Trávite veľa času pred obrazovkou? Vaša pleť rýchlejšie starne – ochráňte ju špeciálnou kozmetikou

Ambasádorka Annemarie Börlind Henrieta Martinková prináša inováciu v podobe kozmetiky proti modrému svetlu. (Zdroj: Annemarie Börlind)

Telefonovanie, práca za počítačom, ale aj četovanie a sledovanie televízie patria k nášmu bežnému životu. Vedeli ste však, že modré svetlo z obrazoviek ovplyvňuje nielen naše oči a mozog, ale aj pleť? Jeho škodlivosť je pritom závažnejšia, než si myslíte. Práve preto vznikla špeciálna kozmetika proti modrému svetlu, ktorá dokáže udržať pleť mladú a sviežu.

Spôsobuje vrásky a pigmentové škvrny

Svetlo z obrazovky môže mať prekvapujúco väčší dosah na pleť než slnko. „Na rozdiel od UV žiarenia, ktoré je škodlivé predovšetkým na povrchu pokožky, modré svetlo preniká hlbšie. Poškodzuje tak bunky, urýchľuje proces starnutia, spôsobuje predčasné vrásky a pigmentové škvrny,“ vysvetľuje Henrieta Martinková, predstaviteľka a zástupkyňa kozmetickej značky Annemarie Börlind na Slovensku a v Česku.

Urýchľuje digitálne starnutie

Ako dodáva, takzvané vysokoenergetické viditeľné svetlo narušuje aj celkovú elasticitu pokožky. Najcitlivejšie partie sú na brade a lícach, kde sa často objavuje aj začervenanie. Výsledkom býva bledosť pokožky a jej predčasné starnutie, ktorému sa tiež hovorí digitálne starnutie. To robí z modrého svetla väčší problém, než sú voľné radikály či slnko, pred ktorým sa bežne chránime opaľovacími krémami.

Henrieta Martinková používa okuliare Moonlight. (Zdroj: Annemarie Börlind)

Proti únave a zlému spánku

Väčšina z nás trávi za počítačom celé hodiny, ako sa teda voči nemu účinne brániť? „Odporúčam obmedziť čas strávený pred obrazovkami najmä pred spaním. Noste okuliare proti modrému svetlu, ktoré ochránia oči, zmiernia bolesti hlavy a zvýšia kvalitu spánku. Ja a v podstate skoro celá firma používame okuliare Moonlight a sme nadmieru spokojní,“ dodáva Henrieta. 

Kozmetika proti modrému svetlu

Vďaka inováciám dnes dokážeme účinne ochrániť aj pokožku – pomoc ponúka prírodná kozmetika na modré svetlo. „V Annemarie Börlind sme vyvinuli celý rad produktov Rose Nature, ktorý predstavuje kvalitnú a luxusnú starostlivosť pre moderné ženy nad tridsať rokov, ktorým záleží na vzhľade,“ opisuje Henrieta. Tento špeciálny kozmetický rad obsahuje výťažky z ruže a ďalšie prírodné zložky, ktoré vytvoria účinnú bariéru proti modrému svetlu a zároveň pokožku hydratujú a vyživujú.

Najjednoduchší na aplikáciu a zároveň veľmi účinný je napríklad ochranný sprej, ktorý spája najnovšie vedecké poznatky s kvalitnými prírodnými ingredienciami. „Tento sprej je pre mňa ako švajčiarske hodinky vo svete prírodnej kozmetiky – luxusný, precízny a nevyhnutný. Nielenže pleť chráni, ale navyše ju aj revitalizuje a udržiava tak jej celkovú pružnosť a zdravie.“

 

Neviditeľný štít

Sprej od Annemarie Börlind funguje ako neviditeľný štít a môžete ho používať aj niekoľkokrát za deň. Dokonca aj vtedy, ak už máte mejkap. „Pleť chráni a osviežuje, navyše krásne vonia, zanecháva jemný žiarivý efekt a skutočne dlho vydrží. Ja ho dokonca dávam aj svojim malým deťom, pretože ho zbožňujú,“ dodáva Henrieta.

Okrem ľahkého spreja môžete zvoliť kompletnú starostlivosť, ktorá obsahuje krém, čistiaci prípravok na odstránenie mejkapu aj očný krémový gél. „Ak chcete udržať svoju pleť zdravú a mladistvú, je dôležité začať myslieť aj na moderné hrozby. Kozmetika z línie Rose Nature je jednoduchou a efektívnou cestou, ako sa chrániť a pritom si užívať luxusnú starostlivosť, ktorú vaša pokožka potrebuje. Pamätajte, že prevencia je kľúčom k dlhodobej kráse a zdraviu vašej pleti,“ uzatvára Henrieta.

Vyskúšajte kozmetiku proti modrému svetlu aj vy! 

Advertoriál pripravený v spolupráci s Annemarie Börlind.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame