Ide to s vaším sexuálnym životom dole vodou? Doprajte svojmu telu viac horčíka!

sex

profimedia.sk

Ak pripisujete nechuť na sex svojmu veku a pri pomyslení na milostné radovánky vás namiesto príjemného pocitu skôr obleje pot, nemusíte zúfať. V strednom veku je tento problém veľmi rozšírený, no jeho riešenie je až prekvapujúco jednoduché. Častokrát sa za ním skrýva len nedostatok horčíku v organizme. Po jeho doplnení nastávajú v milostnom živote mnohých dvojíc pozitívne zmeny.

Mnohí štyridsiatnici, či päťdesiatnici hádžu svoj milostný život za hlavu. Pri pomyslení naň sa im v mysli zjavia už len pekné spomienky na vek okolo dvadsiatky. No hádzať flintu do žita je v tomto veku ešte úplne zbytočné. Ste na vrchole, tak prečo si neužívať svoj život ďalej a to so všetkými možnosťami, ktoré ponúka? Okrem iných patrí medzi ne samozrejme aj aktívny a plnohodnotný sexuálny život.

Veľký problém s jednoduchým riešením

Ako to teda vyriešiť? Nie, nemusíte sa báť, nijaké lieky, ktoré sú nešetrné k vášmu zdraviu, trápne vyšetrenia, ani zdĺhavé a finančne náročné sedenia u psychológa vás nečakajú. Stačí si len doplniť nedostatok horčíka v tele a váš problém môže byť celkom jednoducho zažehnaný. Jeho nedostatkom totiž vzniká celý rad problémov, ktoré negatívne ovplyvňujú aj sexuálny život. Tento problém je znateľný najmä u ľudí stredného veku.


Tiež by vás mohlo zaujať: Chuť na sex môžete mať v každom veku: Skúste tieto prírodné afrodiziaká!


Horčík a sex

Horčík je minerál, ktorý je pre vaše telo životne dôležitý. Spolu s draslíkom je najdôležitejším vnútrobunkovým minerálom, ktorý sa nachádza prevažne v kostiach. Je dôležitý pre množstvo telesných funkcií a biochemických reakcií. Práve horčík sa podieľa na množstve hormonálnych procesov, ktoré sú zodpovedné aj za sexuálny život človeka. Jeho nízka hladina je neraz pozorovaná u mužov s poruchami erekcie. Podľa doktora Marka Sircusa je dokonca množstvo horčíka v semene neplodných mužov polovičné oproti množstvu, ktoré v sebe má ejakulát plodných jedincov. Naopak, dostatok horčíka podporuje tvorbu testosterónu v mužskom tele, čím prospieva libidu.  Horčík mi priaznivé účinky aj na hormonálnu rovnováhu žien. Stiumuluje hladiny hormómov estrogénu a progesterónu, čím zmierňuje príznaky menopauzy, ale aj PMS či menštruačné ťažkosti.

Ako si ho doplniť?

Horčík môžete užívať buď vo forme tabletiek, ktoré si môžete kúpiť v lekárni, alebo si ho môžete doplniť vhodným výberom stravy s jeho vyšším obsahom, ktorú budete konzumovať vo zvýšenej miere. Horčík nájdete napríklad v:

 • obilninách
 • orechoch
 • listovej zelenine
 • ryži
 • banánoch
 • pšeničných klíčkoch.

Odporúčaná denná dávka je 300 – 400 mg

Jeho doplnenie by ste nemali zanedbať ani z iných, než spomínaných dôvodov. Horčík totiž napríklad aktivuje viac než 300 enzýmov, je v organizme dôležitý pre príjem energie, stabilizuje bunkové membrány interakciou s fosfolipidmi, či pri syntéze bielkovín a nukleových kyselín. Tiež je nenahraditeľný pre správne fungovanie srdcového svalu a správny srdcový rytmus. Odporúčaná denná dávka sa líši v závislosti od zdroja. Približná hodnota je 300 mg pre ženy a 400 pre mužov. Horčíkom by sa človek v dobrom zdravotnom stave nemal predávkovať ani pri vyšších dávkach.


Tiež by vás mohlo zaujať: Chýba vám draslík, horčík alebo železo? Nájdete ho v týchto potravinách!


Jeho nedostatok môže zapríčiniť:

 • zvyšovanie hladiny cholesterolu
 • vznik až 80 % zo všetkých srdcových chorôb
 • rast obličkových kameňov a poruchy nadobličiek, čím znižuje funkciu antistresového hormónu
 • vznik sklerózy
 • vznik arterosklerózy
 • trasenie končatín
 • vznik hemoroidov
 • vznik náhlych závratov, zahmlievanie pred očami
 • vypadávanie vlasov, lámavé nechty a „mravčenie“ v nohách.

Čo pomáha k dobrému sexuálnemu životu vám – horčík, Viagra, erotické pomôcky? Podeľte sa so svojimi skúsenosťami s ostatnými čitateľmi v diskusii a vyhrajte víkendový pobyt alebo niektorú z ďalších cien. Nezabudnite zadať platnú emailovú adresu.

Zdroj: profimedia.sk, sxc.hu, Oliver
Odporúčame