FOTO Hračky pre deti aj dospelých: Fenomenálna výstava LEGO stavebníc už aj na Slovensku

Spoločnosť na výrobu najznámejších plastových stavebnicových kociek LEGO bola založená v Dánsku ešte v roku 1932. Za šesťdesiatsedem rokov existencie sa plastová hračka stala vo svete takou obľúbenou, že doposiaľ bolo celkovo vyrobených už viac ako 560 biliónov lego častí.

Aby ste si toto číslo lepšie predstavili, takéto množstvo častí postavených na seba by dokázalo spojiť Zem s Mesiacom neuveriteľných desaťkrát!

Celý nápad sa zrodil v hlave dánskeho tesára Ole Kirk Christiansena. Keď totiž prišiel o svoju prácu, rozhodol sa založiť firmu na výrobu hračiek pre deti. Spočiatku vyrábal najmä drevené hračky, no rok 1949 sa definitívne zapísal do histórie ako prelomový. Práve vtedy sa totiž zrodil predchodca LEGO.

Z LEGO kociek je možné vyrobiť takmer čokoľvek  – od budov, cez vozidlá, robotov až po skutočné sochy. Po celom svete sa dokonca pravidelne usporadúvajú rôzne výstavy LEGO sôch profesionálnych umelcov. K popredným LEGO staviteľom patrí napríklad americký umelec Nathan Sawaya, ktorý už vystavoval v rôznych múzeách.


Možnosť pozrieť si podobnú výstavu budú mať premiérovo aj fanúšikovia LEGO stavebníc aj na Slovensku. Výstavu s názvom Kocky na cestách si budete môcť pozrieť v galérií Design factory na ulici Bottova 2 v Bratislave od 28. septembra do 11. novembra 2016.

Lístky na výstavu LEGO Kocky na cestách si môžete kúpiť na Predpredaj.sk.

Zdroj: predpredaj.sk, predpredaj.sk, plnielanu.sk
Odporúčame