Farba spálne všeličo napovie: Čo o vás prezrádza odtieň tej vašej?

spálňa

freedigitalphotos.net

Časy, keď hrali výrazný prím v domácnostiach biele steny sú minulosťou. Výber farieb aj odvaha ľudí ich použiť je dnes väčšia ako kedysi a aj preto farba stien bytu prezradí o jeho obyvateľovi podstatne viac ako kedysi. ,,Farba na stenách je odrazom vašej osobnosti,“ vysvetlľuje Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka Pantone Color Institute. A o farbe spálne, ktorá je miestom odpočinku a získavania nových síl, to platí dvojnásobne. Čo prezrádzajú tóny tej vašej?

Červená

O červenej sa hovorí, že sa do spálne veľmi nehodí a mnoho ľudí ruší v spánku. Ak medzi nich nepatríte a v červenej spálni sa cítite dobre, prezrádza to, že ste vášniví a pripravení dobiť svet. Túžite po živote plnom dobrodružtiev a pozornosti. Spálňa pre vás nie je len miestom na spanie, využívate ju omnoho viac. Nechýba vám kreativita a ambicióznosť, pozor však, aby sa ľudia necítili pri vás menejcenní a nedocenení.

Jemná zelená

Symbolizuje pokoj a mier. Často si ju vyberajú aj akční ľudia, ktorí potrebujú v súkromí relaxovať a odosobniť sa od namáhavého pracovného života. Jemnezelení spáči túžia po harmónii a vyrovnanosti, zväčša sa snažia hrať férovú hru – tak s kolegami či s pracovnými partnermi. Neznamená to však, že by boli naivní. V spálni zrejme radi trávite čas aj čítatním či snívaním s otvorenými očami. Rozumiete novým myšlienkam, ale nemáte radi riziko.

Modrá

Farba oblohy – či už nočnej alebo dennej naznačuje, že spálňa je pre vás posvätné miesto oddychu. Máte sofistikovaný vkus a v živote máte radi poriadok a pravidlá (najmä tí, ktorí majú tmavomodrú spálňu). Spálňu zväčša využívate len na spánok a dobitie energie počas neho, cez deň sa tam až tak nezdržujete.


Mohlo by vás zaujať:


Žltá

Farba slnka vyžaruje teplo – rovnako ako vy. Ľudia, ktorí majú žltú spálňu sú skôr veselšej povahy, nevyžívajú sa v smútku či hlbokých zamysleniach, čo však neznamená, že by boli hlúpi, naopak. Sú idealisti, majú veľkú predstavivosť a nechýba im kreativita.

Ružová

Túto farbu zväčša uprednostňujú dámy, ktorým sa nechce veľmi dospieť. Sú hravé, romantické a od partnera očakávajú, že sa k nim bude správať ako rytier v žiarivej zbroji. Nechýba im šarm a jemnosť, chýba im však serióznosť a schopnosť doviesť veci do zdarného konca.

Oranžová

Patríte k optimistom, ktorí majú radi spoločnosť a sú skôr extrovertní, majú veľa priateľov. Sú plní energie a vedia ju rozdávať aj ľuďom navôkol. Títo ľudia zväčša radi cvičia a starajú sa aj o svoje zdravie.


Mohlo by vás zaujať:


Biela

Ak uprednostňujete bielu bez obrazov na stenách, zrejme patríte k puntičkárom a ľuďom, ktorí chcú oddychovať bez zbytočných rozptýlení a podnetov. Ľudia, ktorí obľubujú biele steny zväčša túžia po dokonalosti, čistote a pokoji. Neraz sú skôr konzervatívni a zdôveriť sa  ostatným so svojimi citmi či túžbami im robí problémy.

Fialová

Ako ružovú pre dospelých si fialovú (najmä v jemných odtieňoch) vyberajú najmä ženy, ktoré sa síce zmierili s pribúdajúcimi rokmi, no ešte vždy si uchovávajú časť svojej dievčenskosti. Fialovú spálňu uprednostňujú ľudia, ktorí sa zamýšľajú nad záhadami života. Stále hraví, no zároveň schopní si zjednať rešpekt, keď je to na mieste.

Béžová

Tak ako farba samotná, aj vy máte sklon k neutralite. Ste veľmi štedrí, dokázali by ste sa rozodať. Pozor však na to, aby ste tak nerobili na úkor vlastných záujmov a túžob. Ľudia s béžovou spálňou zväčša bývajú aj milými a štedrými hostiteľmi, radi a často si pozývajú návštevy. Nemajú veľmi radi zmeny, oceňujeú skôr stabilitu a tradície.


Akej farby steny máte v spálni vy? Prečo ste sa rozhodli práve pre ten váš odtieň? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, Zora
Odporúčame