FOTO Stavebnice LEGO využijete aj v domácnosti: Tieto skvelé nápady vás nadchnú

Lego

Facebook

Obľúbené stavebnice dánskej značky LEGO sú na trhu už takmer sedemdesiat rokov. Za ten čas sa ich využitie rozšírilo a dnes už nie sú len hračkami pre deti, ale aj umením a praktickou pomôckou do domácnosti či kancelárie.

O tom, že LEGO kocky dávno predčili svoje pôvodné určenie, napovedajú špeciálne umelecké výstavy. Tie sa už niekoľko rokov konajú po celom svete. Stavbe sôch z LEGO kociek sa navyše naplno venuje aj mnoho popredných umelcov. Možno by ste však nečakali, že známe stavebnice sa dajú využiť aj v domácnosti. Originálne a možno trochu kuriózne kúsky si za pár eur môžete vyrobiť aj vy podľa vlastnej potreby. Svoje uplatnenie už našli napríklad v kuchyni v podobe podložiek pod poháre či krájacích dosiek, v kanceláriách ako stojany na písacie potreby či dokonca stoličky a konferenčné stolíky. Vyrobiť si z nich môžete aj šperky, obrazy, rôzne držiaky či dokonca kvetinové vázy. Inšpirujte sa v našej galérii nižšie.

Čo všetko sa dá urobiť z kociek LEGO si môžete pozrieť aj na výnimočnej výstave Kocky na cestách v galérií Design factory na ulici Bottova 2 v Bratislave od 28. septembra do 11. novembra 2016.

Lístky na výstavu LEGO Kocky na cestách si môžete kúpiť na Predpredaj.sk

Darčeková krabička

Pomoc domácemu miláčikovi

Fľaša na čistiaci prostriedok

Držiak na zubné kefky

Držiak na karty

Originálny bar

Podložky pod poháre

Romantický prívesok

Originálne zrkadlo

Detská stolička

Originálny konferenčný stolík

Váza

Lampa

Magnet

Kvetináč

Držiak na telefón

Držiak na kľúče

Držiak nožov

Držiak na kľúče či kábel

Zdroj: Facebook, Facebook, Pinterest, Instagram, Youtube, plnielanu.sk
Odporúčame