Krásne a upravné obočie v každom momente: Vďaka tetovaniu ho môžete mať aj vy

Make-up

thinkstockphotos.com

Obočie ako z titulnej stránky a to navyše bez dlhej dennej úpravy? Táto predstava je istotne lákavá pre mnohé z nás. Dobre upravené obočie je totiž pre celkový výraz tváre veľmi dôležité, podčiarkujú aj mnohí svetoví vizážisti. V dnešnej dobe je už tetovanie obočia záležitosť, ku ktorej privoňalo množstvo žien, najmä vo vyššom veku, kedy už môžu byť ich prirodzené chĺpky z rôznych príčin nerovnomerné a vypadané. Bolo by vhodné aj pre vás?

Zdokonaľte sa a omladnite

Dobre vytvarované obočie dodá tvári celkom nový, svieži výraz a neraz pôsobí ako omladzujúci prvok. Ak je vaše obočie nerovnomerné, alebo ste si z neho vytrhali príliš veľa chĺpkov, ktoré už viac nenarástli, pričom sa s jeho úpravou dennodenne trápite už roky, ste aj vy vhodnou adeptkou na tetovanie obočia. Každá ušetrená minútka pri rýchlej rannej úprave je bodom k dobru. A okrem toho už nebudete musieť pri športových aktivitách tŕpnuť, či sa vám náhodou obočie nerozmazalo a nebaví sa teraz na vás škodoradostne celé okolie. No budete sa môcť v pokoji a pohode oddávať zážitkom, či mať ráno viac času na niečo iné.

Vyzeráš lepšie, čím to je?

To je veta, ktorú by ste mali od svojich kamarátok a známych pri prvom stretnutí po tetovaní počuť. Dobre vytetované obočie vás má skrášliť, no pritom bude pôsobiť nenápadne. Má pôsobiť nenásilne, nebiť do očí na prvý pohľad a najmä dokresľovať a podčiarkovať vašu prirodzenú krásu. V prípade, že by ste počuli vetu: „Nechala si si vytetovať obočie?“, zrejme nie je výsledok úplne optimálny. Je preto dôležité zvážiť si dobre, ku komu sa na túto procedúru vyberiete.


Mohlo by vás zaujímať: Mimika, tvar hlavy či nosa: Viete, čo o vás prezrádza okoliu?


Vyberajte podľa skúseností

V dnešnej dobe plnej internetových diskusií a iných komunikačných foriem, je pomerne ľahké nájsť niekoho, kto danú službu či prácu konkrétnej kozmetičky už vyskúšal na vlastnej koži pred vami. Reálny výsledok jej práce, ako aj viaceré pozitívne recenzie a spokojnosť skutočných zákazníkov, vám môžu pomôcť rozhodnúť sa, či zveriť svoju tvár práve do jej rúk. Neberte to na ľahkú váhu. Pokazené tetovanie na tvári vám môže pokaziť celú vizáž, preto naozaj vyberajte pozorne a overte si prácu kozmetičky, ku ktorej chcete ísť z viacerých zdrojov.

Aby vyzeralo prirodzene

Keďže sa obočie nachádza na tvári, najviac viditeľnej oblasti nášho tela, nemali by sme na jeho permanentnej úprave šetriť. Aj cena sa totiž niekedy odvíja od kvality tetovania a skúseností kozmetičky. No pozor – nie vždy. Preto aj tu platí – dôveruj, ale preveruj. Spomedzi metód, ktorými sa obočie tetuje, je kvôli prirodzenému vzhľadu vhodnejšia viac čiarkovaná metóda, ako výplňová. Druhá z menovaných nemusí vždy dopadnúť podľa vašich predstáv, pretože pôsobí menej prirodzene a namiesto omladzujúceho efektu by mohla pôsobiť presne opačne. Kvalitne vykonaná čiarkovaná metóda nepôsobí ani zo vzdialenosti jedného metra ako tetovanie, ale ako prírodné obočie. Tetovaním sa navyše okrem zvýraznenia obočia dajú skorigovať aj jeho nedostatky a asymetrie.


Mohlo by vás zaujímať: Vyrážky, opuchy či tmavšie škvrny: Čo o vašom zdraví prezradí pohľad do zrkadla?


Aké má výhody a nevýhody?

Prečo áno:

 • obočie je stále upravené bez akejkoľvek námahy
 • vydrží niekoľko rokov
 • máte viac času na iné veci
 • vždy (aj uprostred noci, či počas športu) vyzeráte dokonale upravená
 • skrášlenie a vykorigovanie samotného obočia a opticky aj čŕt, či výrazu tváre celkovo

Prečo nie:

 • tetovanie sa nemusí vydariť, niekedy je potrebná korekcia
 • po čase vybledne a treba ho dorábať
 • farba sa môže časom zmeniť na odtieň, ktorý sa vám nebude páčiť
 • nie je trvalé, vydrží len 2 až 5 rokov

Zákrok nebolí

Ak kozmetičku požiadate o vpichnutie anestetika, nebudete cítiť nijakú bolesť. Eventuálne sa dá použiť aj anestetický krém. Zákrok trvá približne hodinu, pričom najprv sa vyberie tvar obočia a farba, ktorá by nemala byť príliš tmavá a mala by na vás pôsobiť prirodzene vzhľadom ku farbe očí a vlasov. Následne vám kozmetička tvar obočia nakreslí najprv ceruzkou a keď ho schválite, až potom sa začne tetovať naostro. Vždy trvajte na tom, aby vám bolo obočie najprv nakreslené a tetované až po vašom schválení. Nikdy si ho nenechajte tetovať naslepo, teda bez toho, aby ste videli, aký tvar vám kozmetička nakreslila. Cena závisí od mnohých faktorov a pohybuje sa v rozmedzí od 100 do 300 Eur.


Mohlo by vás zaujímať: Rozmýšľate nad laserovou operáciou očí? Toto všetko by ste mali vedieť


Hojenie trvá týždeň

Po tetovaní je bežný 1 až 2 dňový opuch a začervenanie, následne sa na mieste vytvorí chrastička, ktorá sa musí natierať podľa pokynov špeciálnym krémom, ktorý by ste mali obdržať v salóne, kde vám tetovanie robili. Treba dávať pozor na to, aby ste si nestrhli chrastu, pretože by s ňou mohla odpadnúť aj časť farby, tetovanie by potom bolo nekompletné a museli by ste ísť na korekciu, avšak až o niekoľko týždňov. Zhruba po týždni chrasta odpadne sama. Vode v danom mieste sa vyhnite 5 až 7 dní. Minimálne na 4 až 6 týždňov po zákroku zabudnite na saunu, solárium, či pobyt na priamom slnku.

Kedy nie je tetovanie obočia vhodné?

 • ak máte cukrovku a potrebujete inzulín
 • v tehotenstve
 • pri ochorení štítnej žľazy
 • alergii na anestetiká
 • počas menštruácie
 • pri poruchách imunity
 • ak máte zníženú zrážanlivosť krvi
 • 6 mesiacov po chemoterapii
 • ak máte na danom mieste znamienko

Máte vlastné skúsenosti s tetovaním obočia? Napíšte ich ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Oliver
Odporúčame