Domáca detoxikácia s aloe vera: Zabezpečte si ňou zdravie a krásu po zime

Detoxikácia

profimedia.sk

Detoxikácia je pre ľudské telo významný jav. S každým jedlom sa vo vašom hrubom čreve vytvárajú nové a nové nánosy. Tieto usadeniny však treba z času na čas odstrániť, pretože sa kvôli nim neraz nemôžu do tela vstrebávať potrebné živiny, resp. sa vstrebávajú v oveľa menšom množstve. Existuje nespočetné množstvo rôznych spôsobov detoxikácií. Tá, pri ktorej sa používa aloe vera, je však nielen účinná, ale aj šetrná k vášmu vnútru.

Aloe vera – tajomstvo Kleopatry a Nefertiti

Aloe vera je rastlinka, ktorá je známa už stáročia, avšak len pred pár rokmi nastal boom v jej zdravotnom využití. Prvé zmienky o nej boli objavené už 4 000 rokov p.n.l. Rastlinka si získala aj priazeň vládkyň Kleopatry a Nefertiti, ktoré boli také krásne aj vďaka nej. Pochádza z Južnej Afriky, avšak jej pestovanie sa rozšírilo aj do ostatných oblastí sveta, od Číny až po Južnú Ameriku.


Mohlo by vás zaujímať: Jednoduchá detoxikácia zelenými potravinami: Prospeje vášmu zdraviu aj postave!


Starajte sa o seba

Téma detoxikácie či očisty organizmu sa dostáva stále viac do popredia nielen u verejnosti, ktorú zaujíma zdravá výživa a životospráva, do povedomia čoraz viac vstupuje aj zvyšku populácie. Aktuálnou sa stáva práve po zime, po období zimného prejedania sa, resp. na jar, kedy sa naše telo ľahšie zbavuje nahromadených toxínov. Vnútornú očistu môže vykonávať každý zdravý dospelý človek a podľa odborníkov by sa mala opakovať z preventívnych dôvodov každú jar a jeseň.

Ako na to s aloe?

Ak máte doma vypestovanú aloe, ste na tej najlepšej ceste za zdravím. Očistnú kúru si pripravíte z 3 – 6 listov aloe. Odkrojte z nich pozdĺžne vrchnú časť a lyžičkou vyškrabte bezfarebný gél z ich vnútra. Odvážte si množstvo vydlabaného aloe gélu a zmiešajte ho s rovnakým množstvom medu. Zmes môžete uložiť v sklenenej fľaši do chladničky a každý deň jesť po lyžičkách.

Pridajte si víno, zázvor, či citrón

Pridať si ku nej môžete šťavu z citróna, postrúhaný zázvor, alebo 500 ml vína a 100 ml liehu. Vybrané suroviny primiešajte ku aloe s medom a dajte do chladničky. Po 7 dňoch lúhovania preceďte a môžete začať piť. Užíva sa každé ráno nalačno jedna polievková lyžica do spotrebovania celej dávky.


Mohlo by vás zaujímať: Prečistite svoj organizmus: Tu sú 4 jednoduché spôsoby, ako zbaviť telo toxínov


Nezabudnite piť

Počas detoxikácie pomocou Aloe Vera je potrebné zvýšiť aj množstvo tekutín, ktoré vypijete za jeden deň a to na 3 litre. Čisteniu organizmu výrazne pomáhajú čaje zo žihľavy, pestreca mariánskeho, koreňa púpavy, brezy, či obyčajný zelený čaj alebo klasická pitná voda s citrónom. Zvýšením pitnej dávky sa vám podarí dostať z tela viac nečistôt.

Ušetrite na nej

Aloe vera je rastlinka, ktorá sa dá ľahko dopestovať aj v našich podmienkach, a tak si ani nemusíte kupovať drahé preparáty, ale stačí kúpiť pár rastliniek, starať sa o ne a následne využívať zdravú „úrodu“. Jednu rastlinku kúpite už za 5 či 6 eur. Hotové preparáty sú finančne podstatne náročnejšie. Jedna litrová fľaša aloe vera gélu vás vyjde na viac ako 25,- eur.

Vypestujte si ju doma

Keďže sa jedná o sukulent, pestuje sa v piesčitom, priepustnom substráte, v kvetináči s perforovaným dnom, aby mohla odtiecť voda. Rastlina má rada slnečné miesto, nemá rada prievan a polievať ju stačí najviac raz za týždeň, pretože preliatím by ste ju mohli zničiť. V zime vydrží aj pri nižšej teplote do 5 – 10 °C. Rozmnožuje sa veľmi ľahko s to odrezkami z výhonkov, ktoré sa nechajú 2 -3 dni zaschnúť a potom zasadia.


Mohlo by vás zaujímať: Čaje, ktoré pomáhajú detoxikovať vaše telo: Tu sú naše tipy!


Na čo všetko je aloe vhodná?

Aloe vera obsahuje vitamíny A, B, C, E, antioxidanty, vápnik, zinok, draslík, sodík, chlór, meď, mangán, chróm, 8 životne dôležitých aminokyselín a enzýmy. Prospieva pri:

  • kožných problémoch
  • čistení pečene a obličiek
  • astme
  • vredoch
  • posilňuje imunitu
  • pomáha pri cukrovke
  • pri všetkých tráviacich problémoch
  • pôsobí protialergicky a protizápalovo

Pestujete doma raslinku Aloe Vera? Vyskúšali ste už detoxikáciu pomocou nej? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: profimedia.sk, profimedia.sk, Oliver
Odporúčame