Dôvody, prečo neprestať so sexom ani po 50-ke: To najlepšie na vás ešte len čaká

Muž

thinkstockphotos.com

Ak patríte k ľuďom, ktorí sa sexu po päťdesiatke obávajú a myslia si, že v sexuálnom živote máte už najlepšie roky za sebou, ste na omyle. Odborníci tvrdia, že po päťdesiatom roku života nastáva sexuálny vrchol a to hneď z viacerých dôvodov.

Čím staršia žena, tým lepší sex

Čo sa týka žien, platí pravidlo, že čim staršia žena, tým lepší sex. V dvadsiatom roku života sa sexuálny život ženy ešte len začína. Nevie, čo sú to erotogénne zóny, častokrát sa nedokáže uspokojiť a o tom, čo v sexe chce, sa bojí partnerovi povedať. Rokmi sa však táto situácia zlepšuje. Žena začína svoje telo spoznávať, vie čo má rada a nebojí sa o tom hovoriť nahlas. Mnohé ženy dosiahnu orgazmus až po tridsiatom roku života. Po päťdesiatke však býva najlepší, najsilnejší a najbúrlivejší.

Čím starší muž, tým pomalší sex

Pre mladých mužov je v sexe typické to, že sa ponáhľajú. Častokrát nepozerajú na to, či uspokojili ženu, ale stačí im, že uspokojili seba. Sex tak netrvá viac, ako pár minút. Zrelý muž po päťdesiatke však dobre vie, že sex nie je len o sebauspokojovaní. Chápe, že sa nesmie ponáhľať, pretože nejde len o samotný akt. Kvalita sexu v značnej miere závisí aj od predohry a poriadneho vzrušenia. Sex býva v tomto veku dlhší, lepší a uspokojivý pre obe strany.


Mohlo by vás zaujímať: Sex po päťdesiatke: Čo všetko sa v posteli zmení vekom?


Menej stresu a povinností

V produktívnom veku sú ľudia maximálne vyťažení. Chodia do práce, budujú si kariéru, splácajú hypotéku a popri všetkých povinnostiach im na sex zostáva minimum času. Ľudia po päťdesiatke však majú zvyčajne život usporiadaný. Žijú tak vo väčšej pohode a pod menším tlakom.

Tieto okolnosti sa pozitívne odrážajú aj na kvalite sexu, ktorý býva v tomto veku dlhší. Navyše si ho partneri dokážu oveľa lepšie užiť, pretože sa nikam neponáhľajú a majú čas na to, aby sa jeden o druhého postarali. Ak sa bojíte, že nebudete mať večer dosť síl na to, aby ste mali sex, skúste ho mať ráno. Vtedy máte najviac energie.

Čas na sexuálne pomôcky

Väčšina päťdesiatnikov má už deti dospelé a samostatné. Už teda nie je potrebné schovávať sa. Konečne nastal čas na experimentovanie. Už nemusíte mať sex len v spálni potichu za zavretými dverami. Sex nebol nikdy vzrušujúcejší ako teraz. A ak ste doteraz nikdy nevyskúšali lubrikačné gély či sexuálne pomôcky, nastal ideálny čas. Pretože ak nie teraz, tak kedy?

Žiadne nereálne očakávania

V mladosti ste ešte nevedeli, čo môžete od svojho partnera alebo partnerky čakať. Dnes už viete presne, čo máte radi vy i vaša polovička. Viete, ktorá poloha vám je príjemná a nemusíte trpieť niečo, čo vám nerobí dobre. Presne viete, kde zatlačiť, za čo chytiť, čo urobiť. Najlepšie na tom je, že nemusíte nič hovoriť, ale ten druhý presne vie, čo má robiť.


Mohlo by vás zaujímať: Sex po päťdesiatke: 5 dôvodov, prečo určite áno


Problémy s erekciou nemá každý päťdesiatnik

Nebojte sa problémov s erekciou ani zlyhania. Tento strach by sa nepriaznivo odrazil na kvalite sexu. To, že ste dovŕšili päťdesiat rokov ešte automaticky neznamená, že tieto problémy nastanú. Okrem toho, väčšina týchto problémov je len výsledkom dnešnej doby a nie vašej neschopnosti. Stačí sa vyhýbať stresu, negatívnym veciam, športovať a jesť veľa ovocia a zeleniny. Erekcia môže byť rovnako dobrá v päťdesiatke, ako bola v tridsiatke.

Konečne bez ochrany

Spomeňte si koľkokrát ste museli mať pri sexe kondóm alebo ako často ste museli mať prerušovanú súlož, aby ste sa vyhli nežiadúcemu tehotenstvu. Po päťdesiatke týmto starostiam už odzvonilo. Nepotrebujete žiadnu ochranu ani opatrenia, ktoré vám doteraz zážitok zo sexu kazili.


Ako si užívate sex po päťdesiatke vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Lenka
Odporúčame