Chcete ušetriť na dovolenke, večeri či kozmetike? Skúste zľavové portály

Zľavy

facebook.com/najvacsie.zlavy

Zľavové portály sú pomerne novým fenoménom, tisíce ľudí však už vyskúšalo, ako to so zľavami funguje. Ak pred nimi ešte vždy máte rešpekt, možno by ste mali svoj postoj zvážiť. Veď kto iný vám ponúkne pizzu za 2 eurá, alebo týždňovú dovolenku v Taliansku s dopravou aj polpenziou za 150 eur? Jedine zľavové portály.

Ako to začalo?

Systém zľavových portálov sa objavil prvýkrát v USA asi pred piatimi rokmi. U nás ste sa s prvými z nich mohli stretnúť v roku 2010. V súčasnosti ich na našom trhu pôsobí vyše stovka. Na akom princípe fungujú? Na hromadných zľavách. Vžite sa do kože predajcu. Ak dáte na jeden produkt výraznú zľavu a využije ho oveľa väčšie množstvo ľudí ako obvykle, stratový rozhodne nebudete. Navyše v prípade spokojnosti zákazníka si zabezpečíte dobrú reklamu. A ako zákazník zas ušetríte naozaj nemalé peniaze.

Vďaka zľavám niečo extra

Možno snívate o bungee jumpingu, paraglidingu, exotickej dovolenke, plavbe na lodi, jazde na športovom aute, alebo hoci o netradičnom jedle. Všetko z toho je veľakrát pomerne drahé, vďaka zľavovým portálom si takýto luxus môžete dopriať aj vy. Tých dôveryhodných portálov sa báť naozaj nemusíte, no aj tak by ste mali byť opatrní.


Mohlo by vás zaujímať: 10 jednoduchých spôsobov, ako ušetriť každý deň: Občas stačia aj maličkosti!


Aby ste nenaleteli

Žiaľ, nie všetkým zľavovým portálom sa dá veriť. Ako odstrašujúci príklad spomenieme nedávno skrachovaný web hyperzlava.sk, ktorá skrachovala spolu s materskou spoločnosťou v Česku. Dôvodom boli neuhradené pohľadávky u dodávateľov. Hoci mnoho poskytovateľov zliav svoj záväzok splnilo, neistota nie je nič príjemné. Preto nakupujte len na overených a veľkých portáloch. Napovedať vám môže niekoľko faktorov:

Overte si kontakty. Každý dôveryhodný portál by mal mať na svojej stránke uvedený kontakt, adresu a aj osobu, ktorá je zaň zodpovedná.

Koľko ľudí o portáli vie. Čím viac, tým lepšie. Dajte si však pozor na portály, ktoré majú len veľké počty fanúšikov a vznikli len nedávno. Získať stovky, ba aj tisícky fanúšikov na Facebooku, je otázkou pár eur.

Skúsenosti iných. Hlavne na tých sa pokúste stavať. Čím viac kladných ohlasov, tým je portál dôveryhodnejší.

Komunikácia a reklamácia. Na vybavovanie reklamácií by mal byť portál pripravený, rovnako aj na komunikáciu s klientom. Najideálnejšia je on-line forma. V prípade veľmi výhodnej zľavy sa nebojte uistiť o jej podmienkach, portál by vám mal ochotne poradiť.

Platba. O tú sa mnoho ľudí obáva. Dobrý zľavový portál by mal mať viacero možností, platbu kartou, či z účtu, prípadne prostredníctvom elektronickej peňaženky.

Overte identitu. Zľavové agregátory predstavujú ponuku všetkých zľavových portálov a na ne potom odkazujú. Vždy si pred nákupom dôsledne overte reálneho predajcu.

Poctivé portály chcú kvalitné produkty

Zodpovedné portály si medzi sebou neraz vymieňajú informácie o poskytovateľoch, ktorí neponúkajú dostatočne kvalitné služby. Ak je teda so zľavou veľa zákazníkov nespokojných, už by sa opakovať nemala. Rovnako nespolupracujú ani s tými, ktorí si vymýšľajú umelé zľavy tým, že svoj produkt nadhodnotia.


Skvelé zľavy nájdete na Boomer.sk


Dobre čítajte

Vždy si pozorne prečítajte, čo zľava zahŕňa – pri pobytoch sa môže napríklad stať, že ju nie je možné čerpať počas víkendov alebo v nej napríklad nie je parkovanie zadarmo a podobne. Reklamáciu vám uznajú len vtedy, ak ste nedostali to, čo vám reálne bolo sľúbené.

Ako hľadať?

Na väčšine stránok si môžete zadať mesto, v ktorom zľavu hľadáte. Taktiež môžete vyhľadávať podľa kategórií – napríklad reštaurácie, welness, krása a podobne.

Dvakrát meraj a raz rež

Dostať sa k lákavej cene, neopakovateľnému zážitku alebo zaujímavému produktu je dnes jednoduché ako facka. Zľavové portály to všetko umožnia. Ak narazíte na nejaký, ktorý nepôsobí dôveryhodne, no zľavu aj tak chcete, overte si ju. Zavolajte nielen do centrály portálu, ale aj ku konkrétnemu poskytovateľovi služby. Predídete tak rôznym nepríjemnostiam. Najlepšie je ale nakupovať u veľkých o overených predajcov.


Využili ste už niekedy ponuky zľavových portálov? Ako ste s nimi boli spokojní? Napíšte do diskusie pod článkom.

Zdroj: facebook.com/najvacsie.zlavy, facebook.com/najvacsie.zlavy, David
Odporúčame