Horúce trendy v bývaní: Inšpirujte sa tipmi priamo z veľtrhu nábytku!

nábytok

em

Tak ako v módnom dizajne, aj v tom interiérovom je moderné každú chvíľu niečo iné. Aktuálne trendy v bývaní ste si uplynulý týždeň mohli pozrieť na 22. ročníku veľtrhu nábytku a bytových doplnkov v nitrianskom Agrokomplexe. Pre tých, ktorí túto výstavu premeškali, ponúkame aspoň malú obrázkovú ochutnávku. Pozrite si nielen veľký návrat k masívu, ale aj inteligentné riešenia.

Ručná práca nadovšetko

Jedinečné spojenie dreva a kovu, či použitie týchto materiálov samostatne vo svojej tvorbe využíva umelec Richard Herbst. Ak túžite po štýlovej dominante miestnosti, ružová pohovka posiata kvetmi bude možno pre vás tá pravá. V záhrade si zas môžete vychutnávať pohodu na priestrannom ležadle v tvare pavúka s obrovskými nohami. Pripravte sa však na poriadnu investíciu. Pavúčie ležadlo vašu peňaženku odľahčí o 3800 eur.

Mohutné doplnky z dreva

Prírodný materiál ožíva nielen ako kus nábytku, ale aj štýlový doplnok. Masívne misy majú tvar listu, člna, prípadne nepravidelnej nádoby. Je len na vás, či takýto kúsok naplníte ovocím, maškrtami alebo ho necháte prázdny. S istotou možno povedať, že ho vietor ani vo vonkajšom prostredí neprevrhne. A trvácnosť je úplnou samozrejmosťou.

Drevo ako luxusná sanita

O tom, že masív možno v súčasnosti zakomponovať naozaj všade, svedčí vyleštené umývadlo oblých tvarov doplnené nerezovou batériou a štýlovou skrinkou. Chuť na takýto prepych vás prejde jedine pri pohľade na cenu, ktorá sa pohybuje okolo 5000 eur. Ak však takáto suma pre vás nie je problémom, nemala by vám z rovnakej kolekcie chýbať vaňa v cene garzónky mimo hlavného mesta. Luxusný kúpeľ si môžete dopriať za 26 tisíc eur.

Inteligentné sedačky

Obývačku ako kráľovstvo oddychu vníma čoraz viac výrobcov sedacích súprav. V prípade tých najmodernejších sedačiek si môžete poleňošiť na naozaj množstvo spôsobov. Opierky sú totiž multifunkčné a dajú sa presúvať, operadlá možno sklopiť do viacerých polôh a dokonalé pohodlie vám zaručí vysunutá podnožka.

Stabilizované rastliny

Milujete čerstvé kvety no mrzí vás, že po krátkom čase zvädnú? Riešením sú rastliny napustené špeciálnou emulziou v čase kvitnutia. Vďaka nej si uchovávajú žiarivé farby a prirodzenú mäkkosť. Spomínaný roztok je zdraviu neškodný a rastlinu chráni pred usádzaním prachu. Kvetinovú výzdobu v interiéri môžete mať bez údržby a bez použitia umelých materiálov veľmi dlhý čas. Napríklad pravá ruža vám v suchej váze vydrží až 730 dní, životnosť naaranžovanej výzdoby sa pohybuje od dvoch do piatich rokov.

Mnohoraké dvere

Doslova revolúciu zažívajú dvere – vchodové z hľadiska bezpečnosti, interiérové v cenovej dostupnosti a praktickosti. Vnútorné dvere so zárubňou a kľučkou jeden vystavovateľ ponúkal už od 99 eur. Prevratnou novinkou pre stiesnené priestory sú dvere otvárajúce sa do oboch strán. Zaujímavo však pôsobili aj dvere typu 2 v 1, ktoré obsahovali špeciálne dvierka s kľučkou pre najmenších.

Zdroj: em, plnielanu.sk, Emma
Odporúčame