Chystá sa k vám návšteva? Tieto pochúťky potešia každého!

Krabí šalát

facebook.com

Chystá sa k vám návšteva, ktorú by ste chceli prekvapiť rýchlymi, no originálnymi chuťovkami? Poradíme vám, ako si s ňou môžete poradiť už za malú chvíľu a pripraviť im niečo netradičné, čo určite pochvália.

Krabí šalát

Potrebujeme:

2 vajcia

200 gr. krabích tyčiniek

1 malú cibuľu

olivy

majonézu, alebo syrokrém

morskú soľ

1 malú konzervu tuniaka

Postup: Krabie tyčinky pokrájame na kúsky a vajcia necháme uvariť natvrdo. Vajcia pokrájame na drobné kúsky a olivy na kolieska. Nakrájame aj cibuľu. Všetky suroviny, čiže vajcia, krabie tyčinky, cibuľu, olivy, majonézu, alebo syrokrém a tuniaka spolu zmiešame a podľa potreby posolíme.


Mohlo by vás zaujímať: Letné zeleninové šaláty pre krajšiu líniu: Ktorý ochutnáte ako prvý?


Naplnené vajíčka

Potrebujeme:

6 vajec

1 lyžica majonézy

1 lyžica syrokrému

olivy

červenú papriku

bylinky

Postup: Vajíčka uvaríme natvrdo a vyberieme z nich žĺtka, ktoré v miske roztlačíme. Ku žĺtkam pridáme majonézu a syr. Pridáme nadrobno nakrájanú červenú papriku, olivy a bylinky. Zmesou naplníme bielky a poukladáme na misu. Môžeme ozdobiť zeleninou a bylinkami.


Mohlo by vás zaujímať: Jednoduché kuracie prsia trikrát inak: Ktorý recept vyskúšate vy?


Syrové slimáčiky

Potrebujeme:

200 gr. plátkového syra

200 gr. šunky

1 syrokrém

3 vajcia

olivy

cibuľovú vňať, alebo bylinky

Postup: Na plech dáme papier na pečenie, na ktorý poukladáme syr tak, aby sa jeho kraje prekrývali. Dáme do rúry na minútku zapiecť, len aby sa syr spojil. Necháme vychladnúť a na syr naukladáme šunku. Zo syrokrému, natvrdo uvarených vajec a olív a byliniek urobíme zmes, ktorú potom natrieme na šunku a zrolujeme. Necháme odstáť v chladničke a pred podávaním pokrájame rolku na kolieska.

Zdroj: facebook.com, facebook.com, Oliver
Odporúčame