Chudnutie podľa znamenia zverokruhu: Akú diétu vám naordinovali hviezdy?

zverokruh

sxc.hu

Astrológia, postavenie hviezd či znamenia zverokruhu sa doteraz dávali do súvislosti najmä s predpoveďou budúcnosti či s našimi charakterovými črtami. Vedeli ste však, že podľa niektorých odborníkov z tejto oblasti nám to, v akom znamení sme sa narodili, môže pomôcť k zhadzovaniu prebytočných kíl? Zistite, na akú diétu ste podľa hviezd a dátumu príchodu na svet vlastne predurčení. Možno objavíte tip, ktorý na ceste za vysnívanou postavou pomôže práve vám.

Baran (21.3 – 20.4)

Barani majú vo zverokruhu postavenie prirodzených atlétov. Ak teda zvádzate boj  s prebytočnými kilami, stavte na súťaživosť v športe. Vynikať budete v boxe alebo v bojových umeniach, pri ktorých sa zároveň poriadne zapotíte. Väčší dôraz než na samotný stravovací režim by ste mali klásť na cvičebný plán. Keďže barani milujú okamžité výsledky, svoje chudnutie si rozplánujte na menšie méty, ktoré budete dosahovať jednoduchšie. Tukové vankúše pôjdu ľahšie dole, ak budete mať s kým pretekať, preto neváhajte zapojiť polovičku či priateľov.

Býk (21.4 – 21.5)

Na býkov, zvlášť dámy narodené v tomto znamení, platí systém odmeňovania. Za každé zhodené tri kilá si preto doprajte nový outfit alebo prírastok do výbavy v rámci svojich záľub. Keďže príslušníci tohto znamenia milujú komfort, viac než samotný proces chudnutia ich tešia výsledky. Ideálne sú pre nich horské pešie alebo cyklistické túry. Kvôli spomalenému metabolizmu a láske ku sladkostiam u nich chudnutie trvá dlhšie, preto sa musia obrniť trpezlivosťou.

Blíženci (22.5 – 21.6)

Blíženci sú povestní svojou nestálosťou, preto ich cvičenie za žiadnych okolností nesmie byť monotónne. Vyberte si toľko športových aktivít, koľko vám robí radosť a pravidelne ich striedajte. Veľkou motiváciou pre vás je aj samotné štúdium článkov na tému, ako sa dostať do formy. Poobzerajte sa po diétach, ktoré nie sú zamerané na jednostranný príjem určitého typu živín. Dohliadnite, aby bol váš stravovací systém veľmi pestrý, inak je odsúdený na neúspech.

Rak (22.6 – 22.7)

Pre rakov a račice sú ako stvorené cvičebné videá, ktoré môžu praktizovať v pohodlí svojho domova. V chudnutí sa im najviac osvedčí inštruktážne video so zumbou, tae-bo alebo pilatesom – v závislosti od preferencií. V diéte vás musia podporovať aj vaši najbližší, inak sa svojho úsilia veľmi rýchlo vzdávate. Návyky zdravej výživy členom rodiny nenúťte, ale vysvetlite im, aké je to pre vás dôležité. Kameňom úrazu je prejedanie sa pod vplyvom stresu a chrumkanie pred televízorom neskoro večer. Oba prípady sa musia pre vás stať tabu.


Mohlo by vás zaujímať: Nabrali ste uplynulý rok kilá navyše? Zatnite zuby a skúste túto diétu


Lev (23.7 – 23.8)

Osoby narodené v letných mesiacoch najlepšie schudnú tak, ak cvičia a zároveň vyjadrujú seba samých, bavia sa. Neváhajte preto v sebe prebudiť parketového leva či levicu a stavte na lekcie tanca – salsy, spoločenských tancov, latinskoamerických a podobne. V jedení sa obmedzujte najmä cez týždeň, aby ste si cez víkend mohli trošku dopriať pri posedení s priateľmi. Ako spoločenské typy sa im nikdy nevyhýbate, práve naopak.

