Dokonale opálená pleť bez vrások? Vďaka týmto prípravkom v lete zažiarite

Zena v bielych plavkach sa opaluje pri mori

Letné mesiace sú synonymom pre odpočinok a dovolenky. Zvýšenú pozornosť si však vyžaduje naša pokožka, ktorú slnečné lúče dokážu unaviť rýchlejšie než inokedy. Našťastie, príroda má odpoveď takmer na všetko. Stavte na niektorý z naturálnych kozmetických zázrakov, ktoré sa o namáhanú pleť dokonale postarajú.

Silu rastlín a prírodných zložiek veľmi dobre poznajú aj Bundalovci, ktorí na slovenskom trhu bgodujú s kozmetickou firmou Panakeia. Na začiatku svojej cesty sa totiž sami pasovali s alergiami a pigmentovými škvrnami, ktoré dokázala vyriešiť len ich vlastnoručne vyrobená kozmetika.

„S týmito problémami sa stretla moja mamina. Keď však vymenila komerčnú kozmetiku za domácu, problémy začali miznúť,“ prezrádza Albert Bundala z malého rodinného podniku. Ten sa po prvých úspechoch rozhodol, že spolu s ostatnými členmi famílie sa o recept na krásnu a najmä zdravú pleť podelí aj s inými ľuďmi. Netrvalo dlho a ich poctivé slovenské prípravky sa stali veľmi obľúbenými.

Favoritom medzi Slovenkami je prírodný lifting

Hoci si to popri relaxe na pláži, pri jazere či v horách ani neuvedomujeme, naša pokožka dostáva v lete poriadne zabrať. Neustále vystavovanie sa slnku totiž podľa odborníkov môže zanechať na pleti vrásky. Medzi prírodné látky, ktoré vedia pleť proti neželaným účinkom slnečných lúčov ochrániť, patrí extrakt z Acmelly.

Výťažok z Acmelly má prirodzený liftingový účinok a prispieva k redukcii vrások. Vo firme Panakeia ho využívajú v pleťovom olejovom sére Kopaničiarska žehlička. „Počas celého roka je naša žehlička najpredávanejším produktom a zákazníčky si ju zamilovali hlavne pre jej všestrannosť,“ približuje Albert Bundala. Spomínaný kozmetický favorit je totiž určený pre všetky typy pleti v každom veku. Navyše, obsahuje vzácne oleje – opunciový, argánový a šípkový – ako aj dávku vitamínov A a E.

Doprajte si pleť bez vrások v každom veku

Účinnou zložkou, vďaka ktorej pleť dokáže predchádzať starnutiu, je lipkavcový macerát. Ten si Bundalovci vyrábajú podľa receptov starých mám. „Práve lipkavec, ktorý je najvhodnejší pre ženy po päťdesiatke, sa nám osvedčil pre edíciu Vráskožrút,vysvetľuje Albert.

V rodinnej firme Panakeia lipkavec spojili s ďalšími pomocníkmi, ktorí sa podieľajú na hydratácii, spevnení a vyhladení pleti. Ide o veľmi dobre známu kyselinu hyalurónovú a koenzým Q10. Touto kombináciou vznikol aj jedinečný denný krém, ktorý prispeje k tomu, aby vaša pleť bola aj počas horúcich dní vyživená, svieža a mladistvá.

Dokonale opálenie nie je žiadna veda

Potrpíte si aj vy počas letnej sezóny na bronzové opálenie? Pozor na ostré letné slnko, ktoré sa môže podpísať pod bolestivé spálenie či neželané škvrny po slnení. Aby ste podobným nepríjemnostiam predišli, myslite na prevenciu. Tou môže byť aj  letné maslo s morskou riasou, ktoré obsahuje Urucum. Prášok z tejto rastliny v sebe ukrýva až stonásobne viac betakaroténu ako mrkvový olej. Táto vlastnosť ho priam predurčuje na to, aby pokožku pripravil na zlatisté opálenie, ktoré naozaj vydrží. A čo je veľké plus, Urucum zároveň odpudzuje hmyz.

Maslo však nie je jedinou cestou, ako pripraviť svoju pokožku na chytanie bronzu. Aktivátor opálenia Sen mora s olejovou konzistenciou takisto obsahuje množstvo betakaroténu a účinných látok, vďaka ktorým sa do hneda opáli naozaj každý. V zložení mu nechýba riasa Dunaliella Salina s vysokým podielom antioxidantov, ktorá pleť chráni pred predčasným starnutím spôsobeným UV žiarením. Vybrané Panakeia produkty si môžete objednať aj na www.pilulka.sk

Hydratácia pokožky je základ

Určite si aj vy spomínate na to, ako nám všetci dospelí už od detstva neustále pripomínali, že v lete musíme viac piť. Podobne „vysmädnutá“ je počas horúcich dní aj naša pleť, preto treba myslieť na jej pravidelnú hydratáciu. Letné maslo s morskou riasou Orešák z dielne Bundalovcov v sebe spája dva blahodárne účinky v jednom – hydratáciu aj prípravu pokožky na opálenie.  Je totiž namiešané nielen z bambuckého masla, ale tiež z orechového oleja a včelieho vosku.

VYBERTE SI IDEÁLNY PRODUKT PRE VAŠU PLEŤ OD FIRMY PANAKEIA

Advertoriál pripravený v spolupráci s Panakeia.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame