Domáce masky pre každý typ vlasov: Nájdite medzi nimi vhodnú práve pre vás

Žena

thinkstockphotos.com

Máte pocit, že sa o svoje vlasy staráte dostatočne, ale aj tak nie sú podľa vašich predstáv? Skúste bežnú starostlivosť o vlasy doplniť niektorou z nasledovných masiek, ktoré si ľahko a rýchlo pripravíte v pohodlí domova a z ingrediencií, ktoré zaručene nechýbajú vo vašej komore.

Olivový olej ako dokonalá hydratácia

Táto maska je výbornou voľbou pre suché vlasy. Odporúča sa tiež používať v letných mesiacoch, keď sú vlasy vystavené horúcim slnečným lúčom a slanej či chlórovanej vode na kúpaliskách. Masku pripravíte z jedného vajíčka a dvoch polievkových lyžíc olivového oleja. Po premiešaní sa nanáša na vlasy po celej dĺžke a nechá sa pôsobiť aspoň 30 minút. Procedúru sa odporúča používať minimálne raz do týždňa.

Citrón a harmanček pre blondínky

Hľadáte spôsob, ako zdôrazniť blond farbu vašich vlasov? Je to jednoduché. Po umytí vlasov ich ešte opláchnite šťavou z jedného citróna zmiešanou s 3 decilitrami vody, alebo odvarom z harmančeka. Nechajte voľne uschnúť, ideálne vonku na slnku.

Vajíčka na mastné, suché i normálne vlasy

Vajíčka sú v starostlivosti o vlasy na nezaplatenie. Ak máte normálne vlasy, použite celé vajíčko. Ak vás trápia suché vlasy, lepšie je využiť žĺtok a v prípade mastných vlasov zasa bielok. Žĺtok, bielok, alebo celé vajíčko môžete použiť na vlasy v kombinácii s olivovým olejom alebo medom. Vo všetkých prípadoch masky naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 30 minút.


Mohlo by vás zaujímať: Krásny účes aj vo vyššom veku: Pridá vám novú iskru a šmrnc


Pivo prospeje jemným vlasom

Starostlivosť o jemné vlasy je oveľa náročnejšia ako pri iných typoch vlasov. Kvalitu jemných vlasov však možno zlepšiť použitím piva, ktoré im dodá objem. Maska sa pripravuje približne z polovice šálky piva, čajovej lyžičky slnečnicového oleja a jedného vajíčka. Nanáša sa na už umyté vlasy a doba pôsobenia je 15 minút. Ak nemáte veľa času, použite pivo vo forme spreju. Po umytí vlasov pivo jednoducho nastriekajte do vlasov a nechajte uschnúť.

Jablčný ocot a lesk vlasov

Jablčný ocot dodáva vlasom lesk, ale zároveň urýchľuje ich rast. Použitie je jednoduché: 2-3 polievkové lyžice sa rozmiešajú v šálke vody a týmto sa vlasy po umytí opláchnu.

Zemiaková šťava a vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov možno eliminovať pravidelným používaním zemiakovej šťavy. Tá sa pripraví z umytých zemiakov, ktoré sa odšťavia v odšťavovači. Šťava sa dôkladne nanesie na pokožku hlavy a nechá sa pôsobiť 15 minút.

Zelený čaj na posilnenie vlasov

Kvalitný zelený čaj má množstvo pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Okrem toho, že je veľmi chutný a prospešný na doplnenie pitného režimu, možno ho využiť aj zvonku na posilnenie vlasov. Odvar z neho stačí naniesť na pokožku hlavy a po celej dĺžke vlasov a pokojne nechať pôsobiť aj niekoľko hodín. Potom sa vlasy umyjú bežným spôsobom.


Mohlo by vás zaujímať: Kozmetický zázrak našich starých materí: Vajíčko pre krásnu pleť aj vlasy


Soľ a olivový olej proti lupinám

2 polievkové lyžice soli zmiešajte s polievkovou lyžicou oleja a použite ako píling na pokožku hlavy.

Banán na rozštiepené vlasy

Táto maska je vhodná na rozštiepené končeky a celkové posilnenie vlasov. Pripravuje sa z roztlačeného zrelého banánu, do ktorého sa pridá niekoľko kvapiek mandľového oleja. Po 15 minútach sa maska opláchne.

Mrkva na mastné vlasy

Ak neviete čo s mastnými vlasmi, použite masku pripravenú z jednej najemno nastrúhanej mrkvy. Nechajte pôsobiť 15 minút a opláchnite.

Avokádo, slnečnicový olej a citrónová šťava

Táto výživná maska je vhodná pre oslabené vlasy. Na prípravu treba jedno menšie zrelé avokádo, 2 polievkové lyžice slnečnicového oleja a 2 čajové lyžičky citrónovej šťavy. Všetko sa spolu zmieša a nanesie na vlhké vlasy po dobu 15 minút.


Mohlo by vás zaujímať: Ušetrite na kaderníčke: Nafarbiť vlasy a zakryť šediny zvládnete aj doma


Jogurt proti lupinám

V prípade, že sa neviete zbaviť neestetických lupín, siahnite po bielom smotanovom jogurte. Stačí ho krúživými pohybmi naniesť do vlasov a nechať pôsobiť 15 minút.

Med a mlieko na suché vlasy

Na prípravu masky potrebujete 1 polievkovú lyžicu medu a ½ šálky plnotučného mlieka. Toto naneste do pokožky hlavy a do vlasov. Nechajte pôsobiť štvrťhodinku. 

Káva, vajce a olivový olej na suché vlasy

Suché vlasy potrebujú veľa živín, ktoré im prinavrátia zdravie a s ním spojený lesk. Masku pripravíte zmiešaním 2 čajových lyžičiek kávy, 1 vajíčka a 2 čajových lyžičiek olivového oleja. Po zamiešaní sa maska nanesie na vlasy na asi 30 minút.


Poznáte nejaké ďalšie účinné domáce masky, ktoré pomôžu kvalite vlasov? Napíšte ich ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Mirka
Odporúčame