Jemné pery bez šupiniek a kútikov môžete mať aj vy: Zistite, ako na to

Pery

freedigitalphotos.net

Trápia vás suché a popraskané pery alebo trpíte takzvanými „kútikmi“? Odumretá koža na vašich ústach nemusí byť vždy len kozmetickým problémom, ale aj signálom, že vo vašom tele nie je niečo v poriadku. Ako dosiahnuť zdravé a hebké pery pekné na pohľad?

Balzam pre vaše pery i dušu

Pokožka na perách je veľmi tenká a krehká, a práve preto citlivo reaguje na zmeny teplôt, nepriaznivé počasie a slnko. Keďže pery nemajú mazové žľazy, vyžadujú si pravidelné mastenie v podobe rôznych balzamov. Pre ich krásu je dôležitý hlavne B komplex, ktorý nájdete napríklad v celozrnnom pečive. Ak im chcete dopriať zaslúženú regeneráciu a oddych, siahnite po ošetrujúcich výrobkoch s obsahom vitamínov A a E. Pretože je táto časť tváre prekrvenejšia a zraniteľnejšia, venujte jej zvýšenú starostlivosť a už po pár dňoch po preliečení budú vaše pery opäť k zahryznutiu.

Veľa pite a zdravo sa stravujte

Dodržiavanie pitného režimu je dôležité nielen pre správne fungovanie nášho organizmu, ale aj pre nádherné pery. Keďže majú tendenciu schnúť kvôli nedostatku tekutín skôr, ako iné ľudské orgány, mali by ste vypiť minimálne osem pohárov vody denne, čím predídete ich popraskaniu. Tento estetický problém môže spôsobovať aj kyslé prostredie vo vašom tele, čo by malo upraviť primerané množstvo acidka, kyslej kapusty, či nepasterizovanej bryndze, prípadne si doprajte probiotiká. Práve ich jedením obnovíte pH vášho tela na správnu alkalickú hodnotu.


Mohlo by vás zaujať: Vyrážky, prasknuté žilky či vrásky na tvári: Čo všetko hovoria o vašom zdraví?


Jemná masáž zubnými štetinkami

Aby vám vaše pery závideli aj modelky z reklamy na rúž, vyskúšajte nasledujúci jednoduchý trik na ich prekrvenie. K tejto metóde budete potrebovať mäkkú zubnú kefku, pomocou ktorej odlúpnete prebytočnú odumretú kožu. Rovnako účinným pomocníkom vie byť aj jemná vlhká handrička alebo hubka. Pery nežne masírujte najprv v ich rohoch a pomaly postupujte až do ich stredu. Po tomto procese naneste na ne balzam, ktorý ich hydratuje.

Sladký recept našich starých mám

Už naši predkovia vedeli, že najlepším lekárom na rôzne choroby a neduhy je príroda. Zabudnite preto na mastičky a chemické prípravky a vyskúšajte rokmi osvedčenú kvalitu v podobe medovej procedúry! Stačí, ak si na pery nanesiete v hrubšej vrstve pravý včelí med a keď sa začne topiť, môžete ho bez výčitiek svedomia zlízať alebo odstrániť bavlneným obrúskom. Je totiž zdrojom vitamínov, minerálov, aminokyselín a obsahuje najmenej šesť vitamínov (B, C, meď, železo, mangán, vápnik). Ak ste nedajbože na túto sladkú dobrotu alergickí, použite olivový olej, ktorý lepšie účinkuje, keď je teplý.


Všetko pre zdravé telo a dušu nájdete na www.vysetrenie.sk


Kyselina listová na kútiky úst

Okrem suchých a poškodených pier nás vedia potrápiť aj drobné bolestivé pľuzgieriky v kútikoch úst, ktoré vyvoláva kvasinkový alebo bakteriálny zápal spôsobený stafylokokom. Ide zväčša o nepríjemný dôsledok chýbajúcej kyseliny listovej a vitamínov skupiny B, zinku a železa, pričom dostať ho môžeme od ľudí s oslabenou imunitou. Aby ste sa tejto nemilej starosti vyhli, poľavte z tempa a zvýšte príjem zeleniny, ovocia, chudého mäsa, vajec, hríbov, celozrnných výrobkov a kvasníc. Na kútiky zaberajú roztoky s obsahom alkoholu, austrálsky olej z čajovníka, výťažky z cesnaku a rôzne dezinfekčné masti.

Čo s popraskanými perami?

  • pri pobyte na priamom slnku používajte masti na pery s ochranným faktorom 15–25
  • striedajte zubnú pastu a kozmetické prípravky, ktoré môžu vyvolať alergickú reakciu a praskanie pier
  • vyhýbajte sa kyslým a korenistým jedlám, ktoré zintenzívňujú pálivú bolesť postihnutého miesta
  • snažte sa neoblizovať si pery a obmedziť fajčenie
  • ak je za príčinou častého praskania pier zle sediaca protéza, navštívte vášho zubného lekára
  • používajte rúže a balzamy počas veterných a mrazivých dní ako účinnú prevenciu

Staráte sa o svoje pery? Ktorými prostriedkami si najčastejšie pomáhate vy? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti v diskusii pod článkom .

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, Viera
Odporúčame