Káva, akú ste ešte nepili: Slováci vymysleli jedinečné kapsule, získali svetové ocenenie

Zdroj: Zlatezrnko.sk

Zlate Zrnko je remeselná slovenská pražiareň kávy, ktorá zbiera za svoje kávy na espresso a filter svetové ocenenia. Tento rok však prekvapila, keď získala ocenenie na prestížnej gastronomickej súťaži v Londýne aj ich novo-vyvinutá kompostovatelná kapsula pre kávovary nespresso.

Prvá slovenská pražiareň, ktorá vytvorila kávovú kapsulu

Naša domáca pražiareň kávy Zlaté Zrnko získala vo svete dokopy 26 ocenení, najprv za svoje kávy na espresso, neskôr aj za kávu vhodnú na filtrovanie.  Rok 2020 priniesol úspech nie len kávam na espresso (dvoma hviezdami boli ocenené kávy Rwanda, Guatemala a Etiópia) , ale aj ich novo-vyvinutej kompostovatelnej kapsuli Aurélia, ktorú sa pražiar rozhodol vyvinúť tak, aby bola chuťovo príjemnejšia a ohľaduplnejšia voči životnému prostrediu.

Zdroj: Zlatezrnko.sk

Tajomstvo úspechu kávovej kapsule 

Do kávovej kapsuli Aurélia, použila pražiareň špeciálnu kávu z južných pohorí v Brazílii. Káva je špeciálna svojou až príliš intenzívnou chuťou a dlhotrvajúcou dochuťou v espresse, ale v kávových kapsuliach vytvára veľmi lahodnú chuť. Kávové kapsule vyvíjalo Zlaté Zrnko s talianskými odborníkmi a následne zistili, že aj spoločnosť Nespresso vytvorilo novú kapsulu s kávou, z rovnakého pohoria. Kávový svet je síce veľký, no káv, ktoré by boli vhodné do kávových kapsúl, je veľmi málo. Kávová kapsula Aurélia získala ocenenie na svetovo prestížnej kávovej súťaži nielen kvôli špeciálnej káve, ale aj vďaka kvalitnému praženiu, vďaka ktorému majú aj iné kávy od Zlatého Zrnka taký úspech.  

Kávová kapsula ohľaduplnejšia voči životnému prostrediu

Problém kávových kapsúl a ich balenia spočíva v tom, že káva vo vnútri už musí byť namletá. Káva zvetráva po 15tich minútach od zomletia, preto musí byť špeciálne zabalená. Celá kapsula Aurélia až na jej membránu je kompletne kompostovatelná a aj napriek tomu, že kávové kapsule nie sú vo všeobecnosti najekologickejšou metódou v oblasti prípravy kávy, kávová kapsula Aurélia je tou najšetrnejšou voľbou.

Zdroj: Zlatezrnko.sk

Kde všade nájdete kávu z pražiarne Zlaté Zrnko? 

Pražiareň kávy Zlaté Zrnko má vlastné predajne kávy v bratislavskom Auparku a OC Centrál, v Ivanke pri Dunaji, kde sa nachádza aj samotná pražiareň kávy a v košickom Cassovare. 

Kávu nájdete aj v bežných predajniach Metro, Starý Otec, Yeme, Martinus alebo Billa. Zlaté zrnko môžete sledovať aj na Instagrame.

Kávy si môžete objednať aj na www.zlatezrnko.sk s dopravou od 20 eur zadarmo a doručením do 48 hodín, kde nájdete aj originálne darčekové varianty káv.

Zdroj: PR článok
Odporúčame