Infrasauna poteší milovníkov tepla či pomôže zdraviu: A môžete ju mať aj v byte

Infrasauna

wikipedia.org/SzaZo

Už v starej Číne ľudia vedeli o blahodarných účinkoch tepla na ľudský organizmus. Tieto poznatky sa využívajú dodnes. Určite ste počuli o masážach horúcimi lávovými kameňmi, nahrievanie pomáha aj pri problémoch s nachladnutím. Na podobnom princípe ako infrasauny pracujú aj horské slnká. Populárne sú tiež termálne kúpele, znova tu máme liečivý vplyv tepla. A niečo podobné môžete mať dokonca aj v panelákovom byte.

Nie je sauna ako sauna

Infrasauna v podstate saunou nie je, funguje na inom princípe. Pri klasickej saune sa vzduch ohrieva vplyvom nejakého zdroja tepla, napríklad zásluhou horúcej pary. Pri infrasaune sa používajú infračervené lúče. V klasickej saune sa len potíte kvôli tomu, lebo teplo pôsobí na vrchnú časť vašej pokožky. Infražiarenie však prechádza celým telom a pot je len sprievodným javom. Prehrieva telo zvnútra, čo má viacero prospešných účinkov. Preniká hlboko do tkaniva, podporuje krvný obeh, látkovú výmenu či odbúravanie kalórií.

Infrasaunou ku kráse

Mnohé ženy by boli rady krásne a večne mladé. Pevná pokožka a pohľadná figúra už nemusia byť len zbožným prianím. Pomôcť k vytúženému zovňajšku môže práve infrasauna. Účinkuje v boji s celulitídou a navyše spevňuje pokožku. Výhodou je, že sa pokožka spevňuje rovnomerne, na všetkých častiach tela.

Okrem toho saunovanie upokojuje, ide o obľúbenú formu relaxu hlavne zaneprázdnených ľudí. Pri pobyte v saune sa vyplavujú endorfíny navodzujúce príjemné pocity.


Mohlo by vás zaujať: Nachladnutie a plný nos? Tieto naparovacie tipy vám určite pomôžu


Relax alebo všeliek?

Infrasauna sa oficiálne neprezentuje ako liečebný prostriedok, je však mimoriadne príjemnou formou a bojuje proti mnohým problémom. Okrem spomenutého pomáha pri stuhnutých kĺboch, zvyšuje pružnosť svalov a zmierňuje bolesti. Rovnako urýchľuje priebeh hojenia rán a popálenín, pomáha k dobrému krvnému tlaku.

Ako sa saunuje v infrasaune?

Proces je veľmi podobný, ako v saune klasickej. Vyzerá rovnako, obvykle ide o elegantnú drevenú kabínu. Stačí stlačiť gombík a bude vyhriata v priebehu 10-15 minút. Tento čas môžete využiť na krátku sprchu. Vďaka nej dostanete z tela ešte o niečo viac potu, vaše póry sa otvoria. Kabína sa nahreje na 50-60 stupňov Celzia a môžete začať. Jedna kúra trvá 30-40 minút a ideálne je opakovať ju 1-2 krát do týždňa.


Mohlo by vás zaujať: Horské slnko bolo kedysi veľkým hitom: A čo dnes?


Sauna v byte?

Áno, infrasauna sa zmestí takmer kamkoľvek. Iste nájdete na trhu aj veľké a drahé sauny, v ktorých si môžete dokonca ľahnúť. Tie najdostupnejšie sú však s malými kabínami, kde je miesto akurát na sedenie. Sauna pre 1 osobu má spravidla rozmery približne 1×1 meter, menšie dvojmiestne sauny majú o približne 20 centimetrov v každom z rozmerov navyše. Môžete si ju tak dať do kúpeľne, vstupnej chodby, alebo dokonca do spálne, keďže nezaberie veľa miesta. Nepotrebujete ani bazénik na ochladenie sa, rovno zo sauny si odskočíte do sprchy. Obsluha je mimoriadne jednoduchá, saunu pripojíte do zásuvky presne ako obyčajný fén, stlačíte tlačidlo a môžete sa saunovať. Myslíte si, že sú takéto sauny extrémne drahé? V tom prípade vás možno prekvapí cena. Sauny pre jednu osobu sa pohybujú v cenách od 630 eur a pre dve osoby od približne 750 eur.

Infrasauna, ktorú môžete mať doma, poteší milovníkov tepla a tiež pomôže zdraviu.


Absolvovali ste už kúru v infrasaune? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti v diskusii.

Zdroj: wikipedia.org/SzaZo, wikipedia.org/SzaZo, David
Odporúčame