Panna (24.8 – 23.9)

Panny milujú diéty, v ktorých môžu prejaviť svoju disciplínu a lásku ku striktnému dodržiavaniu pravidiel. Napíšte si presný zoznam potravín, ktoré patria na váš tanier a ktoré nie, čo všetko vložíte cez deň do úst a podobne. Pri cvičení je veľmi nápomocný osobný tréner, ktorý vám dodá pocit, že robíte pre svoju postavu maximum a celkom správne.

Váhy (24.9 – 23.10)

Osoby narodené v znamení váh ocenia pri chudnutí spoločnosť – užijú si viac zábavy a navzájom sa podporia, čo často považujú za nevyhnutné. V jedení je pre nich dôležité, aby našli vyvážený systém stravovania – nie sú vhodné extrémy ani diéty, pri ktorých sa treba rozhodovať. Najlepšie zafunguje krabičková diéta, ktorú vám privezú domov bez starostí navyše.

Škorpión (24.10 – 22.11)

Vášniví škorpióni musia potlačiť samých seba na hranicu vlastných limitov. Ak sa chcú presvedčiť o svojom pokroku, tréning ženú do extrémov. Aj preto u nich najviac zaberá príprava na maratón alebo triatlon. Škorpióni tiež veľmi obľubujú detoxikáciu, no mali by sa uistiť, že sa naozaj zbavujú jedov a nehladujú zbytočne. Tabakovým a iným zlozvykom by preto mali čím skôr zamávať.


Mohlo by vás zaujímať: Chcete schudnúť pomocou tabletiek? Na tieto veci si radšej dajte pozor


Strelec (23.11 – 21.12)

Aj strelci potrebujú, aby sa pri cvičení rozptýlili a trochu zabavili, preto by mali vyhľadať lekcie kickboxu či spinningu. Najviac im prospeje, ak rutinný tréning v posilňovni prestriedajú s behom v parku, ideálne v spoločnosti priateľov. Pohrdnúť by však nemuseli ani občasnou jazdou na koni, obľúbenou u nich býva tiež lukostreľba. V diéte by sa mali vyhýbať príliš veľkému množstvu cukru a kofeínu, pretože od prírody majú energie na rozdávanie.

Kozorožec (22.12 – 20.1)

Kozorožci majú radi pocit, že v každej aktivite, ktorú si vyberú, sú ako doma. Osvedčiť by sa im mala kombinácia silového tréningu a behu. V diéte na nich platí predovšetkým striedmosť porcií a prísna sebakontrola. Osoby narodené v znamení kozorožca by sa mali zamerať na režimy, ktoré sú priame a orientované na výsledok. Je vhodné, ak premôžu svoju tvrdohlavosť a nechajú si poradiť od známych.

Vodnár (21.1 – 19.2)

Vodnári milujú, ak do chudnutia môžu zapojiť fitnes hračky a technologické novinky. Pokojne si preto zakúpte športtester (hodinky s hrudným pásom) na snímanie srdcovej frekvencie, špičkový model bežeckých tenisiek alebo vodotesný MP3 prehrávač na plávanie. Využívajte pri chudnutí aplikácie v telefóne, zhadzujte kilá a bavte sa. V stravovaní uprednostnite vlastné inštinkty a keď ste sýti, položte príbor. Vašu pevnú vôľu vám ostatné znamenia môžu iba závidieť.

Ryby (20.2 – 20.3)

Rybám ulahodia jemnejšie druhy pohybu ako joga, tai-chi a, samozrejme, plávanie. Osobám narodeným v tomto znamení vyhovujú meditácie, relax a regenerácia organizmu v kúpeľnom prostredí. Určitú jemnosť a striedmosť uprednostňujte aj na tanieri – vyhýbajte sa ťažkým jedlám a spracovaným potravinám.


Sedia niektoré z uvedených rád práve na vaše znamenie zverokruhu? Čo si o atrológii v súvislosti s chudnutím myslíte? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Emma
Odporúčame