Hobby pre mužov, ženy aj deti: Chytanie rýb môže byť skvelým relaxom

Rybár

sita

Obľuba rybárenia medzi ľuďmi stále rastie. V poslednej dobe sa na brehoch vôd čoraz častejšie objavujú aj ženy, ktoré rybárením relaxujú. Súvisí to zrejme s uponáhľaným životným štýlom – ľudia pri vode hľadajú pokoj. Na veľtrhu Rybárstvo v Brne to ČTK povedal známy rybár Jakub Vágner.

..Obľuba rybárenia veľmi rastie aj medzi ženami. Ženy sa dostávajú v práci na manažérske pozície a aj ony musia hľadať nejaký štýl odpočinku. Vďaka tomu máte pri vode šancu stretávať čím ďalej viac žien,“ povedal známy český rybár Jakub Vágner. Rybárčenie majú podľa neho v obľube ľudia všetkých vekových kategórií, „od narodenia až po smrť“. ,,Svet je chaotický a ľudia hľadajú cestu k prírode. Cez ryby je tá cesta úžasná,“ dodal rybár.


Mohlo by vás zaujať: Hokej po štyridsiatke: Môže byť aj vaším skvelým novým koníčkom!


Na veľtrhu bolo možné pri množstve stánkov s prútmi, člnmi, návnadami a ďalším rybárskym vybavením vidieť aj veľa detí. Podľa Vágnera bývajú práve deti z rybárčenie nadšené. „Poznám deti, ktorým sa chytanie rýb zakazuje za prehrešky. Nie televízia, ale ryby,“ povedal s úsmevom Vágner. On sám to vraj v detstve zažil.

Nakladanie s úlovkami sa u jednotlivých rybárov líši. Niektorí si rybárčením spestrujú jedálny lístok, iní chytené ryby vracajú do vody. „Trofejné ryby by sa mali vždy vracať. Ani chytanie kvôli konzumácii ale nie je zlé. Určite je lepšie jesť čerstvé domáce ryby ako tie zahraničné. Tie sa k nám často dostávajú na hranici konzumovatelnosti,“ uviedol rybár.


Mohlo by vás zaujať: Akčný squash: Ten pravý šport pre pravých chlapov – a pre ženy tiež!


Rybárenie je pre jedných záľubou, ale pre iných aj obchodom. Trh s rybárskymi potrebami sa stále rozrastá – prúty, návnady, ale aj prístrešky, skladacie stoličky a špeciálne teplé a nepremokavé oblečenie. Ozajstní fajnšmekri si môžu nechať vyrobiť aj prútu na mieru alebo špeciálne vlasce z nanovlákien, s ktorými podľa výrobcu rybár nahodí až o tretinu ďalej.

Zdroj: sita, ČTK
Odporúčame