Dobrá lyžovačka za rozumnú cenu: Tieto strediská vás nesklamú!

lyžiarske stredisko

sxc.hu

Hoci lyžovačka vo Vysokých a Nízkych Tatrách patrí pre zahraničných turistov medzi najatraktívnejšie, pre Slováka ide často o veľmi drahý špás. Priznajme si otvorene, lyžovanie a snowboardovanie ako také medzi finančne nenáročné športy rozhodne nepatria. Dať si na svahu poriadne do tela však nemusí byť vždy otázkou hriešnych súm peňazí. Porodíme vám, kde si užijete sneh do sýtosti bez nárazového vetra v peňaženke.

Kubínska Hoľa

Chcete zažiť perfektnú lyžovačku za priaznivú cenu? Vyrazte na Oravu. Odmenou vám bude množstvo prírodného snehu, rýchly a kvalitný servis v požičovni lyží a pri pokladni rozhodne nedostanete závrat. Za celodenný skipass pre dospelého zaplatíte dvadsať eur, po 9. januári dokonca „len“ 18,50€. V prípade, že už máte po 60-ke a vaše vnúčence ešte nemali 12 rokov, celý deň si každý z vás polyžuje za 13€. Čakajú na vás dve štvorsedačky, ktoré vás vyvezú až do výšky takmer 1400 m.n.m. Odtiaľ to môžete rozbaliť po skoro trojkilometrovej zjazdovke, pričom vyberať môžete z hneď niekoľkých trás podľa úrovne obtiažnosti. Vďaka výbornému terénu sa v istých úsekoch budete cítiť ako na freeride!


Mohlo by vás tiež zaujať: Zahrejte sa a relaxujte: Poznáte pravidlá správneho saunovania?


Martinské Hole

Ak máte v pláne zalyžovať si s celou rodinou a vnúčatami, zamierte na Martinky. Toto stredisko už niekoľko dní hlási veľmi dobré podmienky na lyžovanie, pričom snehu s najväčšou pravdepodobnosťou ešte pripadne. V hlavnej sezóne (od 9.1. do 11.3.) sa rodinka s dvomi deťmi vyblázni na svahu za 62€. Pri doprave autom však nezabudnite na reťaze!

Skiaréna Fačkovské sedlo

Kvôli priaznivým cenám sa čoraz populárnejším stáva stredisko v blízkosti turisticky obľúbeného Kľaku. Za jednodňový lístok pre dospelého už o týždeň zaplatíte len 14€. Veľmi dobré podmienky na zimné radovánky sú zatiaľ len na modrých tratiach, teda tých s najnižšou obtiažnosťou. Lyžiari z okolia však veria, že to sa už čoskoro zmení. Vďaka vynikajúcej polohe to totiž odtiaľ nemáte ďaleko na Bojnícky zámok či do kúpeľného mestečka Rajecké Teplice. Fačkovské sedlo je za priaznivého počasia na zimnú dovolenku ako stvorené!


Mohlo by vás tiež zaujať: Akčný squash: Ten pravý šport pre pravých chlapov – a pre ženy tiež!


Ski Oravská Lesná

A ešte raz Orava! V prípade, že nepatríte medzi náročných lyžiarov, vaše potreby za dobrý peniaz plne uspokojí skicentrum Oravská Lesná. Tá disponuje najmä červenými a modrými zjazdovkami, cena skipassu je však opäť bezkonkurenčná. Dospelý celodenný lístok stojí od 9. januára 15€, v ponuke sú však aj veľmi výhodné rodinné lístky v troch variantoch. Už teraz sú však otvorené všetky vleky, podmienky veľmi dobré a čerstvého snehu habadej!

Ski Centre Levoča

V celku dobre si východniari môžu polyžovať v levočskom stredisku, ktoré patrí medzi tie nižšie položené. Dospelí od 10.1. lyžujú celý deň za 16€, ich ratolesti za 13€. Aj tu však platí, že otvorené sú všetky zjazdovky a všetky vleky. Zárukou spokojnosti by mali byť veľmi dobré podmienky na lyžovanie a výber z troch obtiažností trate.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, oficiálne weby lyžiarskych stredísk, Johnny
Odporúčame