Dodajte svojmu bytu nový šmrnc: Vďaka týmto tipom to ide rýchlo a za pár eur

Obývačka

freedigitalphotos.net

Mať pekný a moderne vyzerajúci byt je cieľom každého z nás. Po prechádzke po predajni nábytku sa mnohým zatočí nad cenami hlava, nehovoriac o cene prípadnej rekonštrukcie. Stačí však iba pár eur a váš byt môže vyzerať celkom inak.

Čarujte farbami

Farba je tým prvým, čo si vaša návšteva všimne. Mali by ste jej teda prikladať veľkú váhu. Navyše farbou môžete ovplyvniť celkový efekt, akým bude miestnosť pôsobiť. V malých bytoch odporúčame svetlejšie farby, prípadne bielu farbu. Tá opticky zväčší obytný priestor, dajte však pozor na priveľa bielej, môže pôsobiť sterilne. Vtedy môžete namaľovať aspoň jednu stenu inou farbou.

Stavte na svetlo

Osvetlenie dokáže mimoriadne zútulniť každú domácnosť. Klasickým lustrom a lampám výhradne v strede miestnosti odzvonilo. Pokiaľ si nemôžete dovoliť štýlové bodové osvetlenie v sadrokartóne, je tu oveľa lacnejšia alternatíva. Kúpte si stojacie lampy. Trik je v tom, že ich umiestnite do tmavých rohov miestností. Opticky zväčšíte priestor a navodíte príjemnú intímnu atmosféru. Pod lampu dáte kreslo a vznikne ideálny kútik napríklad na čítanie či prácu. Populárne sú aj LED pásiky so svetlami. Sú cenovo dostupné, môžete ich umiestniť ku podlahe, stropu, kombinovať s nábytkom. Konzervatívnejší ocenia jednofarebné, ostatní viacfarebné LED pásy.


Mohlo by vás zaujať: Závan luxusu u vás doma: Dodajte interiéru lesk a noblesu aj za pár eur!


Skúste zrkadlá

Hlavne vtedy ak máte tmavý byt. Zrkadlá nielen ukážu vašu krásu, ale dokážu dostať svetlo do tmavých kútov miestností. Veľká plocha zrkadiel opticky zväčší priestor, príkladom sú zrkadlá na skriniach v spálni, hoci z hľadiska feng šuej nejde o ideálne umiestnenie. Môžete si ich dovoliť aj v iných miestnostiach.

Ozdobte si steny

Pokiaľ hľadáte predovšetkým lacný tip, ako vyzdobiť svoju domácnosť a zároveň byť „in“, zbystrite pozornosť. Mimoriadne obľúbené sú známe tapety. Nevyzerajú ako tie spred 30 rokov, tieto sú pestré a moderné. Vybrať si môžete napríklad aj fototapety. Ďalším lacným trikom na zútulnenie domácnosti sú nalepovacie dlaždice. Nalepíte ich v kúpeľni, na stolík, vytvoríte imitáciu mramoru takmer kdekoľvek. Rovnako populárnymi sú aj nálepky na stenu a čo je ešte lepšie, stoja len pár eur. Tieto nálepky sa hodia aj inde ako len do detských izieb. Na výber sú abstraktné vzory, rôzne rastliny, stavby a podobne. Nemajte obavy, nálepky vôbec nevyzerajú detsky, ale moderne a štýlovo.


Všetko o bývaní čítajte na www.mojdom.sk


Vyrobte si dekorácie

Pravdepodobne ste na potulkách obchodmi už zazreli sklenené dózy plnené pieskom a všeličím možným. Za takýto doplnok by ste v obchode museli platiť, doma si ho vyrobíte v podstate zadarmo. Odstráňte nálepky z fľaše s alkoholom, zaváraninovej či inej fľaše, nasypte do nej piesok, kamienky, ozdobte šiškami, machom, čím sa vám len páči. V kuchyni môžete využiť cestoviny, strukoviny a rôzne iné dobroty. S lakom na nechty, či hustými temperovými farbami, môžete sklo pomaľovať a máte dekoráciu, ktorú budú iní závidieť.

Rozdeľte priestor

Aj keď nejde o typickú dekoráciu, obyčajné delenie miestnosti môže pomôcť pri skrášlení. Ak máte veľkú miestnosť, ktorá pôsobí prázdne, pokojne ju rozdeľte. A nemusíte ani nič búrať. Populárne sú posuvné zásteny, paravány, alebo hoci aj len väčšia rastlina. Vytvoríte si tak kútik na čítanie či na pracovanie.


Mohlo by vás zaujať: FOTOPOSTUP Urobte si prírodné osviežovače sami doma: Bez škodlivín a krásne voňavé


Pohodlie a vôňa

Vankúš už dávno neslúži len na pokojný spánok. Pokiaľ doma ešte nemáte niekoľko dekoračných vankúšikov, zmeňte to. Stoja len pár eur, hodia sa aj na staršie sedačky. Sú vítaným a lacným spestrením každej obývačky. Prípadne z nich môžete vytvoriť ďalšie sedenie, niekoľko vankúšov na zemi poslúži aj ako usadenie pre návštevy či detské hry.

No a na samý záver azda najlacnejší tip ako zútulniť svoj byt. Mal by pekne voňať. Používajte osviežovače vzduchu, majú jednu veľkú výhodu. Dnes vyzerajú skutočne k svetu a môže tak ísť o príjemný dekoračný prvok. Pokiaľ sa chcete vyhnúť klasickým osviežovačom, sú tu vonné sviečky či rôzne zmesi, ktoré prevoňajú každý kút vašej domácnosti. A svoj vlastný osviežovač si môžete aj sami vyrobiť.


Snažíte sa o to, aby váš byt vyzeral moderne? Aké ďalšie doplnky a prostriedky na to využívate? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, David
Odporúčame