Cindy Crawford o kráse a štíhlosti: Vždy na konci obeda si dám kúsok čokolády

Cindy Crawford

wikimedia.org/Georges Biard

Obdobie 80. a 90. rokov prinieslo fenomém s názvom supermodelka. Aj keď sa dovtedy našlo niekoľko zvučných mien, práve v týchto rokoch sa do pozornosti objektívov a módnych návrhárov dostali ženy, ktorých mená si mnohí z nás pamätáme dodnes.

Jednou z nich je aj svetoznáma modelka Cindy Crawford. Tento rok oslávila 53 rokov, no svojom formou a aktívnym prístupom k životu hravo pokorí aj ženy o 15 rokov mladšie. Aká bola jej kariéra a aký je podľa nej najlepší prístup k strave a pohybu?

Žiadaná a populárna

Vysoká atletická postava s dokonalými mierami, husté hnedé vlasy, súmerná tvár a orieškovo hnedé oči – tieto jej prirodzené prednosti si všimli už v roku 1982. Vtedy Cindy ako 16-ročná vyhrala americkú súťaž „Look of the Year“. Neskôr nastúpila na štúdium chemického inžinierstva, no školu pre hromadiace sa množstvo modelingových príležitostí zanechala.

V roku 1986 uzavrela kontrakt so spoločnosťou Elite a jej kariéra na móle sa rozbehla naplno. Objavila sa na titulkoch najvychytenejších magazínov (Vogue, Cosmopolitan, People, Allure, …) alebo účinkovala v reklame na Pepsi. Dlhé roky spolupracovala s kozmetickou spoločnosťou Revlon, mala svoj vlastný program na hudobnej stanici MTV. Natáčala fitness programy a mihla sa aj v niekoľkých filmoch.

Mohlo by vás zaujať: Vyzerajú skvele aj po 40-ke: Ktorá zo slovenských herečiek je vašou favoritkou?

Aká matka, taká Kaia

Už od prvých rokov svojej popularity otvorene rozprávala o rozvode svojich rodičov aj o smrti jej 4-ročného brata na leukémiu. Z nedostupnej ikony sa stala žena s bežnými problémami, ktorá nevyhľadávala zbytočné škandály, aby na seba strhla pozornosť. Od roku 1991-1995 bola manželkou Richarda Gera. O tri roky neskôr sa jej manželom stáva Rande Gerber, s ktorým má dve deti – syna Presleyho Walkera a dcéru Kaiu. Tá podedila po svojej matke všetky jej prednosti a dnes patrí medzi najžiadanejšie mladé modelky.

Ako to, že vyzerá tak dobre?

„Nechcem stráviť roky po päťdesiatke snahou vyzerať ako tridsaťročná,“ povedala Cindy Crawford v rozhovore pre Dujour. „Aj keď by som možno chcela, aby bola moja pokožka stále pevná a pás štíhly ako v mladosti, tvrdo som pracovala, aby som sa stala osobou, akou som dnes a všetko dokázala prijať.“

Podľa nej by žiadna žena nemala podceňovať ochranu pokožky, bez ohľadu na vek alebo ročné obdobie. Pred spánkom je pre ňu základom odstránenie make-upu a dôkladné očistenie pokožky. Iba tak totiž dokáže prijať všetky látky z nočných krémov a sér, ktoré sa starajú o jej obnovenie počas spánku. „Je to ako s cvičením. Ak absolvujete jeden tréning, nevidíte rozdiel. Ak nie ste dôsledná, tiež nenastanú zmeny. Starostlivosť o pokožku je mojou dennou rutinou, bez ktorej sa už nezaobídem dlhé roky a skutočne vidím rozdiel.“

Mohlo by vás zaujať: Oscarová Meryl Streep o starnutí: V štyridsiatke mi začali núkať postavy čarodejníc

Štíhla línia vďaka rozumnému prístupu

Pre Cindy Crawford je typický aktívny prístup k životu a jasné pravidlá. Ako vyzerajú jej denné rituály?

  • Zbožňuje zelený čaj, ktorým začína ráno. Raňajky považuje za dobrý základ do dňa, pretože dávajú možnosť naplánovať si, čo zjete. Počas dňa, keď sa povinnosti hromadia, to už nemusí byť ideálne. Uprednostňuje bielkovinové raňajky, ktoré na dlhšie zasýtia a energiu uvoľňujú pozvoľna.
  • Cindy zbožňuje čokoládu a našla spôsob, ako si ju dopriať bez výčitiek. Ako priznala pre Allure: „Vždy na konci obeda si dám malý kúsok čokolády. Nemá význam odopierať si niečo, na čo máte skutočne chuť a miesto toho zjesť päť iných maškŕt.“ No uznajte, že sa nemýli – nakoniec by sme aj tak skončili s čokoládou a výčitkami!
  • Patrí medzi zástancov viacerých menších jedál počas dňa. Verí, že vďaka tomu sa jej darí predchádzať prudkým výkyvom hladiny cukru v krvi a v konečnom výsledku zje menej, ako keby sa vrhla na tanier plný jedla.
  • Chce byť zdravým príkladom pre svoju dcéru. Uvedomuje si jej mladý vek aj tlaky, ktoré prináša modeling. Kaia už teraz patrí k štíhlym modelkám a Cindy chce, aby si vypestovala zdravý vzťah k jedlu a necítila sa vinne, ak si dopraje obľúbený dezert.
  • Cvičí takmer každý deň, venuje sa outdoorovým aktivitám, behu po schodoch, pádlovaniu, zbožňuje beh, jazdu na bicykli a nevyhýba sa ani silovým cvičeniam a činkám.

Ktorá zo slávnych žien najviac zaujala vás? Napíšte ostatným čitateľom svoju favoritku v diskusii pod článkom.

Zdroj: Lucia, wikimedia.org/Georges Biard
Odporúčame