Slováci si doprajú erotiku, a to aj tú drsnú! Pozrite, čo kupujeme najčastejšie – máte to doma aj vy?

pár si prezerá notebook

Slováci nakupujú v sexshopoch čoraz častejšie (Zdroj: TS/freepik)

Napriek tomu, že počas inflácie sa mnohí Slováci snažia šetriť a podľa dát spoločnosti Shoptet obmedzujú napríklad nákup oblečenia či tabakových výrobkov, jeden segment medziročne opäť výrazne stúpol. Erotické pomôcky si ľudia objednávajú častejšie a na kvalite svojho sexuálneho života nešetria.

Erotické pomôcky kupujeme čoraz viac

„Segment erotických pomôcok rastie na Slovensku konštantne od začiatku pandémie,“ hovorí Ivo Mrena, Country Lead Shoptet pre Slovensko. Jediné ochladenie nastalo začiatkom tohto roku, zrejme následkom celkovej nálady v spoločnosti spojenej s neistotou a so začiatkom vojny na Ukrajine.

„Tento stav je minulosťou a erotické pomôcky ľudia začali objednávať podstatne viac ako pred rokom. Medziročné obraty sa zvyšujú naozaj výrazne – v auguste o 84 percent, v septembri o 53 percent,“ hovorí Ivo Mrena.

Priemerný nákup presahuje 50 eur

Slováci dokonca za tieto výrobky utrácajú čoraz viac peňazí. „Zatiaľ čo v roku 2021 bola výška priemernej objednávky 53 eur, tento rok ide o 58 eur,“ upresňuje Ivo Mrena zo Shoptetu.

K obľúbenosti nákupov tohto tovaru online podľa neho prispieva viacero faktorov. „Ide nielen o kvalitné služby a širokú ponuku predajcov, ale aj o dobrý marketing vrátane sociálnych sietí. Navyše pre mnohých ľudí môže byť jednoduchší vstup do online obchodu ako do kamennej predajne,“ hovorí Ivo Mrena. Samozrejmosťou dnes je aj diskrétne balenie tovaru, ktoré neprezrádza, že ide o tovar zo sexshopu.

žena v spodnom prádle
Erotické pomôcky sú veľmi obľúbené (Zdroj: TS/freepik)

Čo sa objednáva najčastejšie?

Vojtěch Sláma je majiteľom československého e-shopu Yoo, ktorý funguje na Shoptete, a prezradil, ktoré produkty patria medzi najpredávanejšie. „Podľa štatistík vedú dizajnové vibrátory pre ženy. Páni si zas často objednávajú masturbátory z kvalitných materiálov, ktoré realisticky napodobňujú kožu. Takmer v žiadnej objednávke nechýbajú ani afrodiziaká alebo prípravky na lepší orgazmus,“ približuje Vojtěch Slám.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Pravdivý príbeh: Prežila som lásku ako z filmu, nakoniec som však uprednostnila svojho manžela

Do top 5 najpredávanejších výrobkov sa v jeho e-shope prebojovali aj BDSM pomôcky, najmä jemnejšie produkty určené širokému publiku. Ide napríklad o pomôcky na zväzovanie ako kožušinové putá, ale aj bičíky, chlpaté dráždidlá či masky na oči.

„Záujem o ne stále narastá. Ľudia chcú uniknúť z každodennej rutiny a prežívať intenzívne zážitky na vlastnej koži. BDSM im navyše umožňuje ponoriť sa do iného sveta,“ vysvetľuje Vojtech Sláma.

Zdroj: TS
Odporúčame