Knižný tip: Preneste sa do leta cez osudy dvoch životom skúšaných žien

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Chladné obdobie na nás pôsobí nostalgickým dojmom. Slnko zapadá čoraz rýchlejšie, vonku duje silný vietor a stromy odhaľujú svoju nahú podobu. Častejšie zostávame v pohodlí domova a zrazu máme veľa voľného času – niekedy až príliš. Posaďte sa do pohodlného kresla, počúvajte iba rytmické bubnovanie dažďa na okennej rímse a prežite pútavý príbeh, ktorý vás v okamihu prenesie do slnečného Talianska.

Leto v Taliansku

Knižná novinka roku 2019 od nemeckej autorky Sue Moorcroft rozpráva príbeh o žene, ktorá dostala novú šancu od života. Či ju naozaj využije, vám samozrejme neprezradíme, no aspoň vás v krátkosti uvedieme do deja románu.

Sofia je jedináčik a celé roky venuje starostlivosti o ťažko chorého otca. Ten však boj s chorobou prehrá a mladá žena odrazu získa úplne iný pohľad na svet. Zisťuje, že dostala šancu žiť svoj vlastný život a možnosť splniť sľuby, ktoré dala otcovi krátko pred smrťou.

V túžbe odhaliť skľučujúce rodinné tajomstvá, odchádza do pokojného starého mestečka v talianskom regióne Umbria. Tam jej do cesty prichádza mladá servírka Amy, ktorá sa práve vyrovnáva s odhalením, že muž, ktorý ju vychovával, nie je jej biologický otec. Stratila životné istoty a teraz bezradne blúdi po svete a hľadá si svoje miesto.

Bude to Amy, kto pomôže Sofii prekonať ťažké obdobie v živote a vyrovná sa nakoniec s minulosťou? Alebo podľahne šarmu záhadného Leviho, ktorý jej nečakane skríži cestu? – Na to už musíte prísť sami.

Kniha ponúka odľahčené čítanie, ktoré je ako stvorené na pochmúrne dni. Zaujímavé odhalenia a zápletky vás budú držať v miernom napätí a nebudete sa vedieť dočkať, pokiaľ obrátite list, aby ste sa dozvedeli pokračovanie. Príbeh je skvelým príkladom toho, že aj v ťažkých životných situáciách sa človek dokáže postaviť na nohy a prijať výzvy, ktoré mu život ponúka.


Ktoré knihy v poslednom období najviac zaujali vás? Napíšte ostatným čitateľom knižné tipy v diskusii pod článkom.

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame