Máte problémy s opálením? Slováci vytvorili kozmetiku, ktorá sa stala hitom

Toto leto sa môžete krásne opáliť aj vy.

Krásne a zdravé opálenie môže docieliť každý. (Zdroj: freepik.com/cookie_studio)

Leto sa nezadržateľne blíži a s ním aj túžba po rovnomernom bronzovom opálení. Aj vás však namiesto toho chytá do červena alebo vás pri pobyte na slnku začne svrbieť pokožka? Máme pre vás niekoľko tipov na prípravky, ktoré pomôžu problémy s opaľovaním vyriešiť aj vám. 

Proti alergii aj pigmentovým škvrnám

Keď zakladateľka značky Panakeia Erika Bundalová začínala vytvárať prírodnú kozmetiku, sama mala silnú alergiu na slnko a problémy s pigmentovými škvrnami. Spolu s rodinou tak skúsila vytvoriť prírodné kombinácie, ktoré dokázali nahradiť komerčnú kozmetiku. Jej problémy zmizli a z prípravkov podporujúcich krásne opálenie sa stal hit. Vyberať si môžete z viacerých možností, podľa toho, aký výsledok očakávate a aký typ vám najviac vyhovuje. Bonus navyše? Zloženie prípravkov je výhradne prírodné a nie sú testované na zvieratách. 

Indiánsky zázrak pomôže aj vám

Jednou z najúčinnejších zložiek je vďaka obsahu viacerých vitamínov a prospešných látok Urucum. Ako ochranu pred slnkom používali túto látku Indiáni. Obsahuje karotenoidy, najmä norbixín, zároveň tak podporuje tvorbu kožného pigmentu a vďaka tomu aj zhnednutie. Opaľovania sa teda nemusíte báť, ani keď máte svetlú pokožku, naopak. Vďaka tomuto prípravku sa vyhnete spáleniu a budete mať pekne hnedé opálenie.

Odrážajú to aj skúsenosti žien, ktoré Urucum vyskúšali. „Som bruneta, no mám svetlú pokožku, opáliť sa pre mňa je dosť ťažké. Urucum som vyskúšala po prvýkrát minulý rok a už mám kúpené ďalšie balenie na tohtoročné leto,“ píše spokojná zákazníčka. Tento obľúbený prípravok nájdete napríklad vo forme letného telového masla či dvojfázového spreja, ktorý navyše obsahuje prírodné oleje, aloe vera či panthenol.

Viac opaľovacích prípravkov s Urucum

Rýchlejšie a zdravšie zhnednutie vďaka orechom

Kto z nás by nechcel zhnednúť rýchlejšie? Vďaka aktivátorom opálenia budete môcť naplno využiť aj prvé teplé letné lúče a pokožka začne naberať letnú farbu. Orešák obsahuje  macerát zelených vlašských orechov v bio olivovom oleji z ekologického hospodárstva, ktorý vlastnoručne pripravuje Erika Bundalová. 

„Najdôležitejšia je však v tomto prípade zlatá morská riasa, ktorá dokáže na pokožke vytvoriť ochranný štít, ktorý má navyše aj anti-age efekt. Okrem ochrany pred UV žiarením pôsobí upokojujúco,“ prezrádza Albert Bundala z rodinnej firmy Panakeia. Vďaka tomuto prípravku dokážete urýchliť proces opálenia bez pocitu mastnej pokožky. 

Viac prípravkov Orešák

Udržte si bronz dlhšie

Keď už krásne opálenie dosiahneme, ťažko sa nám s ním lúči. Aj na to však príroda našla recept. Vďaka bronzeru a zvýrazňovaču opálenia, akým je napríklad Terracotta si dokážeme čokoládovú farbu udržať. Pokožke dodá saténový vzhľad a navyše krásne vonia.

Využívať ho však môžeme aj na jar, keď je slnečných lúčov síce menej, ale občas môžu byť zradné. Vďaka avelánovému oleju v Terracotte ich pokožka dokáže absorbovať, a preto slúži ako prírodná ochrana proti slniečku. Krásne voňavý olej má navyše skvelý vplyv na suchú pokožku a pomôže aj s pigmentovými škvrnami a vráskami.

Viac prírodných bronzerov

Na čo nezabudnúť?

Samozrejme, svoje snaženie o čokoládové opálenie by ste mali podporiť aj správnou starostlivosťou, peelingom pred opaľovaním, hydratáciou či jedlami s vysokým obsahom antioxidantov a betakaroténu. Myslite aj na to, že v lete sa neoplatí vystavovať dlho priamemu slnečnému žiareniu medzi 11. a 15. hodinou. Pod náš urýchľovač opálenia odporúčame naniesť prípravok s SPF (ochranný slnečný faktor), ak plánujete celý deň preležať na silnom slnku pri vode.

VYSKÚŠAJTE OPAĽOVACIU KOZMETIKU OD PANAKEIA AJ VY

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Panakeia.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame