Ideálny nie je nikto: Tieto veci prekážajú mužom na ženách najčastejšie

Žena

sxc.hu

Podľa prieskumu, na ktorom sa zúčastnilo dvetisíc mužov, dokonalá partnerka neexistuje. Chybu na svojich priateľkách a manželkách našiel každý z opýtaných, štyria z piatich však uviedli, že sa im to tak páči. Osemdesiat percent respondentov je presvedčených, že dokonalá žena aj tak neexistuje a polovica tvrdí, že ich súčasná partnerka je pre nich jediná.

Viaceré prieskumy naznačujú, že muži sú v manželstve neraz šťastnejší ako ženy. Zdá sa však, že aj oni by si priali, aby sa ich nežnejšie polovičky správali v niektorých situáciách trochu inak. Čo mužom prekáža najviac?

Čo mužom prekáža?

Podľa prieskumu, ktorý vo Veľkej Británii zorganizovala firma Remington, muži svoje partnerky považujú za dokonalé v priemere na 67 percent. Pánom prekáža predovšetkým ich zlá nálada, posadnutosť čistotou či to, že nemajú rady šport. Ďalšie mínusové body dostali za to, že veci príliš prežívajú, kritizujú ich za šoférovanie a nútia ich pozerať s nimi telenovely. Nepáči sa im ani potreba žien mať stále posledné slovo a to, že pred odchodom z domu trávia priveľa času pred zrkadlom.  Šesť z desiatich mužov sa sťažovalo na to, že manželky a priateľky ich nútia zmeniť stravovacie návyky a šatník, pričom podľa štvrtiny opýtaných sa tiež starajú do ich priateľstiev. Jeden zo štyroch si zas myslí, že po istom čase sa partnerka o seba začala menej starať. Zaujímavé však je, že viac ako tretina pánov uviedla, že keď sa žena na nich snaží niečo zmeniť, zväčša je to nakoniec zmena k lepšiemu.


Tiež by vás mohlo zaujať: Neverní päťdesiatnici: Podľa prieskumu ich podvádza naozaj dosť


Toto všetko by zmenili

Keby mohli muži svoju partnerku zmeniť, najskôr by z nej urobili pokojnejšieho človeka. Tiež by ich potešilo, keby mali rady futbal a boli dobrodružnejšie. Len štyria z desiatich si boli istí, že priateľke alebo manželke dokonale rozumejú a sedem z desiatich priznalo, že ich dámy často mätú svojimi nepredvídateľnými zmenami nálad. Takmer polovica pánov však priznala, že ich partnerky sú atraktívnejšie ako oni sami a len pätina z nich by chcela, aby boli úplne dokonalé.


Tiež by vás mohlo zaujať: Oslnivé päťdesiatničky: Čo muži na zrelých dámach obdivujú a milujú?


Šťastie v manželstve

Napriek tomu, že si každý muž nájde niečo, s čím môže byť na partnerke nespokojný, vo všeobecnosti je mužom v manželstve dobre. Dokazuje to viacero prieskumov, napríkald aj tohtoročný prieskum časopisu Esquire, ktorý sa ýtkal milostnej oblasti. Spokojnosť so svojím sexuálnym životom vyjadrilo 66 percent opýtaných ženatých mužov všetkých vekových kategórií. V skupine nezadaných bolo toto číslo nižšie – 41 percent. Hoci sa často hovorí o mužskej túžbe po veľkých prsiach, len 22 percent z nich by si prialo, aby mala ich polovička väčšiu veľkosť.


Chceli by ste dokonalú partnerku? Napíšte do diskusie a vyhrajte víkendový pobyt alebo niektorú z ďalších cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platný email.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, SITA
Odporúčame