Jarné tipy na krásnu pleť: Ako ju udržať sviežu aj v zrelom veku?

Banánová maska

photl.com

Jarné lúče už naplno hrejú a my sa tešíme z vyšších teplôt a príjemného počasia. Kabáty a bundy sú už dávno uložené v skriniach a zelenú dostali tričká a odhalená pokožka. Jarné slnko je však ostré a pokožku by sme si mali chrániť. Najväčšiemu náporu je vystavená pokožka na tvári, ktorá nie je oblečením chránená počas celého roka. Potrebuje preto zvýšenú starostlivosť a to najmä v období po krutej zime. Ako jej pomôcť?

Prechod z tohtoročnej zamračenej zimy, kedy slnko vykuklo skutočne len na pár dní nie je pre vašu pokožku ničím jednoduchým. Slnečné lúče sú práve počas jari silné a aj keď sa to nezdá na pleť môžu pôsobiť veľmi negatívne. UV žiarenie totiž spôsobuje starnutie pleti a to najmä v období náhleho prechodu zo zamračených do slnečných dní a následné zvýšeného náporu slnečných lúčov na vašu pokožku.

Váš denný krém by mal obsahovať UV faktor

Tým totiž chráni vašu tvár pred starnutím a poskytuje jej dokonalú ochranu pre škodlivým ultrafialovým žiarením počas celého dňa. Ak váš krém obsahuje aj takúto ochranu nie je už ďalej nutné natierať si tvár opaľovacím krémom, čo má množstvo ďalších výhod. Konzistencia a textúra vášho opaľovacieho krému, či oleja totiž môže vašu pleť na tvári podráždiť, zaťažiť a vyvolať tak nepríjemné sekundárne následky, ako napríklad vyrážky, či začervenanie pleti. Ak krém s UV faktorom nevlastníte, rýchlo si ho zaobstarajte a nezabudnite na to, že používať sa má celý rok, aj počas zimy, či dní so zatiahnutou oblohou.


Mohlo by vás zaujímať: Prírodné masky pre zrelú pleť a proti vráskam: Vyskúšajte ich ešte dnes


Vyživte ju aj zvnútra

Darmo sa budete natierať drahými krémami, ak vašej pokožke neposkytnete aj dostatočnú výživu zvnútra. Len tak sa efekt maximalizuje a vy sa budete môcť pochváliť sviežou,  hydratovanou a mladistvo vyzerajúcou pleťou. Na prvom mieste je dostatok vody, samozrejme čistej vody či minerálky, nie kávy či sladených nápojov, ktoré na pleť pôsobia práve naopak. Prijatý cukor totiž prekysľuje organizmus a vaša pleť bude vyzerať uvädnutá a nezdravá. Tak isto je potrebné prijímať veľa zeleniny a ovocia. Na pleť pôsobia dobre napríklad uhorky, rajčiny, jablká, jahody, melón či čučoriedky. Vhodné sú aj strukoviny a sója, ktorá obsahuje látky podobné ženským hormónom estrogénom a pomáha tak nielen zlepšovať ženský výzor, ale taktiež zmierňuje aj problémy súvisiace s obdobím prechodu u žien.

Po 45-ke už siahajte po kvalitnejšej kozmetike

Aj keď sa vám zdá možno prehnané investovať do kozmetiky, verte, že váš výzor za to stojí a skutočne to funguje. Moderné technológie výroby kozmetiky a najnovšie krémy v sebe ukrývajú množstvo účinných vylepšení, ktoré pomôžu zredukovať vrásky, vypnúť pleť a dokonale ju hydratovať. Ak patríte do vekovej kategórie 45+ siahnite po krémoch v ktorých sa nachádza koenzým Q10, vitamín E, či kyselina hyalurónová.


Mohlo by vás zaujímať: Minerály a vitamíny pre mladistvú pleť aj staršom veku: Kde ich hľadať?


Pleť si čistite dvakrát denne a používajte výživné masky

Nezabúdajte však na to, že masky sa nanášajú vždy na dobre vyčistenú pleť. Po 45-ke by ste si ju mali čistiť pravidelne dva krát denne. Taktiež by ste si mali zabezpečiť výživné sérum, ktoré by ste si mali naniesť každý večer pred spaním na dokonale odlíčenú a vyčistenú pleť. Tak isto je pre pleť skvelou pomocou aj dostatočný a výdatný spánok.

Vyživujúce jarné masky vám dodajú šmrnc

  • jablkovo-medová – na strúhadle postrúhané jablko zmiešame s kvapkou mlieka a lyžičkou medu. Nanesieme na pleť a necháme pôsobiť 10 – 15 minút. Následne masku opláchneme vlažnou vodou,
  • banánová maska – zrelý banán pretlačíme lyžičkou na kašu, ktorú zmiešame s lyžičkou olivového oleja a 1 žĺtkom z domáceho vajca. Nanesieme na tvár, necháme pôsobiť 10 – 15 minút a opláchneme,
  • mrkvová maska – nastrúhanú malú mrkvu zmiešame s 2 lyžičkami jogurtu a nanesieme na tvár, kde necháme pôsobiť 10 – 15 minút.

Ktoré zo spomínaných jarných masiek ste už vyskúšali? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie.

Zdroj: photl.com, photl.com, Nela
Odporúčame