Dať šancu internetovým zoznamkám? Za skúšku to stojí, buďte však opatrní a držte sa niekoľko tipov

Foto: GettyImages

Rozhodli ste sa, že v novom roku nebudete viac sami a nájdete si partnera či partnerku? Ak nemáte veľa príležitostí na zoznámenie, možno budete hľadať na internete. Je to dnes úplne bežný spôsob zoznamovania a nie je na ňom nič zlé. Pri internetovom zoznamovaní však myslite na to, že všetko je v anonymnej rovine. Nikdy neviete, kto sa za vytvoreným profilom skutočne skrýva a či to, čo o sebe tvrdí, je naozaj pravda. Pozrite sa, na čo všetko si dať pri zoznamovaní pozor.

Erotickým ponukám sa vyhnite

Ak narazíte na príliš zvodné až erotické ponuky, buďte na pozore. Za takýmito inzerátmi sa často skrývajú ženy a muži, ktorí si vo finále nechávajú za svoje služby platiť. V texte pritom nemusia byť priamo spomínané erotické služby, ale potenciálni zákazníci môžu byť veľmi rafinovane lákaní vetami typu „chcel by som sa s tebou pomaznať a podobne. V takýchto inzerátoch väčšinou nechýba telefónne číslo a inzerát je už na pohľad veľmi dobre poskladaný a štylisticky upravený.

Nikdy nedávajte telefónne číslo

Aj keď vám je osoba na internete sympatická, nikdy jej po pár dňoch dopisovania nedávajte svoje telefónne číslo. Inzeráty, v ktorých je uvedenie telefónne čísla povinné, radšej ignorujte. V opačnom prípade vám hrozí, že vás niekto začne prenasledovať a obťažovať. A o to určite nestojíte.


Mohlo by vás zaujať: Láska cez internet: Ilúzia či šanca na vážnu známosť?


Nikomu neposielajte svoje intímne fotografie

Máte pocit, že medzi vami preskočila iskra a vzájomná konverzácia začala naberať šteklivý charakter? Aj keby bola vzájomná príťažlivosť akokoľvek silná, nikdy neposielajte svoje intímne fotografie. Neviete, kto sedí za počítačom a ako s vašimi chúlostivými fotkami naloží.

Neverte všetkému, čo vám hovorí

Aj pri osobnom zoznamovaní sa nejeden z nás zvykne prikrášliť skutočnosť a vykresliť sa v lepších farbách, aby zapôsobil. Na internete je to ešte jednoduchšie. Ak máte pocit, že ste našli ideálneho partnera, ktorý je finančne zabezpečený a navyše ešte vysoký fešák s vypracovanou postavou, pokojne sa z neho na prvej schôdzke môže vykľuť malý plešatý ženáč, ktorý len hľadá bokovku. Overiť si pravdivosť informácií je dosť ťažké a väčšinou to bude vyžadovať viac času a niekoľko osobných stretnutí.

Opatrne s osobnými údajmi

Zo začiatku by druhej strane určite malo stačiť len vaše krstné meno. Rozhodne hneď neprezrádzajte, kde pracujete, bývate, a že žijete sama či sám. Nie každý, kto sa zoznamuje na internete, je úchylný, no klamárov a podvodníkov sa tam nájde viac než dosť.


Mohlo by vás zaujať: Radi si píšete na internete? Zdanlivo nevinná aktivita vás môže pripraviť o vzťah


Rande na verejnom mieste

Ak vám už dopisovanie prestalo stačiť a chcete svojho nového priateľa spoznať osobne, určite si schôdzku naplánujte na verejnom mieste, napríklad v kaviarni v centre mesta. V žiadnom prípade svoju novú internetovú lásku po prvom (a ani po druhom) rande nepozývajte k sebe domov a ani vy nechoďte k nemu. Zároveň niekomu zo svojich blízkych dajte vedieť, kam idete a s kým.

Doprajte si čas

Možno máte pocit, že ste konečne našli toho pravého či pravú, a chceli by ste rýchlo vhupnúť do vzťahu rovnými nohami. Spomaľte! Na schôdzku nechoďte hneď po prvých mailoch a chatoch, snažte sa najskôr spoznať skutočný charakter priateľa. Aj v prípade, že schôdzky už prebehli a vy ste si takmer istý, že to medzi vami dokonale funguje, vzájomné spoznávanie neurýchľujte. Ušetríte si prípadné sklamanie a šťastie vám predsa aj tak nikam neutečie.

Pamätajte, že zoznamovanie na internete vyžaduje nadhľad a opatrnosť. Neočakávajte, že hneď nájdete dokonalú lásku na zvyšok života, a ak vám na dotyčnom niečo prekáža, radšej kontakty prerušte. V každom prípade to stojí za vyskúšanie – veď jeden nikdy nevie…


Aké skúsenosti s internetovými zoznamkami máte vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: Mirka
Odporúčame