Čierna, instantná či cappuccino: Čo o povahe človeka prezradí jeho obľúbená káva?

káva

freedigitalphotos.net

Zdá sa, že spôsob prípravy kávy o človeku prezradí oveľa viac, ako by sa mohlo zdať. Podľa novej štúdie sa totiž s jednotlivými typmi kávy dajú stotožniť rôzne vlastnosti. Čo o vás prezrádza tá vaša?

Klinická psychologička Ramani Durvasula si na svoj výskum prizvala tisícku milovníkov kávy. Pomocou rôznych psychologických stratégii skúmala napríklad ich trpezlivosť, perfekcionizmus, citlivosť či vrelosť. Pomocou rôznych otázok zisťovala, ako ľudia reagujú na rôzne bežné situácie – napríklad na čakanie v dlhom rade, či ako vyzerá ich typický víkend. Nuž a podstatná otázka znela – aký druh kávy respondent pije. Podľa získaných dát sa jej podarilo zistiť, ktoré vlastnosti sú typické pre akých ľudí. Škoda len, že vo výskume chýbalo u nás populárne espresso.

Čierna káva

Milovníci tejto klasiky sú vo väčšine vecí „stará škola“. Sú trpezliví, majú radi efektivitu a hľadajú jednoduché riešenia. Skrátka, majú jasno, čo so životom. Medzi ich slabšie stránky patrí neochota robiť zmeny  – často sú totiž priveľmi naviazaní na svoje zvyky či názory. Charakterizuje ich aj určitá strohosť, uzavretosť a náladovosť.


Mohlo by vás zaujať: Farba vášho auta neklame: Čo všetko o človeku prezrádza?


Latté alebo cappuccino

Títo ľudia pripomínajú otvorenú knihu, majú radi pohodlie a potrpia si na príjemné stránky života. Ak sa aj nachádzajú v ťažších situáciách, snažia sa nájsť spôsob, ako ich čo najviac zjemniť. Neváhajú venovať svoj čas v prospech iných ľudí a celkovo sú veľmi nápomocní. Pozor by si však mali dávať na starostlivosť sami o seba – túto oblasť niekedy podceňujú.

Ľadová káva či šejk

Ide o ľudí, ktorí radi skúšajú nové veci a v komunite môžu platiť za trendsetterov. Ani s vekom nestrácajú kus dieťaťa vo svojom vnútri, majú výbornú predstavivosť a nechýba im spontánnosť. Niekedy však bývajú priveľmi ľahkomyseľní a neberú ohľad na svoje zdravie. Často problémy riešia narýchlo a nehľadajú dlhodobú a stabilnú nápravu.


Mohlo by vás zaujať:  Baba Vanga či Spiaci prorok: Čo prezradili o našej budúcnosti?


Káva bez kofeínu

Milovníci kávy bez povzbudivého účinku kofeínu majú radi veci pod kontrolou, sú perfekcionisti a okolím neraz vnímaní ako sebci. Dávajú si veľmi záležať na svojom zdraví a pravidelne (niekedy až priveľmi) ho sledujú. Zvyknú sa priveľmi sústrediť na pravidlá a poriadok. Často bývajú precitlivelí a majú sklon robiť si prehnané starosti.

Instantná káva

Mnohí ju za kávu ani nepovažujú, iným však úplne vyhovuje. Ide totiž o ľudí, ktorí berú život s ľahkosťou, tak ako príde, hoci v niektorých veciach sú tradicionalisti. Tiež mávajú sklon k váhaniu, ale na druhej strane sa dokážu odosobniť od maličkostí. Milovníci instantnej kávy však rozhodne nepatria medzi dobrých plánovačov, naopak. Neraz berú život až priveľmi na ľahkú váhu a v oblasti zdravia môžu ich neustále odkladanie riešenia problémov spôsobiť nepríjemnosti.


Sedia na vás spomínané charakteristiky? Všimli ste si nejaké charakteristické vlastnosti na ľuďoch vo vašom okolí podľa pitia kávy? Aké? Podeľte sa o svoje skúsenosti a zistenia s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, Maroš
Odporúčame