Doprajte svojim očiam kvalitné kontaktné šošovky: Cez internet vás vyjdu lacnejšie

Topvue

sosovky-kontaktne.sk

Obľuba užívania kontaktných šošoviek ako nástroja pre korekciu zraku v posledných rokoch citeľne vzrástla. Nielenže došlo k zásadnému posunu v šírke sortimentu a kvalite ponúkaných značiek, užívateľ sa tiež môže radovať zásadným znížením cien a skrátením doby dodania.

Veľmi príjemným servisom pre nositeľa je možnosť akúkoľvek značku šošoviek pohodlne objednať na internete, kde je možné šošovky zaobstarať až za polovičnú cenu.

Nové značky za nebývalo nízke ceny

Pred niekoľkými rokmi boli kontaktné šošovky skôr výsadou majetnejších ľudí, dnes sa mesačné náklady za užívanie niektorých značiek dostali pod neuveriteľných 4,5 €, ako je tomu napríklad v prípade šošoviek TopVue, ktoré sa navyše pýšia veľmi tenkými okrajmi, ktoré sú pre komfort nosenia šošoviek rozhodujúce. Očné viečko pri každom mrknutí prechádza cez predel medzi okrajom šošovky a okom. Čím je prechod miernejší, tým sú šošovky pohodlnejšie. TopVue sú navyše jedinou značkou na trhu lubrikované hyaluronátom sodným.
Kúpiť

 

 

Gelone

Kvalita roztoku významne zvyšuje komfort šošoviek

Skutočnosť, že kvalita roztoku, ktorý nositeľ používa na dezinfekciu a uchovávanie šošoviek cez noc, významne ovplyvňuje následný komfort, je bohužiaľ veľmi málo diskutovanou témou. Novinkou v oblasti výroby roztokov na kontaktné šošovky predstavuje hyaluronát sodný, čiže sodná soľ kyseliny hyalurónovej. Jedná sa o unikátnu lubrikačnú látku s hojivým a antibakteriálnym účinkom, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele, napríklad v sklovci oka.

V marci 2011 sa pod obchodnou značkou Gelone na trhu objavil roztok na kontaktné šošovky, ktorý je vybavený lubrikáciou hyaluronátu sodným. Gelone je svojim zložením veľmi šetrný k oku a vďaka vynikajúcej lubrikácii znateľne zvyšuje a predlžuje komfort kontaktných šošoviek nielen bezprostredne po ich nasadení, ale v priebehu celého dňa. Roztok dopĺňa priložené antibakteriálne puzdro s obsahom iónov striebra, ktoré zvyšujú efektivitu roztoku pri likvidácii baktérií.
Kúpiť

 

 

 

Kontaktné šošovky Acuvue Oasys

Acuvue Oasys

 

Užívanie kontaktných šošoviek je výnimočne lacným a príjemným spôsobom korekcie zraku. Zásadný cenový prepad zaznamenali aj najpredávanejšie značky ako napríklad Acuvue Oasys, ktoré dnes možno kúpiť za neuveriteľných necelých 20 € za balenie s 3 páry šošoviek.
Kúpiť

 

 

 

Výhody

Nespornou výhodou používania šošoviek je tiež skutočnosť, že vďaka ich umiestneniu priamo na oku nie je ako v prípade okuliarov obmedzené zorné pole, čo oceňujú najmä športovci a tí, ktorí každý deň sadajú za volať automobilu. Navyše nedochádza k ich zašpineniu a toľko nepríjemnému zahmlievaniu, ktoré trápia nositeľa okuliarov.

 

Zdroj: sosovky-kontaktne.sk, sosovky-kontaktne.sk, PR článok
Odporúčame