Kozmetika pre mužov: Čo by v pánskej toaletnej taške nemalo chýbať?

kozmetika

photl.com

Časy, kedy muži starostlivosti o telo a pleť venovali minimálnu pozornosť, sú dávno fuč. Nákupy kozmetiky od výmyslu sveta totiž už ani zďaleka nepredstavujú výsadu žien. Aj páni sa chcú cítiť sviežo a atraktívne, preto v kúpeľni či pred zrkadlom neraz strávia rovnako dlhý čas ako ich nežnejšie polovičky. Ak nie viac! Na túto potrebu pružne zareagoval aj kozmetický priemysel, ktorý na trhu ponúka stále viac produktov určených špeciálne pre nároky mužskej telesnej schránky. Poradíme vám, ako sa v nich zorientovať!

V čom je mužská pokožka iná?

Keďže mužom v porovnaní so ženami koluje v krvi niekoľkonásobne vyššie množstvo testosterónu, odlišnosti medzi obomi pohlaviami sa prejavujú už v samotnej štruktúre kože. Tá mužská je totiž až o pätinu hutnejšia a obsahuje väčší počet mazových žliazok. To má za následok, že pokožka pánov je vo všeobecnosti mastnejšia a častejšie sa na nej tvoria nedokonalosti. Vplyvom pravidelného holenia je navyše precitlivená, čo nezriedka vedie k podráždeniu a drobným červeným vyrážkam. Na druhej strane však pokožka mužov starne neskôr, čo sa prejavuje iným typom vrások či očných vačkov. Vývoj kozmetického radu pre drsnejšie pohlavie je teda na mieste. Čo všetko ale v drogérii vložiť do nákupného košíka, aby ste si doma nevytvorili sklad nepotrebných harabúrd?


Tiež by vás mohlo zaujať: Bielkovinová diéta: Aj pre stále hladných chlapov!


Základná výbava

O zubnej paste, šampóne, sprchovom géle či antiperspirante snáď debatovať ani netreba. Tieto výrobky totiž nepatria ku kozmetickým výdobytkom, ale k základným hygienickým potrebám. Pánom, ktorí na tvári preferujú pocit „nahladko“, by nemala chýbať ani kvalitná pena na holenie a upokojujúci balzam, prípadne voda po holení (stačí si vybrať jeden druh z posledných dvoch). Mnohí muži sa dnes nezaobídu ani bez tvarovacieho prípravku na vlasy. Najčastejšie siahajú po géle, na výber však majú aj z voskov, objemových púdrov či takzvanej „gumy“.

Pleť ako v bavlnke

Hoci celé roky panovala predstava, že mužom stačí na umytie tváre mydlo a voda, dnes je možné vyberať z množstva produktov v závislosti od typu a veku pokožky. Zatiaľ čo v mladšom veku je na prvom mieste čistenie a píling, po štyridsiatke do popredia vstupuje účinná hydratácia. S tým priamo súvisí použitie krému, za ktoré by sa páni v nijakom prípade nemali hanbiť. V zrelom veku je najvhodnejšie siahnuť po takom výrobku, ktorý pleť vyživuje a zároveň vyhladzuje vrásky. Ako doplnok starostlivosti je tiež vhodné použiť očný krém pre mužov, ktorý rozjasní pohľad a zmierni ranný opuch viečok.


Tiež by vás mohlo zaujať: Zázračný liek na vypadávanie vlasov…existuje?


Pozor na zimné mesiace

Rovnako ako u žien, aj u mužov zima predstavuje obdobie, v ktorom je pokožka viac namáhaná a vyžaduje zvýšenú starostlivosť. Oškrabávanie auta bez rukavíc či dobrá lyžovačka má za následok popraskanie kože a jej vysušenie. Ako prvú pomoc preto treba mať vždy po ruke hydratačný krém na ruky, balzam na pery s UV filtrom či telové mlieko po kúpeli. Tieto výrobky však s určitosťou nájdete aj v kozmetickom kufríku svojej polovičky, takže nemusíte hneď uháňať do obchodu. Určite sa s vami rada podelí – a ak nie, môžete jej dať skvelý tip na vianočný darček!

Zdroj: photl.com, photl.com, Emma
Odporúčame