Doprajte svojmu telu morskú soľ: Pomôže vášmu zdraviu aj kráse

soľ

kozzi.com

Nemala by chýbať v žiadnej kuchyni. Jej nenahraditeľným zložením dokáže priaznivo pôsobiť na naše zdravie a krásu. Okrem prípravy jedál má aj mnoho ďalších možností využitia. Vedeli ste, že omladzuje pokožku tela?

Morská soľ vzniká odparovaním z morskej vody. Tento proces je možné vykonávať len v teplom podnebí a preto sa tá najkvalitnejšia morská soľ vyrába väčšinou v stredomorskom prostredí. Ak nie je možné odpariť soľ prirodzene, pomocou slnečnej energie, používa sa na jej odparenie palivo, čo je však nákladnejšie.

Preto sa vyrába takmer výlučne v prijateľnom teplotnom pásme. Medzi najväčších výrobcov morskej soli patrí Francúzsko, Taliansko, Grécko, Kolumbia, Kajmanské ostrovy, exotický Havaj ale aj Južná Kórea.


Mohlo by vás zaujímať: Tisícročný poklad menom rašelina: Pomáha kĺbom, nervom aj pokožke


Jedinečné účinky morskej soli na zdravie

Morská soľ obsahuje vysoké percento chloridu a sodíka. Okrem toho obsahuje aj horčík, vápnik, draslík a ďalšie minerálne látky, ktoré sú prospešné pre naše zdravie. Obsahuje tiež stopové prvky, nerastné látky, meď, zlato, nikel, či kobalt.

Jej použitie je vhodné najmä u detí, ľudí s vysokým krvným tlakom, je vhodná pri problémoch s ekzémami a u ľudí, ktorých trápia zažívacie problémy. Morská soľ celkovo upokojuje nervy a používa sa pri nervových poruchách spôsobených látkovým deficitom, pôsobí priaznivo na štítnu žľazu  a žľazy s vnútorným vyučovaním. Pre svoje hojivé a protizápalové účinky sa morská soľ používa sa aj ako kloktadlo, tak ako aj klasická soľ.


Mohlo by vás zaujímať: Dôležité probiotiká: Takto pôsobia na vaše telo a tu ich nájdete


Nenahraditeľný detoxikátor tela

V drogériách dostanete kúpiť balíčky morskej soli vhodnej na kúpele. Ak ich vyskúšate, vaše telo sa vám istotne odvďačí. Teplý kúpeľ z rozpustenej morskej soli pôsobí na organizmus prečisťujúco a detoxikačne. Počas neho vaše telo zrelaxuje, naberie si z rozpustenej soli potrebné minerály a vyplaví z neho škodlivé látky.

Nebojte sa vysokej koncentrácie soli vo vode, platí pravidlo, že čím viac soli, tým lepšie. Netreba to však preháňať a opatrní by mali byť najmä ľudia, ktorí majú suchú pokožku. Morská soľ totiž vrchnú vrstvu pokožky trochu vysušuje, avšak paradoxne, spodné vrstvy hydratuje. Každopádne sa po kúpeli treba nakrémovať hydratačným krémom.


Mohlo by vás zaujímať: Káva ako liek: Znižuje riziko cukrovky, rakoviny aj Alzheimera


Omladzujúci zázrak prírody

V kúpeli sa nám otvoria póry a telo tak môže všetky potrebné látky lepšie absorbovať. Minerály obsiahnuté v morskej soli celkovo zlepšujú stav našej pokožky. Možno ste si všimli, že po návrate z dovolenky pri mori je vaša pokožka vždy krajšia, no nie je to len opálením.

Morská soľ sa často používa na masáže, alebo pílingy problémových, celulitídou postihnutých oblastí tela, najmä stehien a zadku. Soľ zlepšuje mikrocirkuláciu pokožky, vyhladzuje ju, čistí póry, zbavuje odumretých buniek a tým ju celkovo omladzuje.


Mohlo by vás zaujímať: Terapia chladom: Mužom pomôže k svalom, ženám zas od celulitídy


Lieči kožné problémy, akné a ekzémy

Okrem všetkých pomenovaných účinkoch, ktoré morská soľ na náš organizmus má, existuje aj ďalšia oblasť, na ktorú je expertom. Pomáha pri liečbe ekzémov, ba dokonca aj ťažko liečiteľnej psoriázy. Pomáha pri liečbe problémovej pleti a pri liečbe akné, nakoľko ničí baktérie, ktoré ho spôsobujú.

Náš tip: Ak chcete vyskúšať účinky morskej soli, vyberte si soľ z Mŕtveho mora. Ako je známe, toto more sa pýši najslanšou vodou na svete a preto aj jeho soľ obsahuje najväčšiu koncentráciu liečivých minerálnych látok.

Zdroj: kozzi.com, kozzi.com, Nela
Odporúčame