokrém? Viete ako sa vôbec ten super syrokrém vyrába? Koľko má soli? Len toľko som chcel :)

1

Pridať komentár