Golf môže byť ideálnym športom aj pre vás: Presvedčia vás tieto dôvody

Golf

gettyimages

Považovaný je za šport milionárov. Väčšina Slovákov tak golf nezaraďuje do zoznamu svojich voľnočasových aktivít. Je to škoda, pretože čas strávený na golfovom ihrisku má svoje nespochybniteľné výhody.

Golf je vhodný pre všetky vekové kategórie. Prináša miernu fyzickú záťaž a stimuluje mozog, čím vás udrží vo forme. Golfové kluby a ihriská sú takmer po celom Slovensku.

Ako začať?

Ako hlboko do peňaženky siahnete, ak sa rozhodnete začať s golfom? Cena kurzov pre začiatočníkov sa u nás pohybuje od 50 do 300 eur. Jednorazový vstup na ihrisko stojí od 20 do 40 eur a rekreační športovci majú zároveň možnosť zapožičať si potrebnú výbavu.

Ak sa rozhodnete investovať do vlastných golfových palíc, topánok, loptičiek a oblečenia, vyjde vás to zhruba na 500 eur. Členstvo v golfovom klube s neobmedzeným celoročným vstupom stojí 200 až 600 eur.

Svetovo uznávaný olympijský šport prináša niekoľko zdravotných a psychologických benefitov. Pozrime sa na ne.


Mohlo by vás zaujímať: Golf nie je len športom aristokracie: Vyskúšajte jeho čaro aj vy!


Čas v prírode

Pobyt na čerstvom vzduchu prospeje naozaj každému. Krásna príroda a čas strávený na slnku je nielen upokojujúci, ale aj výborný pre udržanie pevného zdravia v každom veku.

Upevnenie vzťahov

Spoločnosť rodiny a priateľov pri golfe posúva tento šport na ešte vyššiu úroveň. Zdravá dávka súťaženia s dostatkom času na rozhovor ponúka príležitosť na upevňovanie vzťahov a spoznávanie nových ľudí.

Spaľovanie kalórií

So všetkým tým kráčaním, nosením palíc a odpaľovaním loptičiek spália hráči až 1000 kalórií za jednu hru.

Posilnenie srdca

Hranie golfu je skutočnou športovou aktivitou, ktorá zvyšuje tep a tým posilňuje srdce. Pravidelným hraním golfu môžete predísť srdcovým problémom a znížiť svoj cholesterol.


Mohlo by vás zaujímať: Povedzte pohybu áno: Nikdy nie je neskoro byť zdravší, atraktívnejší a šťastnejší


Podpora mozgových funkcií

So zvýšeným tepom prúdi do mozgu viac krvi. Stratégia a súťaživosť vás udrží v pozore. Od hrania golfu môžete očakávať zlepšenie koordinácie a mozgovej aktivity.

Zlepšenie zraku

Zaostrenie na malú bielu loptičku vo veľkej diaľke nie je jednoduché. Vaše oči budú neustále pracovať a ich viditeľnosť na diaľku sa zlepší.

Šport (takmer) bez zranení

Na rozdiel od futbalu alebo lyžovania, golf neprináša vysoký risk zranení. Je preto vhodný aj pre ľudí, ktorí by si na kontaktné športy netrúfli.

Zlepšenie spánku

Pravidelný šport zlepšuje fyzické zdravie a kvalitu spánku. V kombinácii so stratégiou a trénovaním presnosti, vaša myseľ bude na konci dňa rovnako unavená, ako vaše nohy. Zároveň športový výkon a sociálny kontakt s ľuďmi redukuje stres.


Vyskúšali ste si už golf? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti do diskusie pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, Stanislava
Odporúčame